Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Електричне поле і ріст рослин

Електричне поле і ріст рослин

Назва:
Електричне поле і ріст рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Електричне поле і ріст рослин


ПЛАН
1. Поняття рослинних електрокультур
2. Вплив електричного поля на урожайність рослин
Список використаної літератури


1. Поняття рослинних електрокультур
Електрокультура - під цим терміном мається на увазі культура рослин, що знаходяться під час їхнього росту під впливом електричного струму. Для цієї мети звичайно закопують у землю на кінцях гряди цинковий і мідний аркуші, з'єднуючи їхнім зовнішнім провідником у виді дроту, протягненої над грядою на підставках з ізоляторами.
Таким чином, вологий ґрунт гряди з її солями буде являти собою внутрішню частину гальванічного елемента, і по ній увесь час буде проходить струм від цинку до міді. У літературі неодноразово з'являлися описи подібних досвідів, що давали прекрасні результати в змісті сприятливого впливу електричного струму на рослини, особливо на коренеплідні. Але, з іншого боку, зустрічаються автори, що цілком заперечують яку-небудь дію слабкого струму при вищеописаному розташуванні досвіду. Доводиться, навпроти, шкідлива дія струму на рослини, розташовані поблизу електродів, тобто аркушів, через которие входить струм у ґрунт, якщо вживати зовнішнє джерело електричної енергії і пропускати в ґрунт більш сильні струми.
У 1896 р. були зроблені досліди над електрокультурами. Н. І. Казнаковим у Кронштадті при постійному контролі циркулюючого в гряді струму: протягом трьох місяців велися щоденні спостереження сили струму, електрорушійної сили цинко-мідної пари й опору ґрунту; при помітному ослабленні струму ґрунт поблизу уритих аркушів воложився й аркуші очищалися. Виміру показали, що кількість електрики, що протекло протягом 100 днів досвіду, було таке, що хімічна дія його відповідали би розкладанню 20-30 грамів лужних солей ґрунту. Повна електрична енергія, виділена у всій гряді за сто днів, була еквівалентна енергії сонячних променів, що падають на всю поверхню гряди в ясний літній день протягом 2-3 хвилин! Але, незважаючи на таку незначну величину електричної енергії, ретельні порівняння овочів (коренеплодів), вирощених на 2 грядках, що піддавалися дії електричного струму, з овочами, що виросли на сусідніх контрольних грядах, дали в загальному результати, що говорять на користь електрокультур: щільність, середні розміри, особливо великі екземпляри і загальна вага були на кілька відсотків вище для грядок, підданих дії електричної енергії, але були відступу й у зворотну сторону. Тільки для цукру в буряку було встановлено рішуче підвищення % змісту для грядки з електрокультур. Досліди електрокультур, зроблені в 1902 і 1903 р. в Імператорському ботанічному саду в С.-Петербурзі, не дали сприятливих результатів на користь електрокультур.
2. Вплив електричного поля на урожайність рослин
Англійський ботанік Ендрю Голдсуорсі висунув гіпотезу, відповідно до якої рослини можуть відчувати електричний заряд, що накопичується в хмарах перед дощем, і в чеканні великої порції води перебудовувати свій обмін речовин, підсилювати фотосинтез і ріст. Здатність пророкувати початок дощу корисний рослинам, тому що якби вони "уключали великі обороти" тільки коли краплі дощу почнуть уже стукати по листах, вода встигала б піти глибоко в ґрунт.
Ще років сорок назад південноафриканський дослідник грози Безіл Шонленд, викопавши цілком деревце глоду, посадив його в діжку з ізолюючого матеріалу, а потім з'єднав корені з землею через провід з чуттєвим амперметром. Виявилося, що перед грозою, коли в повітрі створюється велика різниця потенціалів, через дерево в землю тече струм силою близько 4 мікроамперів. На думку Голдсуорси, цей струм дає рослині сигнал - приготуватися до рясного припливу води до коренів.
Вивчення впливу електричних полів на рослини почав у минулому столітті, як тепер сказали б, росіянин - фінський учений Карл Лемстрем з Хельсінського університету (Фінляндія тоді входила в Російську імперію). Підвішуючи над рослинами проводу, він створював градієнт напруги порядку 10 кіловольтів на метр. У результаті врожай збільшувався майже в півтора разу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Електричне поле і ріст рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок