Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Дошкільна освіта у галузі «Природа»

Дошкільна освіта у галузі «Природа»

Назва:
Дошкільна освіта у галузі «Природа»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,01 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дошкільна освіта у галузі «Природа»


Компетентність дошкільника у сфері «Природа» — складник його загальної життєвої компетентності. Матеріали Змістового блоку, як і Базового компонента дошкільної освіти, не випадково починаються з аналізу мети, завдань та напрямів педагогічної роботи, пов'язаної з освоєнням маленькою дитиною природного довкілля, з усвідомленням нею себе як частки та чинника його нормального функціонування.
Мета дошкільної освіти у галузі «Природа» — створити сприятливі умови для становлення у дошкільника компетентності в цій сфері життєдіяльності, сформувати зачатки екологічної культури, наукового світобачення та екологодоцільної поведінки.
Сучасне наукове бачення світобудови, що розглядає живі організми як складові біосфери, визначило основні змістові лінії Базового компо-нента: «Природа планети Земля» і «Природа Космосу». Компетентність дошкільника у субсфері «Природа планети Земля» становлять відомості про природне довкілля як цілісний живий організм, в якому взаємодіють повітря, вода, ґрунт, рослини, тварини, люди, у багатоманітності, єдності, русі, мінливості. Компетентність у галузі «Природа Космосу» становлять елементарні уявлення про зорі (Сонце), планети (Венера, Земля, Місяць, Марс, Сатурн).
Оскільки підходи до системи знань, умінь, навичок дошкільників у цій сфері життєдіяльності змінилися, основними стають не вони самі по собі, а ставлення до природи як до цінності, екологічна свідомість та екологічно доцільна поведінка, базис особистісної культури дитини. У зв'язку, з цим доцільно чіткіше визначити відмінності вимог Базового компонента дошкільної освіти від традиційного підходу до даної сфери життєдіяльності і традиційної навчально-дисциплінарної моделі (схема-тично це відображено у таблиці 9.
Сподіваємося, наведені відмінності допоможуть педагогові визначити шляхи оптимізації взаємодії з природним довкіллям дошкільника як суб'єкта. Це сприятиме формуванню зачатків екологічної свідомості дошкільника, його особистісному зростанню. Щоб полегшити педагогам аналіз найважливіших складників, що характеризують взаємодію дітей з природним довкіллям зобразимо їх схематично (схема 4, с 128).
Схема розвитку компетентності дошкільника у сфері «Природа»
Протягом дошкільного дитинства взаємодія з природним довкіллям змінюється: від суб'єктивно-прагматичного ставлення до рослин, тварин до гуманної взаємодії. Розвиток гуманної взаємодії з природним довкіл-лям відбувається в таких напрямах:*
розрізнення природного та рукотворного;*
розрізнення станів рослин і тварин — здорового та потерпаючого;*
постійне піклування про мешканців найближчого природного довкілля (в груповій кімнаті, на майданчику дитсадка, вдома);*
прояви інтересу до праці в природі, надання посильної допомоги для створення та підтримання для рослин і тварин сприятливих умов, чистоти в довкіллі;*
дотримання правил природокористування;*
розуміння, що природні умови (світло, тепло, чисте повітря, вода, ґрунт), рослини, тварини, люди — це Природа, живий організм.
Показники компетентності дошкільника у субсфері «Природа планети Земля»
Знає, що Сонце освітлює і прогріває повітря, воду, ґрунт, рослини, тварин.
Знає ознаки та якості повітря, води, ґрунту; розрізняє їхні стани, має уявлення про їх причини. Розрізняє чисті та забруднені повітря, воду, ґрунт.
Знає, що в природному довкіллі відбуваються зміни відповідно до пір року. Розрізняє характерні ознаки пір року, послідовність їх настання; стан погоди, рослин, поведінку тварин, сезонну працю людей у природі. Знає причини зміни сезонів, народні прикмети про характерні особливості пір року.
Має уявлення про найпоширеніші метеорологічні явища природи, їхній вплив на рослини, поведінку тварин, життєдіяльність людей.
Знає і правильно називає групи рослин: дерева, кущі, квіти, мохи, гриби. Має уявлення про їх різноманітність, будову (корінь, стебло, стовбур, листя, квіти, плоди); функції кореня, стебла, листя.
Має уявлення про вплив природних умов на ріст та розвиток рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Дошкільна освіта у галузі «Природа»

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок