Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Злакові трави

Злакові трави

Назва:
Злакові трави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,29 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ботанічна характеристика злакових трав.
Багаторічні трави протягом життя прохо-дять кілька фаз вегетації. У кожній фазі рослини різняться зовнішніми ознаками внаслідок утворення у них нових час-тин (органів). У луківництві розрізняють такі фази вегетації багаторічних трав: весняне відростання, кущіння (галуження), вихід у труб-ку, колосіння (бутонізація), цвітіння, плодоношення та осін-ній стан.
У перші дні весни при середній денній температурі близько 3—5 °С починається відростання багаторічних трав, яке три-ває протягом 10—20 днів і довше залежно від погодних умов та рельєфу місцевості.
Кущіння багаторічних трав починається при температурі 5 °С після відростання і відбувається інтенсивніше при температурі 10—15 °С. Багаторічні злакові трави утворюють молоді пагони з вузлів кущіння, а бобові — з бруньок, розміщених на кореневій головці та головному стеблі. У фазі кущіння трави починають спасувати.
Початком виходу в трубку вважають появу на головному пагоні першого стеблового вузла. Ріст стебла починається подовженням нижнього міжвузля, розміщеного безпосеред-ньо над вузлом кущіння. З ростом стебла збільшується розмір суцвіття, яке виходить назовні з піхви верхнього листка. Ця фаза називається колосінням. Після цього злаки й осоки починають цвісти. Період від початку формування суцвіття до початку цвітіння у бобових трав і різнотрав'я називається фазою бутонізації.
Цвітіння злакових трав триває 6—12 днів, а в бобових і різнотрав'я воно може тривати до пізньої осені. У суху погоду трави цвітуть швидше.
Фаза плодоношення триває 10—16 і навіть більше днів — від зав'язування до повного достигання насіння. При повній стиглості вологість насіння знижується, стебла й листки заси-хають. Запізнення із збиранням призводить до обсипання найціннішого насіння, яке раніше достигає.
Розвиток коренів злакових і бобових трав.
Корені злакових трав – тонкі мичкуваті і розташовані близько до поверхні ґрунту. Бобові трави мають добре розвинений стрижневий корінь, що глибоко проникає в ґрунт і утворює багато бічних коренів.
При проростанні насіння головний зародковий корінець пробиває насінну оболонку і заглиблюється в ґрунт. Майже, одночасно з ним виростають бокові корені. Спершу ріст кореневої системи випереджає ріст надземної частини трав. В ранній період життя, зародкові корінці забезпечують рослину вологою та поживними речовинами.
Одночасно із зародка виростає стебло, котре проростає на поверхню ґрунту. В нижній частині стебла злакових трав, що знаходиться безпосередньо під поверхнею ґрунту, формується вузол кущіння, з якого відростають додаткові корені.
Корені злакових трав розростаються в різних напрямках. Основна їх маса знаходиться в горизонті ґрунту, потужністю 0-25 см, а на панищах – до 150 см. Корені бобових трав проникають ще глибше – 200-300 см і більше.
Розвиток кореневої системи залежить також від вологи ґрунту і його родючості. В злакових трав корені перезимовують і продовжують далі рости і розвиватися. Завдяки інтенсивному кущенню, у злакових трав утворюється потужна густа коренева система, що зосереджується у верхньому горизонті ґрунту. Неглибоке розміщення коренів пов’язане з погіршенням кисневого забезпечення ґрунту з просуванням в глибину профілю.
Розвиток коренів трав посилюється в період від цвітіння до утворення насіння і поступово прискорюється до 4-5 року життя. Трави вкорінюються по різному (глибоко, неглибоко і посередині).
Лисохвіст лучний вкорінюється не глибоко (40-50 см), тимофіївка лучна на глибину 50-80 см, а райґрас високий – 80-100см.
Злакові трави поглинають значну частину поживних речовин з верхніх горизонтів, а бобові трави – переважно з нижніх. Злакові використовують менше фосфору і калію, але багато азоту, а бобові навпаки, тому вони добре розвиваються в спільному взаємовигідному травосумішку.
Відмерлі коренево-рослинні рештки значно збагачують ґрунт поживними речовинами, а саме макро- і мікроелементами.
Розвиток паростків злакових трав.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Злакові трави

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок