Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біологічний вік

Біологічний вік

Назва:
Біологічний вік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,41 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Зміст
1. Поняття біологічного віку
2. Фундаментальні характеристики ростового процесу
3. Критерії визначення біологічного віку
4. Методи оцінки біологічного віку
5. Біологічний вік і конституція
6. Біологічний вік чоловіків і жінок
7. Морфологічна зрілість
Висновок
Список використаної літератури
1. Поняття біологічного віку
Поняття біологічного віку виникло в результаті усвідомлення нерівномірності розвитку, зрілості і старіння. Одна з найважливіших закономірностей онтогенезу - це нерівномірність вікових змін. Це явище служить причиною розбіжності між хронологічним і біологічним віком організму.
Вік - тривалість періоду від моменту народження до теперішнього або будь-якого іншого моменту часу.
Вік анатомо-фізіологічний - вік, що визначається за сукупністю обмінних, структурних, фізіологічних, регуляторних процесів. Цей вік може не відповідати календарному віку.
Вік хронологічний (паспортний) - період часу від моменту народження до теперішнього або будь-якого іншого моменту числення.
Біологічний вік, або Вік розвитку - модельне поняття, яке визначається як відповідність індивідуального морфофункціонального рівня деякої середньостатистичної нормі даної популяції, що відбиває нерівномірність розвитку, зрілості і старіння різних фізіологічних систем і темп вікових змін адаптаційних можливостей організму.
Біологічний вік може випереджати або відставати від хронологічного віку.
Введення поняття "біологічний вік" пояснюється тим, що календарний (паспортний, хронологічний) вік не є достатнім критерієм стану здоров'я і працездатності старіючої людини.
Біологічний вік - це досягнутий окремим індивідом рівень розвитку морфологічних структур і пов'язаних з ним функціональних явищ життєдіяльності організму, який визначається середнім хронологічним віком тієї групи, якій він відповідає за рівнем свого розвитку.
Вік біологічний - вік розвитку. Існування індивідуальних коливань процесу росту і розвитку послужило підставою для введення цього поняття. При описі основних морфологічних особливостей людини в різні періоди використовують, як правило, середні показники. Індивідуальні відмінності в процесах росту і розвитку можуть змінюватись в широких межах. Особливо сильно ці відмінності виявляються в період статевого дозрівання, коли за порівняно короткий проміжок часу відбуваються досить істотні морфологічні та фізіологічні перебудови організму.
Формулювання поняття "біологічний вік" має велике значення, оскільки для багатьох практичних цілей важлива угруповання дітей не тільки за календарним (паспортному) віком, а за ступенем їх розвитку. У значної частини дітей біологічний і хронологічний (календарний) вік збігаються. Проте зустрічаються діти і підлітки, у яких біологічний вік випереджає хронологічний або відстає від нього.
Термін "біологічний вік" з'явився в 30-40-ті роки ХХ ст. в працях російських учених В. Г. Штефко, Д. Г. Рохліна та ін
Серед вітчизняних вчених, які працювали над проблемою визначення біологічного віку, першим був П.М. Соколов. У 1935 році він розробив таблицю вікових зрушень для визначення інформативних ознак за ступенем їх інтенсивності. Набагато пізніше, в 1975 році, Т. Л. Дубина і О. М. Разумович опублікували перший огляд російською мовою за біологічним віком.
У 80-і роки співробітниками Інституту геронтології АМН СРСР під керівництвом В. П. Войтенко інтенсивно розробляються методи визначення біологічного віку. Останнім часом дослідження з цього питання проводяться в лабораторії онтогенезу Пермської медичної академії.
Л. М. Білозьорова, працюючи в цьому науковому закладі, розробила онтогенетичних метод визначення біологічного віку.
Проблема біологічного віку є ключем для вивчення впливу часу на зміни організму на всіх етапах індивідуального розвитку від народження до смерті, об'єднуються терміном онтогенез.2. Фундаментальні характеристики ростового процесу
Характерний для людини процес зростання називають в біології алометричних (від грец. Allos - інший). На відміну від ізометрічекого зростання (характерного для ряду багатоклітинних), в ході розвитку органи і частини нашого тіла збільшуються непропорційно один одному.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Біологічний вік

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок