Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Рослини лісів, луків, водойм

Рослини лісів, луків, водойм / сторінка 2

Назва:
Рослини лісів, луків, водойм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Липа – тіньовитривале деревина, доживає до 1000 років. З квіток липи бджоли збирають багато нектару і вироблять липовий мед. Квітки липи збирають, сушать і заварюють як чай для лікування людей.
Досить звичайними у листяних лісах є ясен звичайний, верба, вільха.
На галявинах і узліссях можна зустріти горобину звичайну, плодами якої люблять ласувати снігурі, омельлюха, дрозди.
Другий ярус лісу представлений різноманітними кущами. Досить поширеними є ліщина звичайна, калина, шипшина собача бруслина бородавчаста, барбарис звичайний, малина, ожина, бузина чорна, бузина червона і бузина трав’яниста, чорниця.
До третього ярусу лісових рослин належать трав’янисті рослини.
У березні і квітні починають цвісти рослини, які називають ефемероїдами, що з перекладу означає швидкоплинний. Серед них: підсніжник, проліска, мати-й-мачуха, ряст, зірочки жовті, медунка, фіалки, сон, первоцвіт весняний. Петрів хрест лускатий, чина весняна, розхідник плющовидний.
Найбільш цікавими у травні є конвалія звичайна, купина лікарська, горлянка повзуча, веснівка дволиста, суниці лісові.
Червень відзначається більш масовим цвітінням трав’янистих рослин. Проводячи екскурсії і цільові прогулянки в ліс, можна познайомити дітей з веронікою дібровною. Рідкісними рослинами – любкою дволистою, зозулиними черевичками, а також дзвониками, грушанкою, квашеною, гвоздикою. Дельтовидною, звіробоєм.
У липні кількість цвітучих рослини зростає. В цей час можна побачити такі рослини як: енотера, пижмо, перстач, очисток, мальва, іван-чай, золототисячник. Розкішні в середині літа паперові.
У серпні-вересні в лісах продовжують квітнути трав’янисті рослини. В лісі можна знайти гвоздики, енатеру, звіробій, цмин.
Четвертий ярус лісової рослинності займають мохи. Це мешканці вологих місць. Вони поширені у соснових та мішаних лісах Полісся. Серед них зустрічаються первоціт, шребера, дікран зморшкуватий, зозулин льон.
П’ятий ярус лісової рослинності займають гриби і бактерії. Найбільш небезпечним отруйний грибом є бліда поганка, або мухомор зелений. До їстивних грибів належать: білий гриб, маслюк, лисичка, підберезник, сироїжка, опеньки.
Ознайомлення дітей з лісом як рослинним угрупованням завжди поєднується з формуванням дбайливого ставлення до нього як до неоціненного багатства.
Рослинний луків
Всі луки поділяють на заплавні, материкові і гірські. Заплавні луки розташовані по долинах річок і щороку заливаються весняними водами. Грунти поживні, в основному наносні. Материкові луки розташовуються поза річковими заплавами, а гірські – в горах вище від межі лісової рослинності. На луках відсутні дерева. Майже всі лучні рослини належать до багаторічних. Трав’янисті рослини, що ростуть на луках, належать до різних родин.
Крім того, їх поділяють на такі господарські грунти: злаки, бобові, різнотрав’я, осоки.
Найбільш поширені злаки – це тимофіївка, лисохвіст, тонконіг, грястиця, костриця лучна.
Бобові ростуть на луках у меншій кількості, ніж злаки, але вони дуже ціняться через велику поживність для худоби, а також тому, що збагачують грунт азотом. Найбільш поширені бобові – конюшина лучна, конюшина повзуча, люцерна, мишачий горошок, чина лучна.
Велика кількість лучних рослин належить до різнотрав’я. З родини айстрових на луці можна зустріти деревій, королицю, волошки лучні, козельці. З родини геранієвих привертає увагу герань лучна, з маренових досить часто зустрічаються підмаренники.
Серед дотичних рослин на луках часто зустрічаються клени, дика морква.
Досить часто на луках зустрічаються представники родини гречкових – щавель кислий, щавель кінський, гірчак зміїний.
На вологих луках зустрічається валеріана лікарська – багаторічна рослина з високим прямостоячим стеблом.
Осоки зустрічаються найчастіше на заплавних луках. Їхні пагони поїдають тварини.
Луки не існують вічно. В природі відбувається перетворення лук на ліси. Природні луки потребують догляду, раціонального використання.
Рослини водойм
Порівняно з рослинами лук та інших рослинних угрупувань, рослини водойм мають більш однорідні умови існування, що і зумовлює значне поширення їх на всій земній кулі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рослини лісів, луків, водойм

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок