Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослинні тканини їх класифікація

Рослинні тканини їх класифікація

Назва:
Рослинні тканини їх класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,27 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рослинні тканини їх класифікація


Рослинні організми можуть бути одно- і багатоклітин-ними. Тіло одноклітинної рослини складається лише з однієї клітини, яка і здійснює всі необхідні життєві функції та процеси (живлення, дихання, виділення, розмноження).
Тіло багатоклітинної рослини складається із сукупності клітин, групи яких спеціалізуються на виконанні певних функцій. Такі спеціалізовані групи клітин у рослині ут-ворюють тканини. Тканина — це сукупність клітин, що мають спільне походження, однакову форму і виконують одну й ту саму функцію (або тканина — це стійкий, тоб-то закономірно повторюваний, комплекс клітин, які подібні за походженням, будовою і пристосовані до виконання однієї або кількох функцій). Між клітинами в деяких тка-нинах знаходиться міжклітинна речовина, яка не має клі-тинної будови.
Залежно від виконуваної функції виділяють такі типи тканин: твірна, основна, провідна, покривна, механічна. Багато з них можна поділити на дрібніші групи. Покрив-на, провідна, механічні і основні тканини (постійні тканини) рослини виникають з твірної тканини, клітини якої безперервно діляться і дають початок постійним ткани-нам, і
Твірна тканина, або меристема (мал. 1), складається з клітин невеликого розміру з тонкою оболонкою і вели-ким ядром, які щільно прилягають одна до одної без міжклітинних просторів. За розміщенням на рослині роз-різняють верхівкові, бічні і вставні твірні тканини. Вер-хівковою (апікальною) називають твірну тканину верхів-ки стебла (конус наростання), верхівки кореня (ділянка поділу), верхівок їхніх бічних відгалужень. Бічна ткани-на закладається всередині стебла й кореня і зумовлює ріст стебла і коренів у товщину. Вставна (інтеркалярна) бу-ває в певних ділянках стебла і листка (наприклад, біля основи міжвузля стебла злакових рослин), її клітини за-безпечують вставний, або інтеркалярний, ріст стебла.
За походженням твірні тканини бувають первинними і вторинними. Первинна твірна тканина зумовлює розви-ток проростка і первинний ріст органів, тобто це клітини зародкових стебла і кореня, що діляться. Вторинна твірна тканина виникає з первинної. До неї належить, наприклад, камбій, поділ клітин якого дає ріст стебла і кореня в товщину у дводольних рослин. З клітин твірної тканини (меристеми) формуються всі інші типи тканин.
Основну тканину (мал. 2,) зазвичай називають виповнювальною (або паренхімою), оскільки вона створює ніби основу органів і заповнює простір між
Мал. 1. Твірна тканина (1):
верхівкова (а — кореня, б — стебла) і вставна (в)
Мал. 2. Основна тканина:
1 — аеренхіма стебла водяної рослини з великими міжклі-тинниками (а);
2 — запаслива паренхіма бульби з крохмалем
провідними й арматурними тканинами. Розрізняють три групи основних тканин: асиміляційну, запас-ливу і повітроносну (аерен-хіму).
Основна асиміляційна тканина розміщена в усіх зелених частинах рослин. Її клітини містять хлоропласти, в яких здійснюється про-цес фотосинтезу. Основна запаслива тканина заповнює м'які частини листків, плодів, серцевину стебел та коренів. У її клітинах відкладаються на запас поживні речовини. Основна повітроносна тканина багата, як правило, на міжклітинні проміжки, заповнені повітрям. Міжклітин-ники, сполучаючись у загальну сітку, забезпечують газо-обмін рослин.
Провідна тканина — тканина, по якій у рослині пере-міщуються вода та інші речовини. До її складу входять судини (трахеї), трахеїди і ситоподібні трубки (мал. 3).
Судини (трахеї) — це довгі трубки, що формуються з багатьох розміщених одна над одною клітин, поперечні стінки яких руйнуються. Поздовжні стінки судин нерівно-мірно потовщені (здерев'янілі), цитоплазма відмирає.
Трахеїди — це видовжені клітини з косими поперечни-ми перетинками, якими вони сполучаються одна з одною, утворюючи суцільний ланцюг. Як і трахеї, це мертві кліти-ни з нерівномірно здерев'янілими стінками. Здерев'янін-ня (потовщення) може мати вигляд кілець, спіралей, дра-бинок, сіток. Завдяки потовщенням трахеї і трахеїди про-тистоять стискуванню і розтягуванню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рослинні тканини їх класифікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок