Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вплив сорту й метамірності на обкорінюваність зелених стеблових живців актинідії чудової (ківі)

Вплив сорту й метамірності на обкорінюваність зелених стеблових живців актинідії чудової (ківі)

Назва:
Вплив сорту й метамірності на обкорінюваність зелених стеблових живців актинідії чудової (ківі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вплив сорту й метамірності на обкорінюваність зелених стеблових живців актинідії чудової (ківі)


Розвиток світового та українського садівництва диктує впровадження у сільськогосподарське виробництво нових малопоширених високовітамінних плодових культур, зокрема актинідії чудової (ківі), яку вирощують на п'яти континентах в тих зонах, де росте виноград, кукурудза, персик. Культура ківі швидко поширюється в умовах субтропічного та помірного клімату, хоча ще й зараз частина садівників вважає, що ківі — це рослина лише тропічних широт [4, 8].
Кліматичні умови України дозволяють вирощувати ківі як в умовах відкритого ґрунту на півдні, так і в укривній культурі та в умовах частково захищеного й захищеного ґрунту в лісостеповій зоні, хоч в теплі зими рослини перезимовують без укриття навіть в умовах Києва [6]. А в умовах глобального потепління вирощування цієї культури є ще більш перспективним.
Попит на саджанці актинідії чудової, що постійно зростає, не задовольняється через дуже незначне їх виробництво в Україні та занадто високу вартість саджанців, імпортованих з Європи.
В Італії та Франції, де зосереджено найбільші у Європі насадження цієї культури, широкого розповсюдження набув спосіб отримання сортового садивного матеріалу із зелених живців. Сучасна технологія вирощування саджанців передбачає обкорінення 2-3-вічкових напівздерев’янілих живців у теплицях, оснащених установками дрібнодисперсного зволоження та їх дорощування після акліматизації у відкритому ґрунті [2, 5].
На сучасному етапі розвитку садівництва та розсадництва України вирішити проблему забезпечення сортовим садивним матеріалом ківі може технологія вирощування саджанців із зелених стеблових живців, що має високий коефіцієнт розмноження.
Дослідження проводилися на дослідних ділянках і в теплицях навчально-дослідної оранжереї кафедри лісівництва та екології Уманського державного аграрного університету протягом 2001—2004 рр. в умовах південної частини Правобережного Лісостепу України. Об'єктами досліджень були зелені стеблові живці актинідії чудової жіночого типу сортів: Абот, Бруно, Монті, Оріентал Деліхт, Хейуорд і сорту-запилювача Туморі. Для обкорінювання живців використовували теплиці з автоматично-регульованим режимом дрібнодисперсного зволоження.
Живці заготовляли з 2-5-річних маточних рослин, які росли в оранжереї, з апікальної, медіальної і базальної частини пагона і обкорінювали у три строки: період інтенсивного, менш інтенсивного та уповільнення росту пагонів. Живцювання проводилось за методикою М.Т. Тарасенка [7] та А.Ф. Балабака [1]. Зелені живці нарізали з вегетуючих пагонів з двома — чотирма бруньками, довжиною 10 — 15 см. Субстратом для обкорінювання була суміш торфу та річкового піску у співвідношенні 3:1 (рН=6,5 — 6,9). Субстрат — одношаровий. Температура повітря в установці дрібнодисперсного зволоження складала 25-35°С, субстрату 20-25 % на суху масу, відносна вологість повітря — 80-100 %, інтенсивність оптичного випромінювання — 150-200 Дж/м2с. Спостереження за проходженням процесів коренеутворення проводили через кожні 5 діб. Повторність досліду чотирикратна, у кожному повторенні по 24 живці. Статистичну обробку даних проводили за Б.О. Доспєховим [3].
Так, сильнорослі сорти мали вищу морфогенну регенераційну здатність, середньорослі сорти — дещо нижчу, слаборослі — найнижчу. Виявлено, що обкорінення сильнорослих сортів Бруно, Монті та Оріентал Деліхт істотно переважало цей показник для середньорослих — Абот і Туморі та слаборослого — Хейуорд протягом періоду досліджень. Перевага середньо-рослих сортів над слаборослим була неістотною, але в 2001 і 2002 роках сорт Абот мав істотно вищу обкорінюваність, ніж сорт Хейуорд.
За біологічною здатністю до обкорінення досліджувані сорти можна розмістити в порядку її зростання таким чином: Хейуорд, Туморі, Абот, Оріентал Деліхт, Монті, Бруно.
Двохфакторним дисперсійним аналізом пересічно за роки досліджень встановлено, що у період інтенсивного росту пагонів на обкорінюваність головним чином впливав «сорт» — 51.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вплив сорту й метамірності на обкорінюваність зелених стеблових живців актинідії чудової (ківі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок