Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вегетативні та генеративні органи рослин.Морфологія кореня. Типи кореневих систем. Анатомічна будова кореня

Вегетативні та генеративні органи рослин.Морфологія кореня. Типи кореневих систем. Анатомічна будова кореня

Назва:
Вегетативні та генеративні органи рослин.Морфологія кореня. Типи кореневих систем. Анатомічна будова кореня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Вегетативні та генеративні органи рослин.
Морфологія кореня. Типи кореневих систем. Анатомічна будова кореня”


1. Поняття вегетативних та генеративних органів рослин
Вегетативні органи — органи рослин, призначені для підтримання індивідуального життя рослин.
У вищих рослин вегетативними органами є корінь і пагін; у нижчих — тіло (талом, або слань), не почленоване на органи, а представлене однією клітиною (одноклітинні водорості), нитками з одного ряду клітин (нитчасті водорості) або колоніями у формі пластинок, куль тощо; у деяких справжніх водоростей спостерігається диференціювання талому на органи, зовні подібні до стебла і листків вищих рослин.
Морфологія і анатомічна будова вегетативних органів пристосована до виконання властивих їм функцій. У разі зміни характеру функції змінюються відповідно й вегетативні органи (видозміни, метаморфоз). Вегетативні органи використовуються для вегетативного розмноження.
Генеративні органи – органи рослин, призначені для розмноження та поширення рослин. Яскравим прикладом генеративного органу рослин є квітка.
Квітка — складна система органів, що забезпечує статеве розмноження у квіткових рослин. Поява квітки в процесі еволюції — ароморфоз, який забезпечив широке розселення покритонасінних на Землі. Функції квітки: утворення тичинок з пилковими зернами (мікроспорогенез), плодолистиків (маточок) з насіннєвими зачатками (мега, або макро, спорогенез), запилення, складні процеси запліднення, формування насінини й плода.
2. Морфологія кореня, типи кореневих систем
Корінь — вегетативний орган з необмеженим ростом, який забезпечує закріплення рослин у субстраті, поглинання і транспорт води та розчинених у ній мінеральних речовин та продуктів життєдіяльності ґрунтових мікроорганізмів і коренів інших рослин, первинний синтез органічних речовин, виділення в грунт продуктів обміну речовин і вегетативне розмноження.
Зародок кореня закладається одночасно з брунькою в зародку насінини і називається зародковим коренем. Під час проростання насінини цей корінь перетворюється на головний, або первинний, корінь, здатний до галуження. Паралельно з ростом на ньому з'являються бічні корені першого порядку, які, в свою чергу, дають корені другого порядку, на них виникають корені третього порядку і т. д. Крім головного і бічних коренів у рослин утворюються й додаткові корені, які формуються на стеблах, листках, але не на корені.
Сукупність усіх цих коренів (головного, бічних різних порядків та додаткових) утворює кореневу систему. За формою розрізняють два типи кореневих систем: стрижневу і мичкувату (мал. 1). Стрижнева має добре виражений головний корінь, який займає в грунті вертикальне положення; від нього відходять бічні корені, що розміщуються в грунті радіальне. Вона трапляється у більшої частини дводольних рослин.
У мичкуватої системи всі корені майже однакові за розмірами, за походженням це додаткові корені, які пучком ростуть від основи стебла. Мичкувата коренева система формується під час кущіння. При цьому на підземній частині стебла утворюється вузол кущіння, з якого розвиваються додаткові корені, що й веде до утворення мичкуватої кореневої системи. Така система характерна для більшості однодольних рослин.
Відмінності між цими двома основними кореневими системами виявляються вже під час проростання насіння. У Дводольних рослин із зародка насінини проростає один корінець, який потім стає головним коренем. У однодольних рослин найчастіше проростає кілька корінців. Потім ишіи ріст припиняється і на підземній частині стебла Формується мичка додаткових коренів.
Мал. 1. Різні форми коренів (о) та їх розвиток (б) у квасолі (А) і пшениці (В):
1 — ниткоподібний; 2 — веретеноподібний; 3 — ріпчастий (2, 3 — запасливі); 4 — стрижнеподібний (типовий); 5 — мичкуватий; 6 — вузол кущіння
Є рослини (багато серед трав'янистих дводольних), які мають змішану кореневу систему (у них одночасно функціонують головний, бічні і додаткові корені).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вегетативні та генеративні органи рослин.Морфологія кореня. Типи кореневих систем. Анатомічна будова кореня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок