Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослинний і тваринний світ Івано-Франківщини

Рослинний і тваринний світ Івано-Франківщини

Назва:
Рослинний і тваринний світ Івано-Франківщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
“Рослинний і тваринний світ
Івано-Франківщини”


РОСЛИННІСТЬ
Різноманітність екологічних умов, наявність вертикальної поясності, різні типи ландшафтів зумовили формування на території області досить багатої флори вищих судинних рос-лин, яких, за сучасними даними, налічується понад 1500 видів. До бореального типу належать ялина (смерека) європейська, сосна звичайна, сосна кедрова європейська, брусниця, квасениця, грушанки середня та круглолиста, тирлич язичковий, блехнум колосистий, одноквітка звичайна, рідкісна ліннея північна та ін.
До європейського типу належать рослини, які характерні для широколистяних букових, дубових, грабових лісів. Це насамперед бук лісовий, граб звичайний, дуби звичайний та скельний, липи серцелиста та європейська, явір, тис ягідний. Серед трав'янистих видів виділяються передусім ті, що поширені в гірській місцевості: стрептопус листообгортний, живокіст серцевидний, первоцвіт високий, переліска багаторічна та ін.
Високогірний тип об'єднує європейські гірські (монтанні) та аркто-альпійські види. Серед них багато ендемічних. Це костриці карпатська і Порціуса, жеруха Опіца, очиток кар-патський, фіалка відхилена, королиця круглолиста, гадюча цибулька покутська (відома лише в Городенківському районі) та ін. До європейського типу належать також чагарники й чагарнички, які ростуть виключно в карпатському високогір'ї: верби Китайбеля, туполиста та ін. Серед аркто-альпійських видів виділяються плаун-баранець, ситник трироздільний, водянка чорна, верба трав'яниста тощо.
До представників гірсько-диз'юнктивного типу належить цибуля переможна, кортуза. Маттіолі, анемона парцисоцвітна, осока вічнозелена. Степовий тип представляють типчак борознистий, осока низька, ковила волосиста та ін.
На рівнині в передгір'ї та нижньому гірському поясі
переважають види неморальні, генетично пов'язані з широколистяними лісами, а у верхньому гірському поясі - бореальні види, що поширені у зоні північних хвойних лісів, а також гірські (монтанні) види, більш характерні для субальпійського та альпійського поясів.
Переважно в альпійському поясі зустрічаються альпійські види рослин, пристосовані до найбільш суворих умов зростання. Вони часто мають подушкоподібні форми росту, скорочені періоди вегетації, здатність до підсніжного розвитку (тирличі жовті та крапчасті, щавель альпійський, очиток альпійський, костриця лижача, дзвоники альпійські, сугайник Клузія, сон білили, сольданела угорська, первоцвіт Галлера, верба альпійська тощо).
У Чивчино-Гриняві та Чорногорі на Івано-Франківщині збереглося багато видів загальнокарпатських, південно-східнокарпатських та східнокарпатськях ендеміків. Це котячі лапки карпатські, королиця круглолиста, дзвоники карпатські та мінливі, астрагал Крайки, очиток карпатський. Унікальною флористичною скарбницею е так звана кальцефільна рослинність вапнякових виступів та скель.
У давні часи пануючим типом рослинності в області були ліси. І тепер за ними зберігається панівна роль. Майже не збереглася у непорушеному стані природна трав'яна рослинність, оскільки більша частина безлісих територій розорана під сільськогосподарські угіддя. Серед трав'янистих угруповань найбільш поширені луки в заплавах річок, серед лісів та на безлісих вершинах гір - полонинах. Болота на рівнині й високогір'ї нечисленні. Подекуди збереглися фрагменти степової рослинності.
На Івано-Франківщині нараховується майже 70 видів дерев і 110 видів чагарників, решта-трав'янисті рослини. Основними лісотворними породами в області є бук лісовий, смерека (ялина) європейська, ялиця біла, дуб звичайний та дуб скельний, граб, явір, вільха сіра, кедрова сосна, сосна звичайна, тополя й осика, береза; з чагарників - верба пурпурова, верба чорніюча та верба кошикарська, сосна гірська, яловець сибірський, вільха зелена та рододендрон східнокарпатський, а також ліщина, свидина, терен, яловець звичайний.
Внаслідок інтенсивної господарської діяльності людей первинний рослинний покрив зазнав значних змін. Ліси протягом століть були джерелом високоякісної будівельної, кріпильної, опалової і резонансової деревини, важливою сировинною базою для хімічної, деревообробної і паперової промисловості, тому інтенсивно вирубувались.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Рослинний і тваринний світ Івано-Франківщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок