Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> З історії агрономічної допомоги населенню

З історії агрономічної допомоги населенню

Назва:
З історії агрономічної допомоги населенню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
З історії агрономічної допомоги населенню


З давніх часів існував високий відсоток населення, яке жило за рахунок землеробства, але люди мали низький рівень сільськогосподарських знань. Це викликало нагальну потребу у широкому розповсюдженні агрономічної допомоги населенню. Пізніше центр тяжіння поступово було перенесено на технічний підйом сільськогосподарського виробництва у всіх його галузях.
З кінця 70-х років ХІХ ст. було впроваджено земельну реформу, у зв'язку з чим виникла необхідність в агрономічній допомозі населенню як засобу підвищення культурного та економічного рівня в створюваних одноосібних володіннях. До сільського господарства висуваються підвищені вимоги. Зростає попит на сільськогосподарську продукцію в зв'язку з ростом міського населення. З розвитком торгівлі підвищується потреба в технічних культурах, як на сировину для промисловості (текстильна, цукрова), так і на продукти тваринництва, яке не може розвиватися без міцної кормової бази. Але рослинництво і тваринництво на той час не мали достатньо міцної наукової основи.
Розвиток сільськогосподарської науки був зумовлений об'єктивними соціально-економічними потребами, розвитком аграрної галузі та переробної промисловості. Скасування кріпацтва призвело до значних змін у сільському господарстві. Поруч з великими землевласниками активними чинниками ставали малоземельні селяни, які почали вдосконалювати свої господарства шляхом інтенсифікації. Проведене дослідження дрібних одноосібних господарств виявило, що, перервавши зв'язки з общиною, одноосібник може опинитися сам на сам з проблемами, які виникають у процесі господарської діяльності. Тому з'явилася необхідність в організації його діяльності з метою найбільш продуктивного використання своєї землі. У першу чергу це стосується кваліфікованих порад спеціалістів сільського господарства. Спираючись на це, Головне Управління Землевпорядкування і Землеробства виступило ініціатором у справі агрономічної допомоги селянським господарствам.
Сама думка про необхідність створити планомірну агрономічну організацію була вперше запропонована не земствами, а одним із найстаріших сільськогосподарських товариств — Московським товариством сільського господарства. Був запропонований проект із покращення сільського господарства, в якому наголошувалося на необхідності заснування посад губернських інспекторів сільського господарства чи губернських агрономів. За проектом агрономи повинні були допомагати порадами відносно можливих умов даної місцевості в покращенні сільського господарства. Але більшість земств цей проект відхилила.
Агрономічна допомога населенню з боку уряду здійснювалася в основному через посередництво Департаменту Землеробства, а також відділів Сільської Економії, Сільськогосподарської Статистики та Земельних Покращень, земствами, сільськогосподарськими товариствами.
Згідно законоположення про "Утворення Головного Управління Землеустрою і Землеробства" Департамент відав справами: 1) про розвиток і вдосконалення землеробства, скотарства, спеціальних культур та сільськогосподарських технічних виробництв; 2) про рибальство, мисливство та хутровий промисел; 3)про учбові, учбово-практичні і дослідницькі сільськогосподарські установи, які підпорядковувалися Головному Управлінню; 4) про сільськогосподарські установи, з'їзди та виставки; 5) про нагородження та премії з сільського господарства; 6) про управління державними рибними і тюленевими промислами [2].
До питань ведення Відділу Сільської Економіки і Сільськогосподарської Статистики відносяться: торгівельно-промислові та економічні питання, які стосуються сільського господарства; питання про селянські господарства та сприяння сільській і кустарній промисловості; збирання, обробка та опублікування статистичних даних з питань сільського господарства; дослідження стану як сільського господарства взагалі, так і окремих його галузей; розпорядження квотами, які виділялися на ссуди та загальне керівництво осіб та установ з видачі ссуд на місцях.
Відділ Земельних Покращень відав питаннями зрошення та обводнення земель, осушення боліт та торфодобування, питаннями законодавства й геодезійної картографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: З історії агрономічної допомоги населенню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок