Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Орган,система органів

Орган,система органів

Назва:
Орган,система органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,21 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Тема:
„Орган,
система органів”


ПЛАН
Визначення, що таке орган.
Принципи будови органів.
Загальна характеристика системи органів.


ПОНЯТТЯ ПРО ОРГАН, СИСТЕМУ ОРГАНІВ ТА ОРГАНІЗМ
Під час еволюційного розвитку багатоклітинних тварин відбу-ваються якісні та кількісні зміни тканин, внаслідок чого утворю-ються органи, які е морфологічно оформленою і функціонально спе-ціалізованою частиною організму. До складу органа (гр. organon — знаряддя) завжди входить кілька тканин, які утворюють складну структуру, що має певну функцію.
Усі сформовані і нормально розвинені органи хребетних тварин і людини побудовані за єдиним планом. Вони складаються з опорної тканини—строми, яка, як правило, представлена кількома різновидами сполучної тканини, та паренхіми, що виконує основну функцію органа. Таким чином, строма та паренхіма — це дві групи тканин, об'єднаних для виконання певних функцій. Зовні орган обов'язково вкритий оболонкою різної будови.
Розрізняють органи постійні і тимчасові, прогресивні та регре-сивні. Постійними, або дефінітивними, називають органи, які, ви-никнувши в процесі онтогенезу, функціонують до кінця життя ін-дивіда (мозок, печінка, підшлункова залоза та ін.). Під тимчасо-вими, або провізорними, органами розуміють органи, які з'являють-ся в організмі на нетривалий час, а потім зникають (амніон, хоріон, плацента, загрудинна залоза та ін.).
Прогресивними називають органи, які відсутні або менш роз-винені у нижчих споріднених форм тварин, а в процесі еволюцій-ного розвитку стають досконалішими та більш спеціалізованими (м'язи лиця та кисті, великий мозок та ін.).
Поняття про регресивні органи ще не з'ясовано остаточно, але вважають, що це органи, які в процесі еволюції поступово реду-куються і зникають (зяброві дуги, червоподібний відросток, зуби мудрості та деякі інші).
Сукупність органів одного походження, які мають спільні риси будови, пов'язані анатомічне і топографічне, а також виконують однакову функцію, називають системою органів.
В організмі вищих хребетних тварин та людини є такі системи органів: 1) система органів опори та руху — утворена кістками, їхніми сполученнями та м'язами; 2) система органів дихання — складається з органів, що сприяють надходженню в організм кисню і видаленню з нього вуглекислого газу та інших токсичних речо-вин, які утворилися в процесі обміну; 3) система органів травлен-ня — об'єднує органи, що перетравлюють їжу та утилізують по-живні речовини; 4) сечостатева система — сформована з органів, які звільняють організм від продуктів обміну речовин, та органів, що сприяють продовженню виду; 5) серцево-судинна система — забезпечує в організмі постійність внутрішнього середовища, а також переміщення поживних та фізіологічне активних речовин; 6) система ендокринних органів — включає залози, які виділяють у кров речовини підвищеної активності; 7) нервова система — об'єднує частини організму в єдине ціле і здійснює його зв'язок з нав-колишнім середовищем; 8) система органів чуттів — забезпечує сприймання інформації із зовнішнього та внутрішнього середовищ організму.
Усі ці анатомо-фізіологічні системи об'єднані в єдину цілісну систему, яка постійно взаємодіє із зовнішнім середовищем і пере-буває в стані рухомої рівноваги. Цю складну, історично сформовану систему називають організмом.


КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
Що таке орган (визначення)?
Які принципи будови органів?
Яка тканина виконує основну функцію органів?
Що таке система органів і які є системи органів?
Як називається система, в яку об’єднані всі фізіологічні системи органів?


ТЕСТИ
Що являє собою орган:
клітину;
тканину;
залозу.
Органи складаються з таких тканин:
сполучних;
м’язових;
нервових;
Яка система органів забезпечує в організмі постійність внутрішнього середовища.
система органів дихання;
система органів травлення;
серцево-судинна система;

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Орган,система органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок