Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Жіноча статева система

Жіноча статева система

Назва:
Жіноча статева система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Жіноча статева система (systema genitale femininum)


ЖІНОЧА СТАТЕВА СИСТЕМА (SYSTEMA GENITALE FEMININUM)
Внутрішні жіночі статеві органи
До внутрішніх жіночих статевих органів (organa genitalia feminina interna) належать яєчники, матка, маткові труби, над'яєчники, піхва.
Яєчник (ovarium) — парна жіноча статева залоза, яка за формою і роз-мірами нагадує мигдалевий горіх (довжи-на — 2,5 см, ширина — 1,5 см, товщина — 1 см). Яєчник має матковий і трубний кінці, присередню, бічну поверхні і два краї: вільний, обернений до черевної порожни-ни, та брижовий, яким орган за допомогою брижі яєчника фіксується до пристінкової очеревини. Яєчник зв'язаний з маткою щільним тяжем, що складається переваж-но з гладкої м'язової тканини, — власною зв'язкою яєчника (lig. ovarii proprium).
Яєчник складається з кіркової та моз-кової речовини — кори (cortex ovarii) і мозку (medulla ovarii) яєчника. У стромі кори закладено різного ступеня розвитку фолікули, що містять жіночі статеві кліти-ни — яйцеклітини. Спочатку це вузли-кові скупчення недиференційованих клі-тин, розташовані ближче до брижового краю, що називаються первинними фолі-кулами яєчника. У міру дозрівання фолікули поступово підходять до поверхні — вторинні фолі-кули, всередині їх утворюється пухирець, наповнений рідиною — третинні (пухирчасті) фоліку-ли яєчника. Третинний фолікул ви-ступає над поверхнею яєчника, лопається, і яйцеклітина виходить у порожнину оче-ревини.
У тих випадках, коли не настає вагіт-ність, на місці фолікула, що лопнув і спо-рожнився, формується циклічне (менструальне) жовте тіло, а потім внаслідок рубцювання – білувате тіло. Пр зачатті утворюється жовте тіло вагітності, що відіграє важливу внутрішньосекреторну роль під час ембріогенезу.
Топографічна анатомія. Яєчник розташований у порожнині малогo таза. Він межує згори із зовнішніми клубовими судинами та великим попере-ковим м'язом, знизу — з матковою арте-рією, спереду — з широкою зв'язкою мат-ки, ззаду — з внутрішньою клубовою ар-терією та сечоводом.
Кровопостачання: яєчникові артерії, що відходять від черевної части-ни аорти, і вени, з яких права впадає в нижню порожнисту вену, а ліва найчасті-ше вливається в ліву ниркову вену. Крім того, яєчник отримує кров від гілок маткової артерії.
Лімфатичні судини несуть лімфу до поперекових та внутрішніх клу-бових лімфатичних вузлів.
Іннервація: гілки черевного, нир-кового, аортального та нижнього підчеревного нервових сплетень.
Матка (uterus) — не-парний порожнистий м'язовий оріан гру-шоподібної форми, розташований у порож-нині малого таза між сечовим міхуром спереду і прямою кишкою ззаду. Довжи-на матки близько 8 см. У матці розрізня-ють масивне дно, спрямо-ване догори і вперед, трохи сплюснуте спе-реду назад тіло і шийку, яка утворює з тілом тупий кут, відкритий вперед, і спускається до порожнини піхви (піхвова частина шийки матки). Матка має дві поверхні (міхурову й кишкову), які відділені одна від одної правим і лівим краями. Кут між дном і краєм називається рогом, який сполучається з матковою трубою.
Порожнина матки на лобовому розрізі має вигляд трикутника, верхівка якого обернена донизу і продов-жуєnься в канал шийки матки. Починається канал у зву-женій частині магки, яка називається пе-решийком, де розрізняють два внутрішніх вічка матки (анатомічне й гістологічне). У порожнині матки є три отвори, два з яких ведуть у мат-кові труби, та один (нижній) вічко матки, що відкривається в піхву.
Стінка матки складається з сероз-ної з підсерозним прошарком, м'язової і слизової оболонок.
Серозна оболонка, або периметрій, переходить з се-чового міхура на передню стінку матки, починаючи з середини її шийки і утворю-ючи при цьому міхурово-маткову загли-бину. Потім, щільно зростаючись із мязовою оболонкою, вона вкриває дно, кишкову поверхню тіла та шийку матки й невеликий відрізок задньої стінки піхви. Звідси вона перехо-дить на пряму кишку, утворюючи глибо-ку прямокишково-маткову заглибину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Жіноча статева система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок