Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Парнокопитні

Парнокопитні

Назва:
Парнокопитні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
575
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Парнокопитні
(Artiodactyla)


Клас ПАРНОКОПИТНИХ (Artiodactyla)
Клас поєднує копитних, що характеризуються найбільшим розвитком третього і четвертого пальців, між якими проходить вісь кінцівки. Інші бічні пальці (у більшості видів два) розвинуті слабко і розташовані вище середніх. Кінцеві фаланги всіх пальців закінчуються копитами. Ключиці немає. Шлунок у більшості видів складний, що складає з декількох відділів, рідко простій.
З'явилися парнокопитні, імовірно, з одного кореня з непарнокопитими. Їхніми предками були примітивні хижаки креодонти (Greodonta). Уступаючи в середині третинного періоду непарнокопитим по числу видів, у давній час вони досягли розквіту і стали переважаючою групою копитних, головним чином за рахунок представників підзагону жуйних. В даний час парнокопитні населяють усі материки, крім Антарктики (в Австралію завезені людиною), і поєднують 9 сімейств, близько 85 родів і приблизно 200 видів. Систематика парнокопитних дуже складна, і кількість сімейств, підродин, родів і видів у різних авторів сильно відрізняється. В даний час прийнято підрозділяти загін парнокопитних на два підкласи: нежуйні (Nonruminantia) і жуйні (Ruminantia).
ПІДКЛАС НЕЖУЙНІ (NONRUMINANTIA)
Підклас поєднує 3 сучасні сімейства: свинячі (Suidae), пекарієві (Tayassuidae) і бегемотові (Hippopotamidae), що включають 8 родів і 12 видів. Усі нежуйні характеризуються масивним тулубом, короткими чотирипалими кінцівками (у пекарі задні ноги трипалі). Бічні (другий і четвертий) пальці розвинуті досить добре і торкаються землі. Тварини не здатні до швидкого бігу. Шлунок відносно простий, складається з 1, 2 чи 3 відділів. Корінні зуби горбкуваті, ікла великі, з постійним ростом. Більшість представників годується як рослинною, так і тваринною їжею.
ПІДКЛАС ЖУЙНІ (RUMINANTIA)
Підклас поєднує численних парнокопитних тварин, що мають складний шлунок, що складається з 4 відділів. Їжа зі стравоходу надходить у рубець, звідси в сітку. При відригуванні рясно змочена слиною їжа у виді рідкої кашки надходить прямо в книжку, а відтіля в сичуг . Корінні і задні прикореневі зуби мають лунчату будівлю. У верхній щелепі різців немає. Пальців 2 чи 4 в останньому випадку бічні пальці малі і не торкаються землі. П'ясткові і плюсневі кістки (метаподії) третього і четвертого пальців злиті в одну кісту — канон. Бічні метаподії і кісти пальців тонкі і короткі. У більшості жуйних копитних на лобових кістах маються роги. Жуйні являють собою найрізноманітнішу і процвітаючу сучасну групу парнокопитних. У нижньому олігоцені з'явилися олені й у нижньому міоцені — пусторогі, а в міоцені відбувся надзвичайно швидкий розвиток усіх жуйних. Підзагін жуйних звичайно розділяють на 6 сімейств, 76 родів, що поєднують близько 180 видів, систематика надвидових груп (надсімейств, підродин, підродів) дуже складна.
Сімейство БЕГЕМОТИ (Hipopotamidae)
Рідні свиням, бегемоти представлені лише двома родами, кожний з який складається усього з одного виду: власне це бегемот, гіпопотам і карликовий бегемот. Поширення їх обмежується Африкою. Походження бегемотів підходить до середини пліоцену, коли предки сучасних бегемотів населяли, крім Африки, також Європу й Азію.
Сімейство ВИЛОРОГІ (Antilocapridae) Вилорогі живуть тільки в Північній Америці і тільки з цим континентом зв'язані у своєму походженні. З усіх копитних Америки ці тварини найбільш древні. Родинні зв'язки вилорогів з іншими видами копитних не ясні. Раніш їх включали в сімейство пусторогих, але в даний час вважають самостійним сімейством, представленим єдиним родом і видом.
Сімейство ЖИРАФ'ЯЧІ (Giraffidae)
Сімейство жирафів має багате минуле: виникнувши в ранньому міоцені з оленеподібних копитних, воно досягло розквіту в пізньому міоцені й особливо в пліоцені, тобто близько 10 мільйонів років тому. Жираф'ячі були представлені декількома родами (наприклад, Раlеоtrаgus, Giraffokeryx, Orasius, Samotragus) і населяли Європу, Азію й Африку. Багато хто з них відрізнялися гігантськими розмірами і могутньою статурою (рід Helladotherium).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Парнокопитні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок