Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рептилії та плазуни

Рептилії та плазуни

Назва:
Рептилії та плазуни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони

Бондара Григорія

КРОКОДИЛИ
Крокодили найдавніші представники тваринного світу нашої планети. Вони населяли землю, коли ще по ній ходили динозаври. Крокодили пережили їх на 60 млн років.
Серед сучасних крокодилів налічується три сімейства справжні крокодили, алігатори та гавіали.
Крокодили живуть у річках і озерах Африки, Австралії, Центральної та Південної Америки і Південної Азії. Вдень тварини більшу частину часу лежать нерухомо на піщаних берегових обмілинах. Так вони гріються під променями сонця і підтримують температуру свого тіла.
У спекотні дні вони широко роззявляють пащу, й повітря обвіває м'які шкірні покриви порожнини рота, як: значно тонші, ніж шкіра. Вночі вони залазять у теплу воду.
Хоч крокодили проводять більшість часу у нерухомості, та при необхідності здатні пересуватися зі швидкістю 12 км/год.
Полюють тварини вночі. У їх обов'язковий раціон входить риба. Крім того, вони пожирають всіх, кого можуть подолати. Наземних тварин вони од разу тягнуть у воду, знижуючи їх здатність робити опір у нетиповому середовищі. Утопивши свою жертву, ці чудовиська не завжди одразу її проковтують. Найчастіше вони затягують її у нору і залишають там доти, поки вона не почне розкладатися.
У шлунках крокодилів знаходять багато камінців (до 5 кг). Це необхідна умова для полегшення травлення. Але існує й інша думка цей «вантаж» зміщує центр ваги тварини, надаючи стійкості під час плавання.
Найбільший у світі крокодил нільський, Найменший кайман осборна (120 см).
Самка крокодила відкладає у спеціально вириту ямку неподалік від водойми до 40 яєць. Малюки, знаходячись ще у яйцях, починають тонко голосно пищати, їх писк чути на відстані кількох метрів. Почувши голос малюків, самка допомагає їм вибратися на світ.
Малюків, які вилупилися, мати збирає у пащу. У неї є особливий мішок, у якому відразу розміщується кілька крокодильчиків. Вона обережно переносить їх на обмілину.
Маленькі крокодили часто стають жертвами ящірки-варана, хижого птаха марабу, гієн, та мангустів.
Ворогів, крім людини, у дорослих крокодилів мало. Відомі випадки нападів на цих тварин слонів та левів, коли крокодили здійснювали перехід по суші до іншої водойми.
Серед деяких видів крокодилів можна спокійно купатися і жодному з них не спаде на думку напасти на людину. Це тупорилі або рибоядні вузькорилі крокодили. Та є такі, які небезпечні для людини. Це гребенястий крокодил.
ІГУАНИ
Ігуани різновид ящірок, які зустрічаються у лісах, горах, напівпустеля? пустелях та у тропічних морях. Найкрупніший представник цієї родини – південно-американська ігуана, її розмір досягає 2 м, тоді як найменші пре; ставники не перевищують 12 см.
Колір ігуан дуже різноманітний і залежить від середовища. Древні виді як правило, зелених кольорів. Вони мають візерунок, який нагадує прожилки листя. У пустелях або скелях їх колір залежить від характеру грунту, в якому вони живуть.
На тілі тварин є різноманітні досить вигадливі шкірні вирости й складки, у багатьох яскравий горловий мішок. Цікаво влаштовані очі ігуан. Нижнє віко має прозоре віконце, яке дозволяє добре бачити навіть із закритим очима. Фахівці припускають, що таке віконце виконує функцію «сонячних окулярів», тобто зменшує яскравість сонячного світла.
Живляться тварини рослинами основний їх раціон. Поїдають також комах і дрібних ящірок.
Самка відкладає 12 яєць, а деякі види ігуан до 35 яєць. Яйця вони відкладають просто у землю.

ВАСИЛІСК
Василіск жахливе чудовисько багатьох казок та легенд. Вважали, що навіть сморід від цієї тварини вбивав усе навколо. Цікаво, що казки про жахливих василісків зустрічаються у багатьох народів, а мешкають вони лише у заростях тропічних річок Центральної Америки.
Довжина тіла тварини близько 80 см. Спина та хвіст «прикрашені» шкіряним гребінцем, яким під час небезпеки василіски починають рухати. Крім того, ворога вони лякають загрозливим шипінням та роздуванням горлового мішка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рептилії та плазуни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок