Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослини лісів, луків, водойм

Рослини лісів, луків, водойм

Назва:
Рослини лісів, луків, водойм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рослини лісів, луків, водойм


Рослини зростають здебільшого не ізольовано, а в певних рослинних угрупуваннях – фітоценозах.
Рослинне угруповання – це закономірне поєднання певних видів рослин. Найкайхарактерніша їх риса – ярусність. Рослинні угрупування складаються з представників різних видів рослин, які потребують неоднакових умов існування. Завдяки у цьому на певній площі ростуть різноманітні рослини.
Найхарактернішими рослинними угрупованнями в Україні є ліси, луки, водойми, болота, степи. Вони займають 1/3 її території.
Відвідання лісу, луки, ставка, спостереження яскравих картин навколишньої природи в різні пори року залишають у дітей яскраві враження, чіткі уявлення, які зберігаються протягом усього життя. Зараз, коли гостро стоїть питання екологічного виховання, потрібно навчити дітей пристойно поводити себе в лісі, на озері, луці. Важливо, щоб кожна зустріч дітей з природою була уроком розумного і з дбайливого ставлення до неї.
Рослини лісів
Ліс – безцінний дар природи. Значення його в природі неможливо переоцінити. Ліси впливають на клімат, пом’якшуючи його, маючи величезне водорегулююче значення. Завдяки рослинності в лісі нагромаджується значна кількість вологи. Ліс впливає на формування грунтів. Лісові насадження захищають поля від суховіїв, вітрової та водної ерозії грунтів. Лісове повітря позбавлене пилу, наповнене корисними виділеннями лісових рослин (фітонцидами), які відновлюють сили людини, дарують йому здоров’я.
У житті людини ліс відіграє першочергову роль як надзвичайно важливий природний ресурс. Він дає матеріали для будівництва, деревообробної та меблевої промисловості, постачає сировину для паперової, целюлозної, сірникової та хімічної промисловості. У лісах росте значна кількість рослин. Це суниця, чорниця, брусниця, журавлина, малина, буяни, ожина, черемха, ліщина. В лісах зростає велика кількість різних видів грибів.
В Україні ліси займають площу близько 10 мільйона га. Різноманітний склад деревинних рослин у лісі. Розрізняють хвойні, листяні і мішані ліси. Хвойні ліси складаються з таких порід, як сосна, ялина, ялиця. В Україні найбільш соснових лісів. Листяні ліси складаються з дуба, граба, берези, ясена, клена, липи. У мішаних лісах ростуть як хвойні, так і листяні породи. Основними ярусами лісу є дерева, кущі, трав’янисті рослини, моховий килим, не зелені рослини лісового грунту – бактерії та гриби.
Сосна – окраса лісу. Сосни дуже люблять сонце і ростуть там, де багато світла. Дуже часто вони ростуть на піску, тому що у них дуже сильне і глибоке коріння, Якби сосна не закріплювала своїм корінням піски, вітер розвіював би їх, а вода заливала б пісок у річку і замулювала б її. Сосни приносять велику користь природі. Насіння з шишок люблять ласувати білки і дятли.
Ялина європейська – витривале дерево. Воно не боїться морозів і навіть при температурі -5оС не впадає у сон спокою, а продовжує рости. Голки ялини – це своєрідні листки, які тримаються на дереві по 5-7 років. Деревину ялини використовують як будівельний матеріал, на виготовлення паперу. З неї виготовляють скрипки.
Серед листяних дерев наших лісів досить поширеним є дуб звичайний, а на заході України дуб скельний. Дуби найпізніше прокидаються від зимового сну. Деревина дуба міцна і гарна, а тому з неї роблять паркет і меблі, будують кораблі. Молодою корою дуба лікують людей, тварин, з жолудів роблять каву.
Досить поширеним у наших лісах є граб звичайний, який ціниться за міцну деревину.
Найчастіше в Україні зустрічається береза бородавчаста, або повисла і береза пухнаста. Береза – світлолюбна порода, а не вибаглива до гранту. Берези підгодовують у узимку пташок, весною бджоли збирають з квітучих берізок пилок, а з листків клей.
Справжньою окрасою наших лисів є клен гостролистий. Це високе, струнке дерево з колоподібним стовбуром. Кора у клена дуже гарного сірого відтінку, покрита дрібними тріщинками. Клени – тіньовитривалі, у лісі вони часто ростуть під іншими деревами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рослини лісів, луків, водойм

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок