Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони

Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони

Назва:
Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони


КРОКОДИЛИ
Крокодили — найдавніші представники тваринного світу нашої планети. Вони населяли землю, коли ще по ній ходили динозаври. Крокодили пере-жили їх на 60 млн років.
Серед сучасних крокодилів налічується три сімейства — справжні кроко-дили, алігатори та гавіали.
Крокодили живуть у річках і озерах Африки, Австралії, Центральної та Південної Америки і Південної Азії. Вдень тварини більшу частину часу лежать нерухомо на піщаних берегових обмілинах. Так вони гріються під променями сонця і підтримують температуру свого тіла.
У спекотні дні вони широко роззявляють пащу, й повітря обвіває м'які шкірні покриви порожнини рота, як: значно тонші, ніж шкіра. Вночі во-ни залазять у теплу воду.
Хоч крокодили проводять більшість часу у нерухомості, та при необхідності здатні пересуватися зі швидкістю 12 км/год.
Полюють тварини вночі. У їх обов'язковий раціон входить риба. Крім того, вони пожирають всіх, кого можуть подолати. Наземних тварин вони од разу тягнуть у воду, знижуючи їх здатність робити опір у нетиповому середовищі. Утопивши свою жертву, ці чудовиська не завжди одразу її проковтують. Найчастіше вони затягують її у нору і залишають там доти, поки вона не почне розкладатися.
У шлунках крокодилів знахо-дять багато камінців (до 5 кг). Це необхідна умова для полег-шення травлення. Але існує й інша думка — цей «вантаж» змі-щує центр ваги тварини, надаю-чи стійкості під час плавання.
Найбільший у світі крокодил — нільський, Найменший — кайман осборна (120 см).
Самка крокодила відкладає у спеціально вириту ямку неподалік від водой-ми до 40 яєць. Малюки, знаходячись ще у яйцях, починають тонко голосно пищати, їх писк чути на відстані кількох метрів. Почувши голос малюків, самка допомагає їм вибратися на світ.
Малюків, які вилупилися, мати збирає у пащу. У неї є особливий мішок, у якому від-разу розміщується кілька крокодильчиків. Вона обережно переносить їх на обмілину.
Маленькі крокодили часто стають жертва-ми ящірки-варана, хижого птаха марабу, гі-єн, та мангустів.
Ворогів, крім людини, у дорослих крокоди-лів мало. Відомі випадки нападів на цих тва-рин слонів та левів, коли крокодили здійс-нювали перехід по суші до іншої водойми.
Серед деяких видів крокодилів можна спокійно купатися і жодному з них не спаде на думку напасти на людину. Це тупорилі або рибоядні вузькорилі крокодили. Та є такі, які небезпечні для людини. Це гребенястий крокодил.
ІГУАНИ
Ігуани — різновид ящірок, які зустрічаються у лісах, горах, напівпустеля? пустелях та у тропічних морях. Найкрупніший представник цієї родини – південно-американська ігуана, її розмір досягає 2 м, тоді як найменші пре; ставники не перевищують 12 см.
Колір ігуан дуже різноманітний і залежить від середовища. Древні виді як правило, зелених кольорів. Вони мають візерунок, який нагадує прожилки листя. У пустелях або скелях їх колір залежить від характеру грунту, в якому вони живуть.
На тілі тварин є різноманітні досить вигадливі шкірні вирости й складки, у багатьох — яскравий горловий мішок. Цікаво влаштовані очі ігуан. Нижнє віко має прозоре віконце, яке дозволяє добре бачити навіть із закритим очима. Фахівці припускають, що таке віконце виконує функцію «сонячних окулярів», тобто зменшує яскравість сонячного світла.
Живляться тварини рослинами — основний їх раціон. Поїдають також комах і дрібних ящірок.
Самка відкладає 1—2 яєць, а деякі види ігуан до 35 яєць. Яйця вони відкладають просто у землю.
ВАСИЛІСК
Василіск — жахливе чудовисько багатьох казок та легенд. Вважали, що навіть сморід від цієї тварини вбивав усе навколо. Цікаво, що казки про жахливих василісків зустріча-ються у багатьох народів, а мешкають вони лише у заростях тропічних річок Централь-ної Америки.
Довжина тіла тварини близько 80 см. Спи-на та хвіст «прикрашені» шкіряним гребін-цем, яким під час небезпеки василіски почи-нають рухати. Крім того, ворога вони ляка-ють загрозливим шипінням та роздуванням горлового мішка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок