Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Місце рослин серед інших живих організмів.

Місце рослин серед інших живих організмів.

Назва:
Місце рослин серед інших живих організмів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Місце рослин серед інших живих організмів.
Більшість рослин мають зелені пігменти - хлорофіли і здатні до фотосинтезу-універсальної фітохімічної реакціі, яка здійснюватися в зеленому листку. За раханок променистоі енергії сончя зелені рослини,поглинаючи з навколишнюго середовища вуглекислий газ та воду ,здійснюютьпервинний синтез органічної ре човини:
6CO2 +6H2O=C6H12O6+6O2
фітохімічно розкладаючи на нашій планеті величезні масиводи,звязуючи величезні обєми вуглекислого газу,зелені рослини,в результаті цієї реакції,виділяють внавколишнє середовище адекватніобєми молекулярного кисню і перетворюють поглинуту ними променисту енергію сонця в приховану енергію хімічних звязків спочатку у вигляді первинних ,а пізніше-у вигляді багатьох похідних органічних сполук.Через цю їх особливість зелені рослини називають автотрофними організмами (грец. автос - сам; трофе - їжа) або фототрами, оскільки вони використовують енергію сонясних променів.
Певну частину органічних речовин в процесі фотосинтезу рослин використовують як джерело енергія ,яка звільняється в процесі дихання ,але більшу частину таких новостворених первинних органічних речовин рослина використовує для створення більш складних сполук ,з яких і будує своє живе тіло.Загальна продукція рослинного світу нашої планети велечезна-4х1011т органічної речовини за рік, в звязку з чим на землі накопичується запаси зв'язаної зеленими рослинами енергії у вигляді органічних речовин ,які забезпечують існування інших живих організмів. Сучасний стан газової оболочки землі сформувався і підтримується на певному рівні теж завдяки фотосинтетичній діяльності автотрофних рослин .В най древніші геологічні епохи газова оболонка землі містила в своєму складі дуже мало кисню.Накопичення вільного кисню стало можливим лише з появою фотосинтезуючих хлорофілоносних зелених рослин,а пізніше привело до появи кисневого дихання,притаманного більшості нині живучих організмів нашої планети.Завдяки кисневому диханню дуже підвищилася енергія життєвих процесів,а отже і швидкість нагромадження маси органічної речовини на нашій планеті земля.Посилення процесів хімічного вивітрювання гірських порід та накопичення в верхніх шарах земної кори мінеральних речовин ,так необхідних для живлення рослин,теж беспосередньо пов'язані з наявністю вільного кисню на планеті.
Елементи мінерального живлення на нашій планеті теж знаходиться в стані безперевного кругообігу.Вони надходять і включаются до складу живих рослин завдяки їх всмоктуванню коренями з грунту разом з водою.Відмерлі рослинні організми (які тваринні )розкладаються(мінералізуються)гетеротрофними гнилісними бактеріями та ггрибами,діяльність яких становить теж дуже важливу (низхідну)ланку в кругообігу речовин.
Отже,біосфера ,яка є середовищем життя для всіх організмівнашої планети(і для людини в тому числі) розвивалась протягом багатьох міліардів років як результат взаємопристосувння і взаємозв'яної еволючії рослинних і тваринних організмів.
2. Значення рослин у природі та житті людини.
Зелені або автотрофні,рослини(як вищі,так і нижчі)мають велике значення в природі і в житі людини.В профотосинтезу,вивикористовуючи світлову (кінетичну)енергію сонця і засвоюючи зповітря вуглекислий газ та вбираючи грунтову воду знеорганічними речовинами,вони утворюютьвелечезну масу органічних речовин. Що йдуть на живлення тварин та харчування людини. Отже, зелені рослини, акумулюючи в створюваних ними органічних речовинах кінетичну енергію Сонця, забезпечкють життя всього живого на землі і разом з тим є важливим джерелом енергетичних ресурсів, котрі використовує людина для своїх потреб.
Найновіші дані свідчать про те, що в процесі фотосинтезу зелені (автотрофні) рослини щороку засвоюють з повітря і зв’зують у вигляді органічних сполук 174 млрд. тонн вуглецю. Разом з ним автотрофні рослини збагачують атмосферу киснем у кылькості, що дорівнює обсягу поглинутого ними вуглекислого газу. Кисень, як відомо, потрібен для дихання майже всім живим істотам, які існують на земній кулі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Місце рослин серед інших живих організмів.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок