Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Території та природніх умов Виноградівського району

Території та природніх умов Виноградівського району

Назва:
Території та природніх умов Виноградівського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Території та природні умови Виноградівського району
За рослинним районуванням, територія Виноградівщини відноситься до Дубово-букового перед гірського району, а по лісомисливському районуванню всі райони Закарпатської області віднесені до Карпатської зони [14].
Територія району розміщена в басейні р. Тиса у південній частині Закарпатської області. Угіддя Виноградівської районної організації УТМР - це сільськогосподарські угіддя, лісові угіддя Виноградівського лісництва Виноградівського Держлісгоспу та лісові землі бувши колгоспних лісів, більша частина з яких передана в останні роки Виноградівському Держлісгоспу.
Виноградівська організація УТМР знаходиться на самостійному балансі, контора розміщена у м. Виноградів у приміщенні відомчого будинку. Мисливські угіддя відповідно Розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 06.08.97р. № 294 закріплені за Виноградівською первинною організацією ЗТМР "Лісівник" та Виноградівською райрадою УТМР. Угіддя Виноградівської організації УТМР розташовані на території району з півночі по межі з Іршавським районом , від с. Широке до с. В. Ком'яти. Південна межа проходить по державному кордону з Угорщиною і Румунією, від смт. Вилок до с. Хижа.
Західна межа проходить по державному кордону з Угорщиною, далі с. Четфалва, смт. Вилок, м. Берегово, за межі з Берегівським районом до с. Пушкіно, по межі урочища „Пушкінський ліс" , до дороги Верб овець-Шаланки, далі помежі урочища „Шаланківська гора" до околиці с. В. Ком'яти. Східна межа проходить по границі Хустського району. Площа угідь за даними цього ж розпорядження становить 53302 га. Провести на сучасному етапі розподіл площ за користувачами неможливо, оскільки проходить процес розпаювання земель. Навіть площа угідь Держлісгоспу, в зв'язку з прийняттям колгоспних лісів, постійно змінюється . В процесі проведення впорядкування мисливських площ, за винятком Держлісфонду та колгоспних лісів, визначилися по картографічних матеріалах за допомогою палетки.
Мисливські угіддя, які передані на 15 років у користування Виноградівській організації УТМР, і до передачі були, в основному, в її користуванні. Там здійснювалися певні господарські заходи, проводився облік Мисливських видів тварин, велася певна організаційна робота.
Гідрологічна сітка місцевості представлена значною кількістю річок і потоків, котрі впадають у р. Тиса, що протікає зі сходу на захід в південній частині району. Майже по всій території району розміщена досить густа сітка меліоративних канав. Гідрологічні умови для диких тварин відмінні, створювати будь-які штучні водопої немає потреби. Рівень залягання ґрунтових вод по району неоднаковий і не перевищує 2-5 м. [23].
2.7.Чисельність, експлуатація та охорона фауни у держлісгоспі.
Мисливська фауна в угіддях Виноградівської районної організації УТМР досить різноманітна і характерна для перед гірської зони Карпат. Тут водяться : кабан, козуля, борсук, заєць-русак, видра, ондатра, лисиця, фазан, сіра куріпка тощо.
Враховуючи, що минуле мисливське упорядкування не проводилося в цілому по району, а по окремих сільськогосподарських об'єктах, - колгоспах, радгоспах тощо, тому не було висвітлено у повній мірі стан мисливського господарства району. Крім цього одержати будь-які мисливського-господарські показники не було можливості по представлених матеріалах попереднього мисливського влаштування. Динаміку чисельності основних видів мисливської фауни, на котрих полюють мисливці району , за 2000-2005 роки приведено в таблиці 2.1.
Аналізуючи динаміку чисельності основних видів мисливської фауни за останні 6 років, бачимо, що чисельність кабана за цей період зросла на 27 голів, або на 65,8 %; козулі на 92 голови, або на 47,7%; зайця-русака на 782 особини, або на 34,5%. В той же час знизилася чисельність фазана на 434 особини, або на 23,3%.
На чисельність основних видів мисливської фауни переважно впливають: фактори турбування, надмірна чисельність лисиці, бродячих собак, котів, а також стихійні лиха, які час від часу трапляються , особливо повені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Території та природніх умов Виноградівського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок