Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Деревні рослини

Деревні рослини

Назва:
Деревні рослини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,54 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Деревні рослини
Родина: Березові: - Betulaceae
Береза пухнаста - Betula pubescens Ehrh.
Струнке дерево до 20 м заввишки з повислими гілками і гладенькою білою корою. У старих беріз стовбур внизу темно-сірий з тріщинами. Листки ромбічно-яйцевидні, або трикутно-яйцевидні, біля основи широко-клиновидні, інколи майже серцевидні, на кінці загострені, довгі гострозубчасті, з обох боків гладенькі, черешкові. Квіти чоловічі опущені зібрані на кінцях у сережки5-6см завдовжки ( 2-3 сережки), плід горішок з двома крильцями, які в2-3 рази ширші за нього. Цвіте у травні, насіння доспіває в липні-серпні.
Береза пухнаста утворює масиви в лісовій і лісостеповій зонах, росте на пролісках, на мокрих луках, понад струмками по всій території України, зрідка в південній частині лісостепу.
На території Тисменицького району на полі, на луці і в городі зустрічається вкрай рідко; найчастіше-в саду; інколи на узліссі та в мішаному лісі.
Родина: Горіхові - – Juglandaceae
Горіх волоський - Juglans regia L.
Довговічне могутнє дерево з густою розкидистою кроною і бальзамічно-запашним листям. Листки довго-черешкові, до 0,5 м завдовжки, непарноперисті, з 5-9 овальними частками, які, зокрема, бувають до 15 см завдовжки. Чоловічі квітки зібрані в товсті, густі, звислі котики, жіночі-по 2-3 на вкорочених пагінцях, зелені не показні. Плід - куляста кістянка, окутана зеленим оплоднем, який під осінь чорніє, лускає і відкриває здерев’янілу борознисту двостулкову кістянку з чотирилопатевим, в середині покритим тонкою бурою шкіркою, насінням – смачним горіхом. Цвіте у квітні-травні.
На території Тисменицького району горіх волоський найчастіше зустрічається в городі і в саду, інколи – на узліссі, по всій території Тисменицького району.
Родина: Букові – Fagaceae
Дуб звичайний –Quercus robur L.
Кремезне довговічне дерево до 40 м заввишки. Крона густа, коренева система міцна, кора темно-сіра, з глибокими тріщинами. Листки довгасто–обернено яйцевидні з 4-7 заокругленими лопатями на кожній половині з вушками біля основи, зверху зелені блискучі, знизу матові, голі, черешкові. На листках наприкінці літа з’являються кулясті нарости “горішки”, або гали.
Цвіте у квітні-травні. Жолуді достигають у вересні-жовтні.
На території Тисменицького району найчастіше зустрічається в лісі, інколи на узліссі чи в саду.
Родина: Липові - Ciliaceae
Липа серцелиста - Tilia cordata Mill.
Довговічне дерево з шатроподібною кроною, до 25 м заввишки. Листки серцеподібні, дрібнозубчасті, зверху темно-зелені, знизу-сизуваті. Квітки - жовтувато-білі, запашні, по 5-16 в суцвіттях з жовтувато-зеленим плівчастим приквітком. Плід, горішко-подібний, рудувато-повстистий. Цвіте в червні-липні. Росте липа серцелиста в лісах лісової і лісостепової зон, в парках вздовж алей, біля садиб.
На досліджуваній території липа серцелиста найчастіше зустрічається в мішаному лісі та на узліссі, в саду-вкрай рідко.
Родина: Жимолостеві - Caprifoliaceae
Калина звичайна –Viburnum opulus L.
Поширений кущ, деревце до 5 м заввишки. Листки супротивні, 3-, 5-ти лопатеві, великозубчасті зверху майже голі, а зі споду дещо пухнасті. Квітки білі, зібрані в щитковидні, майже плоскі зонтики; безстатеві значно біліші за серединні-променисті, 5-ти пелюсткові двостатеві серединні-проникуваті. Плоди-яскраво-червоні, овальні кістянки з ягодами. Смак ягід специфічний терпкувато-кислий. Цвіте з кінця травня по червень.
Росте в чагарниках, заростях, особливо заплавах рік, у підлісках, на схилах, ярах.
На території району дослідження калина найчастіше зустрічається на узліссі, нерідко є в саду та городі.
Родина: Березові - Betulaceae
Ліщина звичайна – Corylus avellana L.
Кущ 3-5 м заввишки з округлими сірими пагонами. Листки великі, чергові, округлі або обернено-яйцевидні, з коротким загостренням на кінці, по краях подвійно зубчасті, дещо пухнасті, зверху темно-зелені, зі споду ясніші. Плід лісовий горошок з листоподібною обгорткою. Цвіте до розпускання листя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Деревні рослини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок