Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Жан Батист Ламарк

Жан Батист Ламарк / сторінка 2

Назва:
Жан Батист Ламарк
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Найбільшу популярність із прикладів, приведених Ламарком, придбав приклад з жирафами. Жирафам приходиться постійно витягати шию, щоб дотягтися до листя, яке росте у них над головою. Тому їхні шиї стають довшими, витягаються. Комахоїду, щоб ловити мурах у глибині мурашника, приходиться постійно витягати язик, і той стає довгим і тонким. З іншого боку, кроту під землею очі тільки заважають, і вони поступово зникають.
Якщо орган часто виколристовується, він розвивається. Якщо орган не використовується, він поступово відмирає.
Інший «закон» Ламарка – «закон спадкування набутих ознак». Корисні ознаки, набуті твариною, на думку Ламарка, передаються потомству. Жирафи передали нащадкам витягнуту шию, комахоїди успадкували довгий язик, і т.д.
Як же сприйняли сучасники теорію Ламарка? Одні вчені залишили «Філософію зоології» без жодної уваги, інші прийнялися розносити її вщент. Ламарк підніс свою книгу в подарунок французькому імператору Наполеонові Бонапартові, але той так не сприяйняв її, що літній учений не зміг удержатися від сліз.
Навіть Чарлз Дарвін спочатку дуже різко відзивався про книгу Ламарка: «Так збереже мене небо від дурного ламарковского “прагнення до прогресу”, “пристосування внаслідок бажання тварин”»; «Ламарк зашкодив питанню своєю безглуздою, хоча і розумною працею».
Але, відродження ламаркізму почалося саме з появою еволюційної теорії Дарвіна в 1859 р. Дуже символічно, що Дарвін народився в той самий рік, коли у Франції була надрукована книга Ламарка.
Ламаркісти створили цілу наукову школу, доповнюючи дарвінівську ідею відбору і «виживання найбільш пристосованого» більш сильним, з людської точки зору, «прагненням до прогресу» у живій природі.
Помер Ламарк у бідності і безвісності, доживши до 85 років, 18 грудня 1829 р. До останньої його години з ним залишалася його дочка Корнелія, що писала під диктування осліплого батька.
У 1909 р., у столітню річницю виходу у світло «Філософії зоології», у Парижі був урочисто відкритий пам'ятник Ламарку. На одному з барельєфів пам'ятника зображений Ламарк у старості, що втратив зір. Він сидить у кріслі, а його дочка, сидячи поруч, говорить йому: «Предки будуть захоплюватися Вами батько, вони помстятся за Вас».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Жан Батист Ламарк

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок