Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні

Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні

Назва:
Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні


В Україні одним із лідерів на ринку банківських послуг є Промінвестбанк, частка якого в 2004 р. становила 14.5 % від обсягу послуг, наданих комерційними банками. Активи банку на 1.09.2004 року склали 10,7 млрд грн., кредитний портфель — 7,5 млрд грн., капітал — 1,1 млрд грн. Промінвестбанк є універсальним фінансовим інститутом, що надає близько 300 видів банківських послуг. Платіжний оборот через Розрахункову палату за минулий рік зріс у 1,7 раза і становив понад 864 млрд грн.
На основі матеріалів періодичних видань і та фінансових звітів Промінвестбанку зроблено аналіз роботи фінансової установи за 2004–2005 рр. з використанням системно-аналітичних методів.
Депозитна політика банку спрямована на створення власної ресурсної бази, запровадження нових видів депозитів на різні терміни та активізацію залучення вільних коштів суб’єктів господарювання та населення [5].
У 2004 р. загальний обсяг ресурсної бази збільшився на 39,0 %, що складає 10,6 млрд грн. В її структурі найбільшу питому вагу займають кошти на рахунках юридичних осіб (52,4%) і вклади населення (32,3%).
За цей період у банку сформувалося своє коло клієнтів, вироблено власну систему ризиків, тобто створено всі необхідні засади для подальшого розвитку сучасного банківського інституту [2].
Основні фінансово-економічні показники банку свідчать про зміцнення його позицій. Так, валюта балансу збільшилась на 3359,5 млн грн. і в другому кварталі 2005 р. становила 13091,0 млн грн. Фінансові ресурси банку виросли в 1,4 раза та досягли 10,6 млрд грн., заборгованість за кредитами в економіку також збільшилась в 1,4 раза — до 8 млрд грн. Динамічно нарощувались й інші показники.
Надійність і професіоналізм є основними факторами зростання довіри з боку підприємств.
Кількість клієнтів — юридичних осіб за звітний рік зросла на 5,5 тис. одиниць. Серед них — флагмани української індустрії: НАК "Нафтогаз України", ДП "Енергоринок", металургійні комбінати "Криворіжсталь” і Маріупольський імені Ілліча, тисячі інших підприємств та організацій.
Вони виробляють третину ВВП країни, майже 45 % промислової продукції, забезпечують 30 % бюджетних надходжень.
Заощадження, які населення довірило банку перетворюються у фінансово-кредитні ресурси — інструмент фінансування різноманітних державних і підприємницьких програм.
Характерною рисою кредитної політики є індивідуальний підхід до кожного позичальника як щодо визначення найбільш ефективної схеми кредитування та формування застави, так і визначення плати за користування кредитом.
За бажанням клієнта кредитна підтримка може надаватися у вигляді короткострокових кредитів на поповнення обігових коштів, овердрафту, в формі кредитної лінії на розширення та модернізацію виробництва, придбання основних засобів і на ін. [5].
Кредитні вкладення Промінвестбанку в економіку України за роки її незалежності перевищили 41 млрд дол. США. Щорічно понад 10 тис. підприємств всіх галузей економіки та різних форм власності користуються кредитами Промінвестбанку.
Промінвестбанк надав своїм клієнтам у різних валютах 37,2 млрд грн. кредитів, що на 3,6 млрд грн. більше, ніж у попередньому році. Кредити переважно надавалися на виробничі та інвестиційні потреби суб’єктів господарської діяльності. При цьому 24,2 млрд грн. (понад 60% кредитних вкладень банку) спрямовано у промисловість.
Вагому кредитну підтримку отримали підприємства машинобудування та металообробки, частка яких у кредитному портфелі Промінвестбанку на 1.01.05 складала 10,55 (або 834,5 млн грн.), харчової промисловості — 6,8% (або 543,1 млн грн.), чорної металургії — 4,8 (або 384,1 млн грн.). Які уповноважений банк оптового ринку електроенергії України та банкіра оптового ринку енергетичного вугілля України, Промінвестбанк забезпечував пріоритетне обслуговування паливно-енергетичного комплексу, на потреби якого в 2004 р. спрямовано 18,4 млрд грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Формування фінансово-кредитної політики на державному та регіональному рівні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок