Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вміст макро та мікроелементів у сортименту капусти савойської

Вміст макро та мікроелементів у сортименту капусти савойської

Назва:
Вміст макро та мікроелементів у сортименту капусти савойської
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вміст макро та мікроелементів у сортименту капусти савойської


Актуальною проблемою сьогодення є збільшення виробництва та розширення сортименту овочевих культур за рахунок малопоширених видів капусти, поліпшення їх якості та впровадження у виробництво. Особливу увагу овочівників привертає маловідома капуста савойська. Вона потрапила в Росію із Західної Європи в ХVII ст., де її вирощували на той період у великій кількості [4,10]. В Україні цей вид капусти нині мало поширений [1].
Капуста савойська відіграє важливу роль у харчуванні людини. Крім добрих смакових якостей, вона має велике дієтичне і цілюще значення [3,6,7].
Установлено, що ця рослина володіє судинорозширюючими властивостями, сприяє поліпшенню кровообігу, ефективна при лікуванні виразки шлунку. Рекомендується вводити її в раціон дітей і людей літнього віку, а також хворих атеросклерозом, серцево-судинними захворюваннями та печінки [9].
Як відомо, біологічна цінність харчових продуктів визначається якістю і кількістю поживних речовин, зокрема мінеральних. Останні поряд з вітамінами входять до складу ферментів, які мають важливе значення в процесі життєдіяльності організмів [8]. Вони беруть участь в окислювально-відновних реакціях у рослин, впливають на синтез вуглеводів, білків, органічних і нуклеїнових кислот, вітамінів [9].
Нині в рослинах знайдено майже всі елементи періодичної системи
Д.І. Менделєєва. Мінеральні речовини — це обов’язкові компоненти їжі людини і складова частина всіх тканин живого організму. Їжа людини має містити у вигляді мінеральних солей до 20 хімічних елементів. Оскільки солі постійно виводяться з організму, їх запас потрібно поповнювати [9].
Капуста савойська виділяється високим вмістом мінеральних речовин [9], а саме: калію, кальцію, натрію, заліза [3,6].
Залежно від кількості мінеральних солей в організмі їх прийнято ділити на макро- і мікроелементи. Макроелементи (кальцій, калій, натрій, магній, фосфор та ін.) підтримують незмінний склад крові та артеріальний тиск. До мікроелементів, які містяться в організмі в тисячних частках відсотка, належать мідь, цинк, кобальт, марганець, йод та ін. [2]. Залізо займає проміжне місце. Нестача або надлишок мікроелементів у їжі призводять до порушення функцій різних систем організму [9].
Методика досліджень. Ураховуючи незначне розповсюдження капусти савойської в Україні (через недостатню інформованість населення), і важливе значення її в харчуванні людини, в Національному аграрному університеті проводили всебічне вивчення її сортименту. Досліди закладали в Київському науково-дослідному центрі Інституту овочівництва і баштанництва УААН відповідно до методичних вказівок „Методика дослідної справи в овочівництві і баштанництві” [5] на чорноземі опідзоленому легкопилуватосуглинковому, де вміст гумусу дорівнював 2,23%, рН 6,7-7. Сівбу проводили в другій декаді квітня. Розсаду висаджували у відкритий грунт на початку червня. Схема садіння — 70х50 см. Площа облікової ділянки в дослідах — 20 м2. Ділянка трирядкова. Повторення варіантів триразове. Об’єктом досліджень був сортимент капусти савойської зарубіжної селекції: D'asti S Glоvanni з Італії, Чіфтейн савой, Абервілерс, Аубервіль, Сага F1 RS, Лангендейкер дауер з Нідерландів, Вертус з Німеччини. За контроль брали російський сорт Вертю 1340, занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні (2004 р.).
Метою наших досліджень було визначення вмісту макроелементів (калію, натрію, кальцію, магнію, заліза) і мікроелементів (марганцю, нікелю, міді, цинку, свинцю) у капусті савойській з метою виділення кращих сортів і гібридів. Біохімічні аналізи здіснювали в лабораторії радіоекологічного моніторингу інституту агроекології та біотехнології атомноабсорбційним методом [ 2 ].
Результати досліджень. На підставі вивчення біохімічного складу різних за походженням та скоростиглістю сортів і гібридів встановлені значні сортові відмінності між зразками капусти савойської за вмістом і розподілом макро- та мікроелементів, зумовлені адаптацією рослин у процесі росту і розвитку до умов зовнішнього середовища ( табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вміст макро та мікроелементів у сортименту капусти савойської

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок