Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Корінь, особливості його будови та функцій

Корінь, особливості його будови та функцій

Назва:
Корінь, особливості його будови та функцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Корінь, особливості його будови та функцій

Корінь - осьовий підземний орган з необмеженим ростом, що виникає в результаті переходу на сушу.

Значення коренів:

- Закріплюють рослину в ґрунті.

- Поглинають і транспортують воду і розчинені в ній поживні речовини.

- Вегетативне розмноження.

- Первинний синтез органічних речовин.

- Виділення в ґрунт продуктів обміну речовин.

Види коренів:

- Головний корінь утворюється з зародкового корінця.

- Бічні корені відходять від головного.

- Додаткові корені формуються на стеблах і листках.

Типи кореневих систем (сукупність всіх коренів рослини):

- Стрижнева, добре виражений головний корінь (у дводольних).

- Мичкувата - головний корінь недорозвинутий, або рано відмирає, основна маса коренів цієї системи складається з додаткових.

ХАРАКТЕРИСТИКА ЗОН КОРЕНЯ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ БУДОВИ ТА ФУНКЦІЙ.

1.Кореневий чохлик, клітини чохлика виконують захисну функцію, вони пошкоджуються, відмирають, злущуються і на їх місці утворюються нові клітини.

2.Зона поділу - довжина 2-3 см, їх клітини активно діляться (твірна тканина).

3.Зона росту (розтягування) - клітини ростуть, збільшуються в довжину і стають циліндричними, в них з'являються великі вакуолі. Сукупний ріст цієї зони створює силу, завдяки якій корінь заглиблюється в ґрунт. Довжина декілька міліметрів.

4.Зона всмоктування (вона характеризується наявністю кореневих волосків. Кореневий волосок - це видозмінений одноклітинний виріст з шкіри, кореня. Має оболонку, цитоплазму, ядро, лейкопласти, вакуолі з клітинним соком. Кореневі волоски живуть 10-20 днів. У сухому ґрунті кореневі волоски розвиваються інтенсивніше ніж у вологому. У водяних рослин кореневих волосків не буває. У деяких рослин роль кореневих волосків виконує грибниця гриба з яким вони вступають в симбіоз.

5.Провідна зона - це зона бічних коренів, у цій зоні створюються провідні судини і бічні корені.

Видозміни коренів - пристосування виконувати додаткові функції.

1.Коренеплоди - відкладання поживних речовин (буряк, морква).

2.Кореневі бульби - відкладання поживних речовин в бічних коренях (жоржина).

3.Повітряні - вбирають воду з повітря (орхідеї).

4.Дихальні - забезпечують дихання у болотних рослин (мангрові).

5.Ходульні - утримують рослину (кукурудза, баньян).

6.Корені присоски - у паразитичних рослин (повитиця).

7.Корені причіпки - закріплюють рослину (плющ).

8.Симбіотичні - з грибами - мікориза; з бактеріями - бактеріориза.

Поглинання коренем води і розчинених в ній мінеральних речовин.

Кореневі волоски вбирають з ґрунту воду і розчинені в ній мінеральні речовини і по судинам вони рухаються у центральному циліндрі. Судини коренів в надземній частині рослини стають судинами стебла. Місце переходу кореня в стебло потовщене і називається кореневою шийкою.

Висхідний рух води пояснюється кореневим тиском і випаровуванням (транспірацією) води листками. Через кореневі волоски виділяються органічні кислоти (оцтова і молочна). Корені виділяють також ферменти і вітаміни, які беруть участь в перетворенні поживних речовин, за участю мікрофлори у доступній для рослин формі. Для нормального розвитку рослин корені повинні приносити з ґрунту Н2О і мінеральні солі, які містять в певних кількостях макроелементи (Р, N, Fe, S, Ca, Mn) і мікроелементи (Cu, Zn, Mn). Всі елементи важливі для рослини, оскільки входять до складу органічних і мінеральних сполук, ще беруть участь у

У промисловому рослинництві використовують метод водних культур - гідропоніку. Рослини вирощують в посудині, що заповнена гравієм, керамзітом, скляними кульками, які кілька разів на добу зволожують поживними речовинами.

За допомогою методу водних культур можна визначити потребу рослин у хімічних елементах, а також дію на них різних видів добрив.

Аеропоніка - повітряна культура, коріння знаходиться в повітрі і обприскується розчином, який має повний набір необхідних елементів живлення.

У процесах життєдіяльності та формуванні тканин і органів. При надлишку або недостачі мінеральних елементів відбувається порушення процесів життєдіяльності. Мінеральні солі, що містять мікро- і макроелементи утворюють в ґрунті після розпаду органічних речовин розчинення мінералів. Корінь росте верхівкою заглиблюючись у нижні шари ґрунту. При пошкодженні кінчика головного кореня починається посилений ріст його бічних відгалужень. Цю властивість корені використовують при вирощуванні розсади культурних рослин з стрижневим коренем.

У молодих рослин відщипують кінчик головного кореня, що припиняє його ріст у довжину і спричиняє посилений ріст, бічних і додаткових коренів у найродючішому шарі ґрунту.

Після відщипування головного кореня розсаду висаджують на постійне місце зростання за допомогою кілочка (пікетки). Звідси й назва цього процесу - пікерування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Корінь, особливості його будови та функцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок