Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae Juss.) у флорі Буковини: хорологічні та еколого-ценотичні особливості

Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae Juss.) у флорі Буковини: хорологічні та еколого-ценотичні особливості

Назва:
Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae Juss.) у флорі Буковини: хорологічні та еколого-ценотичні особливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,15 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae Juss.) у флорі Буковини: хорологічні та еколого-ценотичні особливості


Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae) належить до числа 20 – 25 провідних родин світової флори, нараховуючи близько 80 родів, 2 тис. видів (Chapman et al., 1992). Поширені гвоздичні по всій земній кулі від Субарктики до Арктики. Представники цієї родини зростають в різноманітних умовах – в тундрі, лісах, на луках, у степах, напівпустелях і пустелях, піднімаються до альпійського гірського поясу, досягаючи межі снігового покриву.
У флорі України Сaryophyllaceae за кількістю видів займають восьме місце, (Федорончук, 2002) вона представлена 40 родами (50 % від загальної кількості родів цієї родини у світовій флорі), і 226 видами (відповідно 11,3 % ).
Поширені вони на території України досить нерівномірно. Так, у гумідних лісових ценофлорах кількість видів гвоздичних становить лише 1 – 2 і збільшується до 12 – 19 видів у степових фітоценозах, рідколіссях і саваноїдах Криму. За висотним розподілом кількість гвоздичних України зменшується із збільшенням висоти н.р.м. від рівнинного поясу (54 %) до монтанного (29 %), субальпійського (7 %) і альпійського (2 % ). Дуже мало їх у літоральному поясі (7 %), зовсім відсутні в аквальному (водному).
На території Буковини ростуть представники 28 родів Сaryophyllaceae – 35 % від загальної кількості родів у світовій флорі і 70 % від кількості родів у флорі України; та 77 видів ( відповідно 3, 85 % і 34 %).
Найрізноманітнішими і найчисельнішими родами Гвоздичних флори Буковини є наступні: Dianthus L. (19 видів); Cerastium L. (7 видів); Stellaria L. (5 видів); Silene L. (5 видів). Тільки одним видом у флорі Буковини представлені 13 родів (Agrostemma L., Alsine L., Coccyganthe Rchb., Cucubalus L., Myosoton Moench, Oberna Adans., Holosteum L., Hylebia (Koch) Fourr., Arenaria L., Spergula L., Spergularia (Pers) J. Presl et C. Presl, Steris Adans., Saponaria L.).
Представники 12 родів гвоздичних флори України у флорі Буковини зовсім не зустрічаються (30 % кількості родів України і 42, 9 % кількості родів Буковини). До таких родів належить: Dichodon Bartl. ex Rchb., Bufonia L., Queria L., Eremogone Fenzl., Paronychia Mill.., Pleconax Raf., Lychnis L.,Coronaria Guet., Petrorhagia Link, Kohlrauschia Kuth., Vaccaria Wolf, Velezia L.
Шляхом критичного перегляду гербарних зборів, що зберігаються у фондах гербарію кафедри ботаніки і охорони природи ЧНУ ім. Ю. Федьковича, в ході польових досліджень, що проводилися маршрутним і стаціонарним методами, а також аналізу літературних джерел по флорі і рослинності було встановлено, що найвища різноманітність та чисельність гвоздичних характерна для Прут-Дністровського межиріччя, де росте 51 вид; менше гвоздичних у Буковинському Прикарпатті (41 вид) та Буковинських Карпатах – 37 видів. Буковинські Карпати розміщені на південному заході Чернівецької області, займаючи майже четверту частину її території. Найвищі вершини підносяться понад 1500 м., а пересічні висоти не перевищують 900-1100 м., і тільки тут ростуть такі види, як Sagina saginoides (L.) H. Karst., Moehringia muscosa L., Elizanthe zawadskii (Herbich) Klokov, Ixoca carpatica ( Zapal.) Ikonn., Silene nutans L., Silene dubia Herbich, Silene nemoralis Waldst et Kit., Silene jundzillii Zapal., Dianthus carpaticus Wol., Dianthus compactus Kit., Dianthus spiculifolius Schur.
Деякі види в Україні відомі тільки з Чернівецької області: Dianthus spiculifolius Schur ( південна частина Буковини) та Dianthus gratianopolitanus Vill. (с. Хрещатик, Заставнівського району, Чернівецької області).
Географія видів і біоморфологічні особливості видів корелюють з екологічними факторами, що в сукупності визначає їх екологічну нішу та зумовлює стратегію існування. Провідне значення має водний режим грунту, що зумовлює розподіл видів. Серед Сaryophyllaceae Буковини (табл. 1) найбільше субмезофітів (42,5 %) і мезофітів (25, 35 %),тобто амплітуда розподілу видів зсунута в бік сухих умов, найменше – ксерофітів (1, 4 %).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Родина Гвоздичні (Сaryophyllaceae Juss.) у флорі Буковини: хорологічні та еколого-ценотичні особливості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок