Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК). Структура частини подвійної спіралі ДНК

Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК). Структура частини подвійної спіралі ДНК

Назва:
Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК). Структура частини подвійної спіралі ДНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Науковий реферат
на тему:
Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК)
Структура частини подвійної спіралі ДНК


Зміст
Вступ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Вступ
Дезоксирибонуклеїмнова кислотам (ДНК) — один із двох типів природних , який забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління і реалізацію генетичної програми розвитку і функціонування живих організмів. Основна роль ДНК в  — довготривале зберігання інформації про структуру і .
У клітинах (наприклад, , або ) ДНК знаходиться в в складі , а також в деяких клітинних ( і ). У клітинах ( і ) кільцева або лінійна молекула ДНК, так званий , знаходиться в і прикріплена зсередини до . У них і у нижчих еукаріот (наприклад ) зустрічаються також невеликі автономні кільцеві молекули ДНК, так звані . Крім того, одно- або дволанцюжкові молекули ДНК можуть утворювати ДНК-.
З хімічної точки зору, ДНК — це довга молекула, що складається з послідовності блоків — . Кожний нуклеотид складається з , цукру () і . Зв'язки між нуклеотидами в ланцюжку утворюються за рахунок дезоксирибози і фосфатної групи. У переважній більшості випадків (окрім деяких вірусів, що містять одноланцюжкові ДНК) макромолекула ДНК складається з двох ланцюжків, орієнтованих азотистими основами один проти одного. Ця дволанцюжкова молекула утворює спіраль. В цілому структура молекули ДНК отримала назву «подвійної спіралі».
У ДНК зустрічається чотири види азотистих основ (, , і ) (виняток становлять випадки пізніших модифікацій нуклеотидів, наприклад ). Азотисті основи одного з ланцюжків сполучені з азотистими основами іншого ланцюжка згідно : аденін з'єднується тільки з тиміном, гуанін — тільки з цитозином. Послідовність нуклеотидів дозволяє «кодувати» інформацію про різні типи РНК, найбільш важливими з яких є інформаційні, або матричні (), рибосомальні () і транспортні (). Всі ці типи РНК синтезуються на матриці ДНК (тобто за рахунок копіювання послідовності ДНК у послідовність макромолекули, що синтезується) у процесі і беруть участь у (процесах і ). Крім кодуючих послідовностей, ДНК клітин містить послідовності, що виконують регуляторні і структурні функції. Ділянки кодуючої послідовності разом із називаються .
У геномах еукаріотів містяться також довгі послідовності без очевидної функції (некодуючі послідовності, ). Також у складі геному досить поширені генетичні паразити — і вірусні або схожі на них послідовності.
Розшифровка структури ДНК (виконана в 1953 році) стала одним з поворотних моментів в історії біології. За видатний внесок у це відкриття , і була присуджена 1962 року.


Історія дослідження
НК була відкрита у році. Спочатку нова речовина отримала назву нуклєїн, а пізніше, коли Мішер визначив, що ця володіє кислотними властивостями, речовина отримала назву нуклеїнова . Біологічна функція нововідкритої речовини була неясна, і довгий час ДНК вважалася запасником в організмі. Більш того, навіть на початку 20 століття багато біологів вважали, що ДНК не має ніякого відношення до передачі інформації, оскільки будова молекули, на їх думку, була дуже одноманітною і не могла містити закодовану інформацію.
Поступово було доведено, що саме ДНК, а не білки, як вважалося раніше, є носієм генетичної інформації. Одними з перших вирішальних доказів стали експерименти О. Евері, Коліна Мак-Леода і Маклін Мак-Карті (1944 рік) з . Їм вдалося показати, що за так звану трансформацію (придбання хвороботворних властивостей нешкідливою культурою у результаті додавання до неї мертвих хвороботворних бактерій) відповідає виділена з ДНК. Експеримент американських учених Алфреда Хершу і Марти Чейз (1952 рік) з білками і ДНК показали, що в заражену клітку передається тільки нуклеїнова кислота фага, а нове покоління фага містить такі ж білки і нуклеїнову кислоту, як і початковий фаг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК). Структура частини подвійної спіралі ДНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок