Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Особливості тваринних організмів, тваринні клітини

Особливості тваринних організмів, тваринні клітини

Назва:
Особливості тваринних організмів, тваринні клітини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
522
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему
Особливості тваринних організмів, тваринні клітини


У тварин ззовні від мембрани с лише тоненька пружна оболонка - глікокалікс, тому клітини тварин часто здатні до утворення виростів (несправжні ніжки або псевдоподії, якими вони захоплюють тверді частки.
Фагоцитоз - здатність клітини до захоплення твердих часток.
Гетеротрофні організми – організми, що живляться органічними речовинами.
Тварини - особливе царство організмів, яке за кількістю видів перевищує всі інші разом узяті царства.
Тварини - це переважно рухомі еукаріотичні організми, що живляться органічними речовинами.
Тваринна клітина має тоненьку клітинну стінку (глікокалікс), часто здатна до погли-нання твердих часток (фагоцитозу), не має хлоропластів і вакуолей із клітинним соком.
Серед тварин є одноклітинні, колоніальні й багатоклітинні види
Тіло багатоклітинних тварин побудоване із тканин.
Тканина, - це сукупність клітин і міжклітинної речовини, які подібні за будовою та виконують однакові функції
Епітеліальна тканина складається з одного або кількох ша-рів клітин і майже не містить міжклітинної речовини. Вона покриває по-верхню тіла та вистилає порожнини органів, виконуючи захисну, секре-торну (епітелій залоз, який утворює різні необхідні організму речовини – секрети) газообмінну (епітелій легень), всисну (епітелій ворсинок кишечнику) та деякі інші функції
Сполучна тканина характеризується тим, що до її складу входять клітини, розкидані у великій масі міжклітинної речовини. Ця тка-нина утворює такі опорні системи організму, як скелет, сухожилля, вхо-дить до складу всіх органів, з'єднує різні види тканин і забезпечує їхнє живлення, транспортує різні речовини, захищає організм та окремі орга-ни від паразитів й отрут, а також від механічних ушкоджень.
М'язова тканина складається з м'язових клітин, які здат-ні до сприйняття подразнень, що надходять від нервової системи, і відпо-відають на них скороченням. Завдяки м'язовій тканині здійснюються різні типи рухів організму в цілому та окремих його частин.
М'язова тканина також виконує опорну функцію, підтримуючи весь організм та окремі його органи у певному положенні, захищає внутрішні органи (напр., шкірно-м'язовий мішок червів). М'язова тканина залежно від особливостей будови може бути гладенькою і поперечносмугастою.
Нервова тканина здатна до сприйняття подразнень і забез-печує реакцію організму на них. Сприйняття подразнень здійснюється особливими утвореннями нервової тканини - рецепторами. Нервова тканина складається з нервових клітин - нейронів, які здатні сприймати подразнення і проводити збудження (нервові імпульси).
Тваринна клітина має тоненьку клітинну стінку (глікокалікс), часто здатна до погли-нання твердих часток (фагоцитозу), не має хлоропластів і вакуолей із клітинним соком.
Серед тварин є одноклітинні, колоніальні й багатоклітинні види
Багатоклітинні тварини утворюють саму численну групу живих організмів планети, яка нараховує більше 1,5 млн нині живучих видів. Багатоклітинні тварини відбулися від одноклітинних організмів - протіст, однак зазнали істотні перетворення, зв'язані з ускладненням організації.
Однією з найважливіших характерних рис багатоклітинних тварин є морфологічне і функціональне розходження кліток тіла. Клітки спеціалізуються на виконанні визначених функцій, утворюючи тканини. Різні тканини поєднуються в органи, органи - у системи органів. Для здійснення взаємозв'язку між ними і координації їх роботи служать регуляторні системи - нервова, ендокринна й імунна.
В організмах багатоклітинних тварин існує внутрітранспортна циркуляторна система, яка поставляє віддаленим від поверхні тіла тканинам і органам необхідні речовини - рідка тканина кров. Багатоклітинні тварини одержують інформацію про зміни в навколишньому середовищі і реагують на них за допомогою нервової системи й органів почуттів. Багатоклітинні тварини розмножуються статевим розмноженням. Розвиток організму багатоклітинної тварини з однієї клітки - зиготи - привело до виникнення в ході еволюції складного процесу індивідуального розвитку - онтогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості тваринних організмів, тваринні клітини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок