Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Травлення. Органи травлення

Травлення. Органи травлення

Назва:
Травлення. Органи травлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Травлення. Органи травлення

Значення процесів травлення та всмоктування поживних речовин в шлунково-кишковому тракті для життєдіяльності організму людини.

Життя організму неможливе без поповнення його тканин енергією, будівельним матеріалом, вітамінами, мінеральними речовинами і водою. Воно здійснюється за рахунок їжі.

Щоб з харчових продуктів вивільнилась енергія і вони стали придатними для включення в обмін речовин. Їжа в травному апараті піддається механічній і хімічній обробці, ця обробка відбувається під впливом ферментів, до складових частин, які придатні до всмоктування в кишках і подальшого засвоєння в тканинах. Отже, процес розщеплення складних органічних речовин на прості розчинні сполуки, які можуть всмоктуватися і засвоюватися організмом, називається травленням.

Всмоктування - це процес переносу речовин з навколишнього для організму середовища в його внутрішнє середовище. Для людини таким навколишнім середовищем є порожнина травного каналу, а внутрішнім - оптимальні клітини слизової оболонки кишок, міжклітинний простір, лімфа і кров. Всмоктування проходить головним чином у тонких кишках, які морфологічно і функціонально пристосовані до цього. Неперетравлені рештки харчових мас видаляються з травного каналу у вигляді калу. З ним виводяться солі, пігменти, шкідливі для організму речовини.

Розщеплення поживних речовин відбувається за допомогою травних соків, які містять ферменти.

Основні властивості ферментів:

1.специфічність дії - кожний фермент розщеплює поживні речовини тільки певної групи (білки, жири чи вуглеводи) і не розщеплює інших;

2.ферменти діють тільки у певному хімічному середовищі - одні в лужному, другі в кислому;

3.найбільш активно ферменти діють за t тіла, а за t - 70-100˚С вони руйнуються;

4.невеличка кількість ферменту може розщепити велику масу органічної речовини.

Ферменти (ензими) - це біологічні каталізатори (прискорювачі) хімічних реакцій, вони мають білкову природу.

Основні відомості про харчові продукти рослинного і тваринного походження, способи їх зберігання.

Основними поживними речовинами, які надходять з їжею є: білки, жири і вуглеводи. Крім них у харчуванні людини важливу роль виконують вітаміни, органічні кислоти, включаючи і нуклеїнові кислоти, мінеральні речовини та інші, які не являються джерелом енергії. Але без яких не можливе засвоєння речовин в організмі.

Харчові продукти раціону людини різноманітні і поділяються на тваринні і рослинні.

Тваринні продукти є джерелом пластичних (за рахунок білків) й енергетичних (за рахунок жирів) речовин. До них відносяться: м'ясо і м'ясні продукти, риба і рибні продукти. Молоко і молочні продукти, яйця. Найважливішим компонентом цих продуктів є білки (3-20%0, які містять незамінні амінокислоти. Засвоюваність тваринних білків - 96%.

Жири тварин надходять в організм головним чином у вигляді вершків, вершкового масла. Свинячого сала, жирного м'яса птахів, риби.

Рослинні продукти - джерело енергії за рахунок вуглеводів. Представлені ці продукти зерновими, бобовими рослинами: крупа, борошно, хліб; овочами, фруктами і ягодами.

Овочі, фрукти, ягоди та їхні соки є джерелом біологічно-активних речовин - вітамінів, ферментів, мікроелементів (заліза, міді, йоду, кобальту).

Ці продукти містять клітковину, пектинові речовини та інші вуглеводи, органічні кислоти.

Для зберігання продуктів, які швидко псуються, потрібна холодильна камера. Місця зберігання м'яса, риби і молочних продуктів у ній повинні бути розмежовані.

За прийнятими санітарними правилами, продукти, які швидко псуються, повинні зберігатися в холодильних камерах за t - 0-8˚С.

Слина має бактерицидні властивості і запобігає карієсу зубів, швидко загоює пошкоджену слизову оболонку, завдяки ферменту лізоциму, що міститься в ній. За добу слини в людини виділяється 1-1,5 л.

Слина виділяється рефлекторно. Їжа подразнює рецептори язика і слизової оболонки. Нервові імпульси від рецепторів по чутливих нервових волокнах надходять до довгастого мозку, де розташований центр слиновиділення. Від нього по рухових нервових волокнах нервові імпульси надходять до слинних залоз і стимулюють виділення слини. Це безумовнорефлекторне слиновиділення.

Слина може також виділятися і тоді, коли людина бачить їжу, відчуває її запах або навіть думає про неї. Це умовнорефлекторне слиновиділення.

Будова та функції зубів.

Зуби (dentes) розташовані в ротовій порожнині й призначені для відкушування, утримання та пережовування їжі, а також беруть участь в утворенні деяких звуків мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Травлення. Органи травлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок