Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко

Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко

Назва:
Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,77 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко
(15.02.1950-2.01.1999)


Картопля
Вивчення історії розвитку селекції картоплі в Україні в ХХ столітті вимагає від дослідника проведення досліджень на царині історії започаткування, становлення та розвитку селекційних установ України, що займаються плановою селекцією картоплі, відображення основних напрямів та результатів їхньої науково-дослідної роботи, здобутків окремих вітчизняних вчених селекціонерів-картоплярів, оскільки життя науки, її еволюція з періодами прогресивного піднесення і спадами розвитку тісно пов'язана з життям самих учених, відданих науці від початку і до кінця. У повній мірі це стосується академіка УААН А.А. Кучка — видатного вченого біотехнолога, який майже десять років очолював Інститут картоплярства УААН.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. У літературі, що вийшла друком за життя академіка, відомостей про його життєвий та творчий шлях обмаль. Важливими джерелами дослідження стали видання про діяльність УААН [1-2], звіти УААН [7], довідкові видання [3], публікації та інтерв'ю академіка [4], оглядові статті в науковому тематичному збірнику "Картоплярство" [5] та на сторінках періодичних видань, монографії вченого [8-10], а також його особисті матеріали та рукописи.
Життєвий та творчий шлях академіка УААН Анатолія Андрійовича Кучка (15.02.1950-2.01.1999) — відомого науковця, керівника і громадського діяча — недостатньо висвітлені в історії аграрної науки України, хоча він зробив значний внесок у розвиток біотехнології картоплі та галузі картоплярства України в цілому.
Народився Анатолій Андрійович Кучко 15 лютого 1950 року на Житомирщині в селі Ємільчине, яке стало його малою батьківщиною. Його батьки — вчителі школи. Освіту спочатку здобував в Слободищанській семирічній школі (з 1957 р.), а згодом (з 1959 р.) продовжив навчання у Гришковецькій восьмирічній школі, яку закінчив у 1965 році. Середню освіту завершив у школі № 6 міста Бердичів Житомирської області.
Любов до книги як джерела знань батьки зуміли йому привити ще з малих літ. В Анатолія Андрійовича була добра пам'ять, і він прагнув набути знань, одержати належну освіту. Він добре навчається і по закінченні школи вирішує продовжити навчання та здати іспити до Житомирського сільськогосподарського інституту на агрономічний факультет зі спеціальності "хмелярство" і подальше своє життя спрямувати в напрямі пізнання основ сільськогосподарської науки. І йому це вдається. По закінченні інституту він отримує диплом з відзнакою та направлення Вченої ради інституту до аспірантури, однак для себе приймає остаточне рішення продовжити навчання лише після служби в армії, оскільки вважав це справою честі чоловіка.
Після закінчення терміну служби в червні-липні 1973 року Анатолій Андрійович деякий час працює в с. Варварівка Ємільчинського району Житомирської області інженером-технологом хмелерадгоспу "Комсомолець", а в серпні цього ж року переїздить на Бородянщину до селища Немішаєве.
Тут А.А. Кучко починає свою трудову і наукову діяльність в Українському науково-дослідному інституті картопляного господарства (з 1992 р. — Інституті картоплярства УААН). Саме з цією установою нерозривно пов'язаний весь наступний життєвий та творчий шлях майбутнього академіка. У стінах інституту відбувається його зростання як вченого, організатора та керівника досліджень з біотехнології картоплі, а пізніше і всієї галузі картоплярства України. Анатолій Андрійович працює на посаді молодшого (1973-1980), з 1980 р. — старшого наукового співробітника, а з 1984 року -завідує лабораторією клітинної селекції інституту.
Уперше в Україні він розпочав і розвинув дослідження з біотехнології картоплі та застосування їх у селекції цієї культури. У 1982 році в Інституті фізіології рослин ім. К.А. Тімірязєва АН СРСР (м. Москва) він успішно захистив кандидатську дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук на тему "Міжвидова соматична гібридизація у роді Solanum методом злиття ізольованих протопластів".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Відомий учений у галузі картоплярства академік УААН Анатолій Андрійович Кучко

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок