Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> СТЕБЛО ТА ЛИСТОК

СТЕБЛО ТА ЛИСТОК

Назва:
СТЕБЛО ТА ЛИСТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
СТЕБЛО
Стебло з'єднує корінь і листя, по ньому пересуваються вода, розчини мінеральних солей і органічних речовин. У стеблі часто відкладаються запаси поживних речовин. Розгалуження його дає крону. На стеблі утворюються листки і органи статевого розмноження.— квітки. Воно часто є органом вегетативного розмноження рослин. Видозміни стебла є органами захисту, асимі-ляції та ін.
Ріст рослин супроводиться їх розгалуженням. Найбільш поширені три типи галуження: дихотомічне, моноподіальне і симподіальне.
Дихотомічне галуження виявляється в тому, що точка росту ділиться на дві і ріст відбувається в двох напрямах, тобто утво-рюються дві рівнозначні гілки. Через якийсь час точки росту цих гілок знову діляться і т. д. Дихотомічне галуження властиве водоростям, мохам, плаунам.
Моноподіальне — це таке галуження, коли головний пагін весь час росте з верхівкової бруньки, а бічні — з бічних. Воно характерне для ялини, сосни, модрини.
Симподіальне галуження виникає з дихотомічного або моноподіального. Прикладом першого може бути селагінела, в якої одна з гілок розвивається швидше, зсуває вбік другу гілку і набу-ває положення головної осі. Через якийсь час повторюється те саме. В результаті такого росту головна вісь складається з окре-мих частин.Симлодіальне галуження, що виникає з моноподіального, характерне для дерев — берези, верби, в'яза, липи та ін. У цьому випадку з верхівкової бруньки головна вісь розвивається протягом короткого часу. Потім головна брунька відстає в рості або зовсім відмирає, і ріст головної осі продовжує бічна брунька. Через певний час і ця брунька відмирає, поступаючись місцем перед іншою бічною брунькою. В результаті такого росту головна вісь складається з кількох частин.
Форма стебла. Найпоширеніша форма - циліндрична. У по-перечному розрізі стебло буває округле (у берези, дуба, сосни, ялини); тригранне (в осок, смикавця); чотиригранне (у губо-цвітих — глухої кропиви, м'яти, зеленчука), багатогранне (у кактусів);-сплюснуте (у плоскухи). Безлисту частину стебла, на якій розвивається квітка або суцвіття, називають стрілкою (у цибулі, кульбаби). Нижня частина стебла в таких рослин укорочена, листки зібрані в прикореневу розетку.
За будовою стебла всі рослини поділяються на дерева, кущі і трави. У трав стебло часто соковите, м'яке, зелене. Звичайно воно росте протягом одного періоду вегетації. В однорічних рослин стебло часто засихає до закінчення вегетаційного періоду, у багагаторічних з похолоданням надземні частини гинуть, а підземні кореневища, цибулини, бульби) перезимовують. На поверхні грунту часто зберігаються укорочені стебла і прикореневі розетки дворічних і багаторічних рослин (синяк, кульбаба). У більшості злакових стебло складається з порожнистих меживузлів, скріплених вузлами, і називається соломиною.
У дерев і кущів стебла здерев'янілі, тверді. У дерев добре розвинутий стовбур, верхня частина його розгалужується в більш-менш розвинуту крону. У кущів стебла також міцні, здерев'янілі, галузяться від основи, утворюючи 3—15 однакових стебел (ліщина, шелюга, калина). У напівкущів (чебрець, шавлія лікарська) дерев'яніє тільки нижня частина стебел, а верхня (трав'яниста) — щороку підмерзає.
За тривалістю життя рослини поділяються на однорічні, дво-річні і багаторічні.
Однорічні рослини починають свій розвиток з насіння. Про-тягом літа в них утворюються квітка і плоди; до зими вегетатив-ні органи відмирають. До однорічних рослин належать усі хлібні злаки — ярі й озимі (пшениця, жито, ячмінь, просо, кукурудза та ін.). У степах і на луках, де в травостої переважають злаку і бобові, однорічників мало. Значно більше їх у пустинях і на-півпустинях.
У дворічних рослин, повний цикл розвитку відбувається за два роки. У перший рік з насіння виростають добре розвину-тий, часто м'ясистий корінь, укорочене стебло, листя. Протягом другого року вегетації виростає розвинуте стебло з квітками і пло-дами. Найтиповішими представниками цієї групи рослин є морква, буряк, цибуля, капуста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: СТЕБЛО ТА ЛИСТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок