Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Порівняльне вивчення традиційних і нових дезінфекційних засобів при знезараженні референс-мікроорганізмів

Порівняльне вивчення традиційних і нових дезінфекційних засобів при знезараженні референс-мікроорганізмів

Назва:
Порівняльне вивчення традиційних і нових дезінфекційних засобів при знезараженні референс-мікроорганізмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,08 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Порівняльне вивчення традиційних і нових дезінфекційних засобів при знезараженні референс-мікроорганізмів


Успішність боротьби з інфекційними хворобами та їх профілактика значною мірою залежать від якості проведеної дезінфекції. Ефективність дії дезінфекційних засобів на збудника будь-якого інфекційного захворювання залежить від багатьох факторів і, насамперед, від їх бактерицидних властивостей, концентрації і температури розчинів, властивостей і температури середовища, в якому відбувається контакт збудника захворювання з дезінфектантом, способу подачі його до об'єкта та кількості дезінфектанту, витраченого для знезараження, тривалості дії на збудника хвороби і, нарешті, від біологічних властивостей збудника хвороби [1, 5].
Завдання ветеринарної дезінфекції полягає не тільки в знищенні мікроорганізмів в об’єктах довкілля, але у пошуку і впровадженні в практику засобів, ефективних для багатьох збудників інфекційних хвороб тварин, доступних і безпечних для людини [2, 3, 4].
У зв’язку з цим метою нашої роботи було порівняльне вивчення різних дезінфекційних засобів, визначення їх мінімальної ефективної концентрації, необхідної для знешкодження референс-мікроорганізмів на поверхнях тест-об'єктів.
Як тест-об'єкт використовували нержавіючу сталь, кахельну плитку, бетон, цеглу у вигляді квадратних форм розміром 10 х 10 см.
Тест-об'єкти очищали і стерилізували в автоклаві при температурі 120°С протягом однієї години. Потім стерильною піпеткою на поверхні тест-об’єктів наносили по 1 см3 культури Е. соlі і St. aureus у концентрації 2 млрд. мікр.тіл/см3.
Контаміновані тест-об’єкти залишали в горизонтальному положенні до повного висихання. Потім їх розміщували у кюветах горизонтально та вертикально і розприскуванням наносили розчини досліджуваних деззасобів, зазначаючи при цьому їх експозицію, концентрацію та витрачену кількість. Контролем були тест-об’єкти, оброблені такою ж самою кількістю стерильної водопровідної води. Через визначений проміжок часу брали стерильним ватним тампоном змиви з дослідних і контрольних тест-об’єктів. Потім по 1 см3 вихідної суспензії з кожної з цих пробірок вносили у відповідне середовище. Змиви з тест-об’єктів, які були контаміновані Е. сoli, висівали на середовище КОДА, а St. аureus — на сольовий м’ясо-пептонний бульйон (6,5 % кухонної солі) і поміщали на 24 год. в термостат при температурі 37°С. За зміною середовищ визначали наявність чи відсутність референс-мікроорганізмів згідно з методикою, описаною в рекомендаціях [4].
У досліді вивчали дезінфекційні властивості таких препаратів: хлорантоїн (діючі речовини дихлорантин і диметилгідантоїн), дезоксон (на основі пероксиду водню та оцтової кислоти), неохлор (гіпохлорит натрію), дезефект (четвертинні амонійні сполуки).
При визначенні ефективності знезараження поверхонь тест-об’єктів вивчали діючі концентрації деззасобів, норми їх витрат на одиницю площі, характеристику об’єкта дезінфекції, експозицію. Важливим показником є вплив органічних речовин на активність дезінфектанту. Тому двохмільярдну суспензію 0,1 мл тест-мікробів змішували зі стерильним гноєм свиней з розрахунку 0,2 г на один тест-об’єкт площею 100 см2.
За результатами досліджень було встановлено, що всі деззасоби у 0,05%-ній концентрації на гладеньких поверхнях сповільнюють ріст, а на шерхких — взагалі не діють на Е. соlі та St. aureus. Хлорантоїн, дезоксон і неохлор повністю інактивують золотистий стафілокок і кишкову паличку починаючи з 0,1%-ної концентрації вже через 10 хв. Дезефект, що за своїми хімічними характеристиками є менш ефективним, в 1,5%-ній концентрації призупиняє ріст мікрофлори на поверхнях тест-об’єктів, а починаючи з 2,5%-ної концентрації повністю інактивує стафілокок і кишкову паличку вже через 10 хв (табл.).


Табл. 1. Знезаражуюча здатність дезінфекційних засобів на поверхнях тест-об’єктів, інфікованих E. сoli та St. aureus
Дезінфектанти
Концент-рація,%
Бетон
Цегла
Кахельна плитка
Нержавію часталь
10 хв
60 хв
10хв
60 хв
10 хв
60 хв
10хв
60 хв
E.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Порівняльне вивчення традиційних і нових дезінфекційних засобів при знезараженні референс-мікроорганізмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок