Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вплив деяких біологічно активних речовин на ріст і розвиток сіянців сосни звичайної

Вплив деяких біологічно активних речовин на ріст і розвиток сіянців сосни звичайної

Назва:
Вплив деяких біологічно активних речовин на ріст і розвиток сіянців сосни звичайної
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вплив деяких біологічно активних речовин на ріст і розвиток сіянців сосни звичайної


Сосна звичайна, садивний матеріал, добрива, біологічно активні речовини.
Цілеспрямоване збільшення площ лісових насаджень потребує розробки ефективних технологій лісовідновлення і лісорозведення, в тому числі стабільного забезпечення високоякісним садивним матеріалом потрібного асортименту. При цьому необхідною умовою інтенсивного вирощування сіянців і саджанців деревних порід є розробка засобів, що забезпечують формування добре розвинутої кореневої системи, яка сприятиме поліпшенню мінерального живлення рослин, прискореному росту майбутнього лісу, підвищенню його стійкості проти несприятливих факторів довкілля.
Одним із перспективних напрямів вирощування якісного садивного матеріалу є застосування біологічно активних речовин (БАР), зокрема нових вітчизняних регуляторів росту і розвитку рослин (РРР) та ефективних добрив.
За останні роки у НІЦ «АКСО» НАН України проводять вивчення ефективності БАР хімічного і біологічного походження та добрив на основі вуглеамонійних солей (ВАС) — суміші бікарбонату і карбонату амонію, (дрібні кристали білого, світло-рожевого або сірого кольору, містять 17 % азоту та 50 % вуглекислого газу у зв’язаній формі) [1-4].
Попередніми дослідженнями було виявлено, що застосування нових агрохімікатів на основі ВАС і БАР позитивно впливає на ріст і розвиток сіянців деревних культур. Відомо, що лісові породи дерев, як і інші рослини, мають різну чутливість до застосованої БАР, тобто для кожної породи треба індивідуально підбирати вид та дозу препарату і деяких мікроелементів, які в суміші з БАР можуть забезпечити високий синергізм дії.
Метою роботи було вивчення ефективності деяких вітчизняних РРР при їх автономному застосуванні та у комплексі з азотно-вуглецевими добривами на основі ВАС при вирощуванні садивного матеріалу сосни звичайної.
Насіння сосни пророщували в лабораторних та виробничих умовах лісорозсадників з обробкою його перед сівбою різними БАР. На проростках визначали енергію проростання і схожість насіння, морфометричні показники кореневої системи і надземної частини. За результатами аналізу одержаних даних через кореляцію змін основних морфометричних показників з чинниками впливу біологічно активних речовин визначали їх ефективність.
У лабораторних умовах вивчали вплив на енергію проростання і схожість насіння таких БАР і протруювачів:
РРР триман-1 (акво-N-окис-2 метилпіридинмарганець/2/хлорид ТУ У 14286112.001-2000), який має цитокінінову активність, стабілізує функціонування фотосинтезуючих та білоксинтезуючих систем рослин;
гумат натрію, який містить, залежно від форми, до 70 % розчинних гумінових кислот;
емістим-С (ТУ У 88.264.021-95) — продукт біотехнологічного вирощування грибів-епіфітів з кореневої системи цілющих рослин, що містить збалансований комплекс фітогормонів ауксинової та цитокінінової природи, амінокислот, вуглеводів, жирних кислот, мікроелементів;
агростимулін (ТУ У 88.264.037-97) — комплекс регуляторів росту природного походження і синтетичних аналогів фітогормонів;
марс-EL — препарат, до складу якого входять продукти метаболізму симбіонтного гриба-ендофіта, ауксини, цитокініни, амінокислоти та інші фізіологічно активні речовини;
протруювачі насіння — перманганат калію та фундазол.
Насіння протягом 4 годин обробляли водними розчинами препаратів відповідної концентрації з розрахунку 0,7 л розчину на 1 кг насіння.
Концентрацію водних розчинів БАР приймали в межах, рекомендованих для використання в сільськогосподарському виробництві: триману-1 — 0,005–0,04 %; гумату натрію — 0,25–3,0 %; емістиму — С — 0,05–0,2 %; агростимуліну 0,05–0,2 % і марс-EL — 0,025–0,05%.
Польові досліди проводили за такою технологічною схемою:
насіння перед сівбою обробляли водним розчином РРР триман-1;
місячні сходи обприскували відповідно до варіанту розчинами різних типів БАР;
протягом вегетації рослини тричі підживлювали мінеральними добривами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вплив деяких біологічно активних речовин на ріст і розвиток сіянців сосни звичайної

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок