Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Історичний досвід спілкування України зі Сполученими Штатами Америки (кінець ХІХ — початок ХХ століття)

Історичний досвід спілкування України зі Сполученими Штатами Америки (кінець ХІХ — початок ХХ століття)

Назва:
Історичний досвід спілкування України зі Сполученими Штатами Америки (кінець ХІХ — початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Історичний досвід спілкування України зі Сполученими Штатами Америки (кінець ХІХ — початок ХХ століття)


У часи свого правління П. Столипін вбачав аграрний лад Російської імперії у вигляді системи дрібних та середніх фермерських господарств і невеликих дворянських садиб, об'єднаних місцевим самоврядуванням ... Спірним є питання про шляхи розвитку сільського господарства по-столипінськи. Одні вчені вважають, що американський шлях був провідним у реформуванні села, оскільки вихід селян із общини і створення хутірських господарств — це варіант американського фермерства. Інші дотримуються протилежної думки — прусського шляху, за якого зберігалося поміщицьке землеволодіння [2].
23 серпня 1906 року Імператорським Товариством сільського господарства півдня Росії було скликано нараду з питань запровадження сільськогосподарської агентури в Сполучених Штатах Америки.
Поштовх, отриманий сільським господарством та промисловістю за рахунок скасування кріпосного права, вичерпав свій потенціал на початку 90-х років. У той час бурхливо розвивалися промисловість, транспорт, торгівля, аграрний ринок. Між ними та відсталим сільським господарством склався дисбаланс. Однією з головних перешкод розвитку аграрного виробництва була широко розповсюджена общинна форма ведення сільського господарства. Напівнатуральне господарство общини характеризувалося надзвичайно низькою товарністю та не вписувалося в систему розвинутого ринку.
Особливо слід звернути увагу на характерну для общинного землеволодіння проблему черезсмужжя [1]. Її метою була спроба зробити рівними можливості всіх землевласників у зв'язку з різноякісністю земель та угідь, тобто земля кожному подвір'ю наділялась у різних частинах общинного землеволодіння: ближче або далі від населеного пункту, на кращій, середній та гіршій землі, окремо від польових та лугових угідь. У такий спосіб подвірне землеволодіння розбивалося на безліч дрібних дільниць — смуг. В Україні черезсмужжя найбільш негативно проявлялося на Поліссі з характерною для цієї зони природною строкатістю ґрунтового покриву. Тут число черезсмужних ділянок в одному землеволодінні, як правило, становило кілька десятків. В окремих господарів таких ділянок зустрічалося більше сімдесяти, внаслідок чого далеко не всі дорослі члени родини знали їхнє розташування.
Господарювання в таких умовах було неефективним і навіть марнотратним. Організувати ефективну сівозміну, застосувати вдосконалені знаряддя, налагодити продуктивне тваринництво було неможливо.
Подібність природних умов західних штатів Америки з такими ж умовами чорноземної смуги України природно спричинила подібність у характері, напрямку й особливостях сільськогосподарського виробництва обох степових областей [3].
Оранка степів, що призвела до загострення сільськогосподарської кризи, ішла на заході Північної Америки гігантськими кроками. Наприклад, у посушливих районах штатів Канзас і Небраска хід розвитку зернового виробництва протягом 25 років вражає:
Як і український господар, фермер західних штатів був поставлений перед необхідністю вести винятково зернове господарство, враховуючи природні умови — ґрунти, клімат і спеціалізацію сільськогосподарських районів.
На вищезгаданій нараді в доповіді О.О. Криштофовича були представлені метеорологічні карти Сполучених Штатів Америки, видання американського Weather Bureau, у порівнянні зі звітами Миколаївської фізичної обсерваторії; численні звіти американських дослідних станцій, де були зазначені успіхи й досягнення у галузі ведення сільського господарства. Доповідь була більш ніж переконливою, порівняльні дані по метеорології й кількості опадів дивують навіть зараз [5]:
Було досліджено особливості північно-західної частини штату Небраска та південно-східних частин Вайомингу, що прилягають до нього. Як середньорічна, так і літня та зимова температури цих місць і Єкатеринославської губернії майже ідентичні, схожа й кількість опадів. Ґрунти цього району Америки були аналогічні ґрунтам Єкатеринославської губернії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історичний досвід спілкування України зі Сполученими Штатами Америки (кінець ХІХ — початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок