Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ПРИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ В СІМ'ЯНИКАХ ЩУРІВ

ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ПРИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ В СІМ'ЯНИКАХ ЩУРІВ

Назва:
ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ПРИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ В СІМ'ЯНИКАХ ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК [612.08 +616.81]-092.9
Дмитренко H.A., Полтавський університет споживчої кооперації України, м. Полтава, Україна
Дмитренко Наталія Анатоліївна - викладач кафедри хімії, заочний аспірант кафедри. Наукові інтереси: вплив мелатоніну на структуру, функцію та біохімічні процеси у сім'яниках.
ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ПРИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ В СІМ'ЯНИКАХ
ЩУРІВ
Внаслідок 55-денної гіпермелатонінемії (0,3 мг/кг маси тіла на добу per os) у додаткових залозах знижується кількість сперміїв, але зростає кількість їх патологічних форм. Низький мітотичний індекс супроводжується патологіями мітозу у вигляді злипання або затримки хромосом розсіювання по цитоплазмі.
The result of 55 days under hypermelatoninemia (0,3 mg/kg rat's weight of day per os) in the additional glandes is lowering of quantity spermatozoon, but increasing the quantity of the pathological forms. Low index of mitosis is following by the adhesion or delay chromosomes, dispersion on cytoplasm.
Вступ. Мелатонін - це гормон епіфіза, який синтезується тоді, коли на очі не падає світло; регулює добові ритми; блокує секрецію гонадотропинів гіпофіза та гонадоліберинів гіпоталамуса. Мелатонін є антиоксидантом, гальмовником мітозу на стадії метафази, нейромедіатором сну та стимулятором імунного захисту. З віком секреція мелатоніну епіфізу для всього організму знижується. В окремих ділянках тіла (очі, кишечник) мелатонін синтезується для потреби цих органів. Крім мелатоніну, на функцію гонад впливають гонадотропіни гіпофізу, андрогени, глюкокортикоїди [2; 6; 8; 10; 11], але мало описані зміни чоловічої статевої системи при гіпо- або гіпермелатонінеміях.
Метою дослідження являлося дослідження гістологічних змін сім'яників після тривалого надмірного надходження мелатоніну per os.
Об'єкт і методи дослідження. Щурів- самців 5-6-місячного віку витримували на стандартному виварному раціоні, але о 8-й годині ранку вводили у шлунок зондом водний розчин мелатоніну з розрахунку 0,3 мг/кг маси щурів на добу терміном 55 діб, що порівнянно з терміном сперматогенезу (у щурів цикл сперматогенезу складає 48 діб, у людини 74 доби). Еутаназію тварин проводили під легким ефірним наркозом.
Сім'яники виділяли для подальших експериментів. Один сім'яник (лівий) фіксували у 10 % формаліні, робили зрізи, забарвлювали гематоксиліном з еозином та іншими фарбниками для гістологічних досліджень [7; 9].
Результати та їх обговорення. Результати гістологічного дослідження сім'яників щурів інтактної групи тварин, які були взяті для порівняння з дослідною групою, показали такі особливості. На поверхні сім'яники вкриті очеревиною. Під нею розміщується білкова оболонка, яка утворена щільною сполучною тканиною. Від неї внутрішньо, як видно на гістологічних препаратах, відходять сполучнотканинні перегородки за напрямом до середостіння і розподіляють паренхіму на дольки. В кожній дольці знаходяться 1-4 звивистих каиальця, які, наближаючись до середостіння, стають прямими та з'єднуються з канальцями мережі сім'яника. З мережі виходять 10-12 виносних канальців, які входять до протоку придатка.
Кожний звивистий канадець сім'яника вкритий сполучно-тканинною оболонкою. Внутрішню оболонку складає базальна мембрана з клітинами Сертолі (сустентоцити) та сперматогенним епітелієм. Сустентоцити мають пірамідальну форму, вершина яких витягнута у просвіт звивистого канальця.
Внутрішня оболонка розділяється перегородками зі щільною сполучною тканиною на так звані дольки, кожна з яких наповнена сильно звивистим сім'яним канальцем. У проміжках між звивистими сім'яними канальцями знаходиться рихла сполучна тканина.
Звивистий сім'яний канатик являє собою циліндричну трубку, стінки якої утворені епітеліальними клітинами або так званими клітинами Сертолі. Порожнина канальця заповнена статевими клітинами, які знаходяться на різних стадіях дозрівання і розвитку. Та частина клітини Сертолі, де лежить ядро, тісно зв'язана зі сполучно-тканинним шаром, який оточує канадець. Друга частина, яка містить більшу частку цитоплазми, звернена в просвіт канальця і утворює сінтиціальну основу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ПРИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ В СІМ'ЯНИКАХ ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок