Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Застосування енергії ЕМП в технологічних процесах виробництва і переробки продукції рослинництва

Застосування енергії ЕМП в технологічних процесах виробництва і переробки продукції рослинництва

Назва:
Застосування енергії ЕМП в технологічних процесах виробництва і переробки продукції рослинництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Застосування енергії ЕМП в технологічних процесах виробництва і переробки продукції рослинництва


Головним завданням виробників сільськогосподарської продукції є максимальне збереження її корисних властивостей при доведенні до споживача. Важливу роль у цьому процесі відіграє застосовувана технологія переробки [1].
Використання електромагнітного поля в електромагнітних процесах розширює функціональні можливості традиційних способів очищення, сортування, сушіння сировини та різко знижує енерговитрати.
Під час переробки продукції з використанням електротехнології важливим параметром є зміна його енергетичного стану. В узагальненому вигляді маємо термодинамічну тотожність зміни внутрішньої енергії системи:
dU = dUt + dUм , (1)
де dUt = фdу — передача енергії теплового впливу; ф = kуT;
kу — стала Больцмана;
T — абсолютна температура;
у — фундаментальна ентропія системи (загальноприйняте визначення ентропії );
dUм — зміна внутрішньої енергії, яка зумовлена числом часток продукту та їх енергетичним станом.
Якщо на систему додатково впливають електричним і магнітним полями, зміна внутрішньої енергії набуває вигляду
dU = dUt + dUм + dUe + dUm (2)
де dUe, dUm — складові, спричинені відповідними полями.
Узагальнюючи результати вивчення впливу на сільськогосподарську продукцію електричним і магнітним полями можна записати
dU1,2 = фdу + мdН - pdЕ + Еdp - МdЗ + ЗdМ (3)
де p — дипольний момент;
Е — напруженість електричного поля, за допомогою якої досягається поляризація;
М — магнітний момент зразка;
З — напруженість стороннього магнітного поля.
Ця термодинамічна тотожність дозволяє цілеспрямовано змінювати співвідношення між складовими правої частини з метою ефективної зміни внутрішньої енергії сировини, що обробляється. Наведені енергетичні співвідношення можуть бути використані при розробці нових електротехнологій для АПК.
Привабливим з точки зору енергозбереження є застосування електростатичних полів, за допомогою яких проводять сортування та очищення різного насіння від домішок.
Метою нашого дослідження було провести аналіз існуючих способів застосування енергії електромагнітного поля в технологічних процесах переробки сільськогосподарської продукції та використовуваних при цьому пристроїв; розглянути основні теоретичні залежності та визначити раціональні параметри впливу енергії ЕМП.
Результати дослідження.
У дослідженнях В.В. Шмигель та ін. [2] при сортуванні насіння огірків за ознакою, пов’язаною з масою насіння (його товщиною), за допомогою стрічкового електростатичного трієра встановлено, що із насіння огірків товщиною понад 1,5 мм виростають міцніші рослини, ніж із насіння меншої товщини. Звернули увагу на те, що у варіантах з електростатичною сепарацією на стрічковому трієрі показники були вищі, ніж при відборі насіння без обробки в електростатичному полі трієра. Це пояснюється стимулюючим ефектом електростатичного поля, що також забезпечує значний економічний ефект.
У літературі зустрічаються роботи, в яких досліджується сепарація сої [3] й вівса [4]. Велика кількість праць стосується розробки нових електросепараторів насіння, визначення характеристик робочих органів діелектричних сепараторів, теоретичних питань роботи електростатичних пристроїв [5, 6, 7, 8, 9].
Важливим компонентом сільськогосподарської сировини є вода, яка створює широкий спектр рідин у продукції сільського господарства з різними фізико-хімічними властивостями. Вона стає головним об’єктом, на який діють зовнішні електромагнітні фактори, і через яку ці фактори впливають на якість сільськогосподарської продукції.
Відомі численні способи стимуляції продуктивності рослин і тварин за допомогою активованої води. Під активацією розуміють тимчасову зміну її властивостей за різних фізичних впливів, одним із яких є електрохімічне.
Під час проходження електричного струму через водне середовище, яке розділене діафрагмою, на електродах утворюються продукти окислення-відновлення. Кислотна фракція (аноліт) характеризується зниженим водневим показником (рН) і позитивним значенням редокс-потенціалу (Еh), який вимірюється в мілівольтах, а лужна (католіт) — збільшеним рН і від'ємним Еh.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Застосування енергії ЕМП в технологічних процесах виробництва і переробки продукції рослинництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок