Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Цитологія, як наука

Цитологія, як наука

Назва:
Цитологія, як наука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
„Цитологія, як наука”


ЦИТОЛОГІЯ (від цито... і ...логія), наука про клітку. цитологія вивчає клітини багатоклітинних тварин, рослин, ядерно-цитоплазматичний комплекси, не розчленовані на клітини (симпласти, синцитії і плазмодії), одноклітинні тварини і ростить, організми, а також бактерії. Цитологія займає центральне положення у ряді біологич. дисциплін, оскільки клітинні структури лежать в основі будови, функціонування і індивідуального розвитку всіх живих істот, і, крім того, вона є складовою частиною гістології тварин, анатомії рослин, протістологиі і бактеріології.
Розвиток цитології до початку 20 в. Прогрес цитології пов'язаний з розвитком методів дослідження клітин. Клітинна будова вперше була знайдена англ. ученим Р. Гуком в ряду ростить, тканин в 1665 завдяки використовуванню мікроскопа. До кон. 17 в. з'явилися роботи мікропістов М. Мальпіш (Італія), Грю (Великобританія), А. Льовенгука (Нідерланди) і ін., що показали, що тканини мн. ростить, об'єктів побудовані з осередків, або клітин. Льовепгук, крім того, вперше описав еритроцити (1674), одноклітинні організми (1675, 1681), сперматозоїдів хребетних тварин (1677), бактерії (1683). Дослідники 17 в., що поклали початок мікроськопіч. вивченню організмів, в клітці бачили лише оболонку, що містить в собі порожнину.
У 18 в. конструкція мікроскопа була декілька поліпшена, гл. обр. за рахунок удосконалення механіч. частин і освітить, пристосувань. Техніка дослідження залишалася примітивною; вивчалися в основному сухі препарати.
У перших десятиліттях 19 ст. уявлення про роль клітин в будові організмів значно розширилися. Завдяки працям німецьких учених Р. Лінка, Я. Мольдсйхавера, Ф. Мейена, X. Благаючи, фран цитологіяучених П. Мірбеля, П. Тюрпена і ін. в ботаніці затвердився погляд на клітини як на структурні одиниці. Було знайдене перетворення клітин в провідні елементи рослин. Стали відомі нижчі одноклітинні рослини. На клітини почали дивитися як на індивідуумів, що володіють життєвими властивостями. У 1835 Міль вперше спостерігав розподіл ростить, клітин. Дослідження фран цитологіяучених А. Мільн-Едвардса, А. Дютроше, Ф. Распая, чеш. ученого Я. Пуркине і ін. до сірий. 30-х рр. дали великий матеріал по мікроськопіч. структурам тваринних тканин. Мн. дослідники спостерігали клітинну будову різних органів тварин, а нек-риє проводили аналогію між елементарними структурами тварин і ростить. організмів, подготовляя тим самим грунт для створення общебіологич. клітинної теорії. У 1831—33 англ. ботанік Р. Броун описав ядро як складову частину клітини. Це відкриття привернуло увагу дослідників до вмісту клітини і дало критерій для зіставлення тварин і ростить, клітин, що і зробив, зокрема, Я. Пуркине (1837). Німий. вчений Т. Шванн, спираючись на теорію розвитку клітин йому. ботаніка М. Шлейдена, де особливе значення надавалося ядру, сформулював загальну клітинну теорію будови і розвитку тварин і рослин (1838—39). Незабаром клітинна теорія була поширена і на простих (нім. учений До. Зібольд, 1845—48). Створення клітинної теорії з'явилося сильним стимулом до вивчення клітини як основи всього живого. Велике значення мало введення в мікроскопію іммерсионних об'єктивів (водна іммерсия, 1850. масляна. 1878), конденсора Е. Аббе (1873) і апохроматов (1886). У сірий. 19 в. почали застосовуватися різні методи фіксації і забарвлення тканин. Для виготовлення зрізів були розроблені /методи заливки шматочків тканини. Спочатку зрізи виготовлялися за допомогою ручної бритви, а в 70-х рр. для цього використовувалися особливі прилади — мікротоми. В ході розвитку клітинної теорії поступово з'ясувалася провідна роль вмісту клітини, а не її оболонки. Уявлення про спільність вмісту різних клітин знайшло свій вираз в розповсюдженні застосованого до нього Молем (1844, 1846) терміну “протоплазма”, введеного Пуркине (1839). Всупереч поглядам Шлейдена і Шванна на виникнення клітин з безструктурного неклітинного вещества— цитобластеми, з 40-х рр. 19 в. починає зміцнюватися переконання, що множення числа клітин відбувається шляхом їх розподілу (німий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Цитологія, як наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок