Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Тропічні рослини (їстівні)

Тропічні рослини (їстівні)

Назва:
Тропічні рослини (їстівні)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,13 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Пошукова робота
Тропічні рослини (їстівні)


План
І. Дивовижні плоди акажу 2
ІІ. Смачні банани 5
ІІІ. «Горіхи» коли 8
ІV. Чудодійні плоди 11
V. Найважливіші та найбільші горіхи в світі 12
VI. Хлібини на дереві 16
VII. «Мавп’ячий хліб» 19
VIII. Прославлений дуріан 22
IX. «Дині на дереві» 24
X. Авокадо 27
XI. Кофейне дерево 30
XII. Звідки походить шоколад 36
XIII. Цукеркове дерево 42
XIV. «Наркотичний кактус» 43
XV. Маніюк 45
XVI. Найбільша у світі квітка 48


Людину оточує справжній зелений океан різнома-нітних рослин, який є важливою, невід’ємною складо-вою частиною біосфери Землі. Він відіграє незамінну роль у житті як людини, так і всієї природи. Без пере-більшення можна сказати, що без зелених рослин жит-тя на нашій планеті в такій формі, в якій воно існує, було б неможливе. Саме зелені рослини постачають життєдайний кисень, годують все живе, будучи джере-лом органічної речовини. Разом з тим вони є важливою складовою частиною екологічного середовища, без яко-го неможливе нормальне, повноцінне життя всього жи-вого, в тому числі і людства.
Мільярди рослин утворюють смарагдово-зелені ки-лими лук, левад, трав’янистих схилів, гущавину кучеря-вих лісів, заквітчані мальовничі галявини, узлісся, плетиво трав болотяного руна, неозорі лани польових культур, сади, городи, парки, сквери, квітники, придо-рожні насадження, пасовища тощо. Але якщо особин рослин на Землі чи навіть в окремому її районі маємо незліченну кількість, то їх видів є певне обмежене чис-ло. Адже один вид може бути представлений сотнями тисяч і навіть мільйонів екземплярів. Проте бувають і та-кі види, які налічують лише кілька сотень екземплярів або й ще менше.
Цікавий і неповторний світ тропічних рослин. Щиро дивують і викликають захоплення своїм різноманіттям представники флори – цікаві, рідкісні, незвичайні види рослин.
І. Дивовижні плоди акажу
Загальновідомо, що яблука достигають на яблунях, а смачні поживні горіхи — на інших деревах чи кущах. Та є на світі дуже дивне дерево, на якому яблука й горіхи ростуть разом, причому нерозривно зв’язані між собою. Якщо доводиться про таке розповідати, то дале-ко не всі хочуть вірити в таку чудасію. Але це правда і нічого тут не вдієш. Йдеться про анакардій західний (Аnacardium оссіdentalе L.), або, як Його ще назива-ють, кеш’ю, чи акажу. Належить анакардій до родини сумахових. Батьківщина його Бразилія, причому в при-родному стані це ендемік цього краю. В наші часи ака-жу поширене в культурі у тропічних країнах як Нового, так і Старого Світу. Цікаво зазначити, що дерево акажу в багатьох країнах здичавіло і увійшло до складу дико-рослих лісів, наприклад, часто зустрічається в Півден-ній Індії. Загалом це невеликі, лише 7—20 м заввишки тропічні вічнозелені дерева. Листя цілісне яйцеподібне, дещо шкірясте.


Анакардій західний
Запашні зеленкувато - або жовтувато-білі невеликі двостатеві п’ятичленні квітки анакардію західного зібра-ні в суцвіття на кінцях пагонів. Цвітіння дуже розтяг-нуте, тому на дереві одночасно бувають достигаючі пло-ди і квітки. Це властиво багатьом тропічним деревам.
Загалом існують певні стислі строки масового цві-тіння та плодоношення. Так, скажімо, в Бразилії акажу масово цвіте в липні — серпні, а плоди достигають у листопаді — лютому. В свою чергу на півдні Індії масово цвіт» в грудні — січні, а плоди достигають у березні — квітні.
Плоди цього дерева своєю оригінальністю виклика-ють подив навіть у бувалих людей, яким доводилося бачити чимало цікавого на світі. Після запилення і за-пліднення із зав’язі розвивається справжній плід—бобовидно зігнутий горіх. Він досягає 2,5—3 см довжини. Разом з достиганням горіха розростається ще й плодоніжка. Вона поступово перетворюється в утвір, який формою та величиною схожий на грушу. Всередині розрослої плодоніжки міститься світло-жовтий соковитий кисло-солодкий смачний м’якуш, багатий на мінеральні солі, цукри, органічні кислоти, різні вітаміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: Тропічні рослини (їстівні)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок