Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат: Охорона птахів.

Охорона птахів. / сторінка 4

Назва:
Охорона птахів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,53 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Проте в деяких груп ссавців (наприклад, у гризу-нів) зуби, які дуже стираються, ростуть постійно. Кількість зубіз у різних груп ссавців різна, але для кожної даної групи вона стро-го постійна.
Шлунок у м'ясоїдних і всеїдних невеликий і звичайно не по-діляється на відділи; у рослинноїдних він дуже об'ємистий і часто поділений на кілька спеціалізованих відділів. Наприклад, у жуй-них шлунок складається з рубця, сітки, книжки і сичуга (мал. 238). У кожному з цих відділів пожива проходить певнийетап обробки. Власне кишеч-ник (мал. 239) характеризу-ється чітким поділом на від-діли, а також наявністю слі-пої кишки (непарного сліпого виростка товстої кишки) і дов-гої прямої кишки. На кінці сліпої кишки в багатьох ссав-цівє сліпий виріст — червопо-дібний відросток (аррепсііх). Анальний отвір відокремле-ний від сечостатевого.
Органи дихання побудо-вані дуже досконало і забез-печують високий рівень газо-обміну, що є однією з умов гомойотермності. Великий бронх, що входить у леге-ню, багаторазово галузиться на щораз дрібніші бронхи, аж до найдрібніших бронхіол. Остан-ні закінчуються пузирками з комірковими стінками—альвеолами (мал. 240), сумарна поверхня яких обчислюється часто багатьма де-сятками кв. метрів. В альвеолах і відбувається газообмін. Акт дихання здійснюється завдяки ритмічним стискуванням і розши-ренням грудної клітки з допомогою ребрової мускулатури, а та-кож завдяки скороченням і розслабленням грудочеревної перепо-ни — діафрагми—мускулистої перегородки, що відокремлює груд-ну порожнину від черевної.
Кровоносна система ссавців дуже подібна до кровоносної сис-теми птахів (мал. 241). У ссавців серце також чотирикамерне, змі-шування венозної і артеріальної крові не буває ні в серці, ні в спинній аорті, бо і в ссавців одна з дуг аорти, яка виходить з пра-вого (венозного) шлуночка, редукується. Збережена друга дуга аорти, що виходить з лівого шлуночка (мал. 242), у ссавців (на відміну від птахів) повертає вліво (ліва дуга аорти)."
Нервова система ссавців найвище розвинеча порівняно з усі-ма іншими хребетними. Великі півкулі головного мозку досягають величезних розмірів (мал. 243), причому збільшилися вони не внаслідок розростання смугастих тіл, як це було у птахів, а внас-лідок прогресивного розвитку сірої мозкової речовини в покрит-ті півкуль, тобто за рахунок кори переднього мозку (див. мал. 243). Ця кора являє собою новий плащ (пеораПіит), незначний за-чаток якого був іще в рептилій у їх старому плащі (агсЬіраИіит). Неопаліум містить вищі чутливі і рухові центри, а також асоціа-тивні центри, з якими зв'язана вища нервова діяльність ссавців, надзвичайно складна і різноманітна. У нижчих ссавців кора глад-ка, у більш високоорганізованих — кора утворює звивини і бороз-ни, які збільшують її площу.
Середній мозок поділений на чотири горби (чотиригорбикове тіло). Передні горби є зоровими центрами, задні — слуховими. Мозочок дуже розвинений.
Органи чуттів. Орган слуху дуже складний. У ньому є три від-діли: внутрішнє, середнє і зовнішнє вухо. Апарат внутрішнього ву-ха, що сприймає звукові коливання (завитка з її кортієвим орга-ном), винятково складно збудований. У середньому вусі (в бара-банній порожнині) розміщуються вже описані вище (стор. 255; три слухові кісточки, які забезпечують передавання коливань барабанної перетинки у внутрішнє вухо. Зовнішнє вухо являє со-бою слуховий прохід, що відкривається одним кінцем назовні; дру-гий його кінець, що приєднується до барабанної порожнини, за-тягнутий барабанною перетинкою. У більшості звірів є також вуш-на раковина, яка служить рупором для вловлювання звукових хвиль. Орган нюху у більшості звірів є основним органом орієн-тування в навколишньому середовищі і тому винятково високо розвинений. Органи смаку представлені складно збудованими сма-ковими пупками, розміщени-ми переважно на язику. Орга-ни зору —очі — за рядом деталей трохи простіше збу-довані, ніж очі птаха.
Органи виділення. Нир-ки — вторинні (теіаперпгоз); сечоводи впадають у сечовий міхур, від якого відходить сечовипускний (сечостатевий) канал.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Охорона птахів.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок