Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат на тему: Інтенсифікація прийомів з післязбиральної обробки і первинної переробки

Інтенсифікація прийомів з післязбиральної обробки і первинної переробки / сторінка 3

Назва:
Інтенсифікація прийомів з післязбиральної обробки і первинної переробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Нині Інститутом луб’яних культур УААН створено й випробувано підбирач-молотарку, яка за один прохід машини підбирає стрічку стебел у полі, обмолочує й обертає її для рівномірнішого вилежування й одержання високоякісної трести.
Роздільний спосіб збирання льону доцільніше використовувати на насінницьких посівах. Ним варто розпочинати збирання урожаю, коли коробочки ще надто вологі, а потім продовжувати комбайновим способом. Розрахунки й практика застосування роздільного способу збирання показують, що цим способом доцільно і можна зібрати до 30% посіяного льону, а решту збирати комбайновим способом.
Щодо технології виготовлення трести в полі у стрічках комбайнового збирання вона має найвищу якість, а затрати на її виготовлення мінімальні, якщо стрічку стебел обернути один раз у середині процесу вилежки, а другий — перед підніманням і замотуванням у рулони. Рекомендації щодо обертання стрічки через 5-6 діб після збирання льону для вирівнювання кольору стебел і швидшого їх висихання неприйнятні через те, що відбувається сплутування стрічок за вітряної погоди, а сама операція не призводить до помітного підвищення якості трести. Те ж саме стосується і додаткового обертання стрічки в середині процесу вилежування (табл.3).
3. Залежність виходу і якості льоноволокна від кратності обертання і ворушіння стрічки під час вилежування стебел (середнє за 1990-1992 рр.)
Варіант досліду
Вихід волокна, %
Якість волокна, номер
довгого
короткого
довгого
короткого
Без обертання і ворушіння стрічки (контроль)
12,5
13,2
11,9
3,5
Обертання один раз
14,7
11,8
13,1
3,8
Обертання два рази
15,2
11,4
13,6
3,8
Обертання три рази
13,9
12,5
13,0
3,6
Ворушіння один раз
13,1
12,7
12,3
3,5
Ворушіння два рази
12,2
13,2
11,8
3,5
За даними таблиці, процес ворушіння стебел поступається процесу обертання. Це пояснюється тим, що при ворушінні головним чином вони розпушуються, але повного їх обертання не відбувається.
На основі досліджень, спрямованих на вдосконалення і оптимізацію процесів підвищення якості короткого волокна як сировини для одержання котоніну, запропоновано споруджувати на льонозаводах роздільні системи пневмотранспортування відходів від різних точок м’яльно-тіпального агрегату, що диференціює їх за вмістом костриці. Застосування такої технології дозволяє без додаткових енергетичних витрат знизити вміст костриці у волокні на 5-10 %.
Доведено, що найвищі показники фізико-механічних властивостей короткого волокна забезпечує обробка відходів на КПАЛ у діапазоні обертання тіпальних барабанів 800-900 об/хв., кількість коливань голок у трясильній машині — 240, швидкість подачі шару відходів тіпання — 33 м/хв.
Запровадження згаданих розробок у виробництво дозволить перетворити льонарський комплекс у нових соціально-економічних умовах розвитку суспільства у високоефективну і конкурентоспроможну галузь.
Висновки
Сучасні селекційні сорти льону-довгунця Український 3, Синільга і, особливо, перспективний сорт Вручий забезпечують одержання з кожного гектара 1-1,2 т/га волокна і, завдяки високому вмісту волокна в стеблах, максимальної продуктивності льонопереробних агрегатів. Їх довге волокно придатне для виробництва пряжі з добротністю 15 км, а тому з нього можна виробляти високоякісні тканини.
З метою сушіння вороху без затрат невідновлюваної енергії обґрунтовано і створено дослідну модель геліоколектора, а також виготовлено фільтр для зневоложення повітря з використанням гелікагеля, як адсорбента вологи. Геліоколектор здатний підігрівати повітря за сонячної погоди до потрібної для сушіння вороху температури (40-45°С). Отже, сушіння за допомогою геліоколектора можна здійснювати у сонячну погоду, а в дощову зневоложувати фільтром, заповненим гелікагелем.
Сушіння вороху на сірій асфальтованій площадці з накриванням плівкою в непогоду і на ніч забезпечує схожість насіння на 94-97%. Цей спосіб простий, малоенергоємний, а за якістю насіння не поступається сушінню вороху в типових сушарках з використанням для підігрівання повітря дизпалива.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Інтенсифікація прийомів з післязбиральної обробки і первинної переробки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок