Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Екологічні групи найпростіших

Екологічні групи найпростіших

Назва:
Екологічні групи найпростіших
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,09 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Екологічні групи найпростіших
Прісноводні одноклітинні
Найбільш поширеними представниками прісних водойм
є амеби (1), інфузорії (2), евглени (3) та ін.
Амеба протей - одна з найбільш просто організованих тварин,
зустрічається в мулі ставків і канав, часто входить до складу плівок, що утворюються на поверхні водойм. Позбавлена оболонки, амеба не має постійної форми тіла. Пересувається за допомогою псевдоніжок (корененіжок), які постійно утворюються в результаті випинання і перетікання цитоплазми. З їхньою допомогою амеба і живиться одноклітинними організмами, обтікаючи та затягуючи їх у травну вакуолю цитоплазми. Неперетравлені залишки виводяться в будь-якій частині тіла. Усередині цитоплазми знаходяться округле ядро і скоротлива вакуоля. Амеба протей розмножується тільки нестатевим шляхом. При зниженні температури води або
висиханні водойми тіло округлюється та утворюється циста.
У такому стані вона не тільки зберігається, але і розселяється за допомогою вітру і тварин.
Евглена зелена
Клітина покрита пелікулою, тому форма може змінюватися у певних межах. Пере-сувається за допомогою джгутика – виросту цитоплазми. У цитоплазмі є хроматофо-ри, що містять хлорофіл, тому на світлі фотосинтезує. У темряві живиться гетеро-трофне. Наявність таких ознак (джгутик, пелікула, хроматофори) утрудняє віднесення організму до якогось царства (Рослини, Гриби, Тварини). Розмножується поздовжнім поділом.
Інфузорія - туфелька
Це одна з найбільш складно організованих одноклітинних тварин. Пересувається туфелька за допомогою війок, якими покрито все її тіло. Війки узгоджено загрібають воду. Інфузорія-туфелька має велике і мале ядра, клітинний рот і глотку, навколоротову западину, порошицю – місце видалення залишків неперетравленої їжі. Живить-ся органічними залишками, бактеріями та іншими мікроорганізмами. Розмножується туфелька поздовжнім поділом (нестатеве розмноження). Спочатку діляться мале і велике ядра, а потім – цитоплазма. Статевий процес – кон'югація – полягає в тому, що дві особини прикладаються одна до одної ротовою стороною та обмінюються ча-стиною малих ядер. За відсутності кон'югації інфузорії впадають у депресію і гинуть. Кон'югація призводить до підвищення спадкової мінливості і життєстійкості організмів.


Значення найпростіших
Багато які найпростіші, особливо інфузорії, беруть участь у самоочищенні водойм, служать їжею малькам риб, дрібним рачкам, яких поїдають великі риби та інші тва-рини. З черепашок таких найпростіших, як радіолярії і форамініфери, протягом тися-чоліть утворилися величезні відкладення крейди і вапняку. Серед найпростіших бага-то паразитів, що завдають серйозної шкоди народному господарству І здоров'ю лю-дини.
чнівська сторінка
Місце одноклітинних у системі живої природи.
Імперія
Клітинні форми життя
Надцарство
укаріоти
Царство
варини
ідцарство
дноклітинні
(Найпростіші)Виконайте завдання.
1. Вставте пропущені слова.
Загальна характеристика підцарства Одноклітинні (Найпростіші) тварини
іло найпростіших складається тільки з ______ клітини, ця клітина відповідає ______ організму та у більшості випадків ______ розміру. Двома основними компонентами тіла найпростіших є ______ і ______ (одне чи ______ ). Ци-топлазма оточена ______ мембраною. Зовнішня мембрана у більшості покрита ______. Органелами руху є ______, ______, - ______. Вони являють собою ______ цитоплазми. Перетравлювання їжі відбувається в ______ ваку-олях, які утворюються ______ харчових часточок. Деякі найпростіші, наприклад _______, мають здатність до _______. Скоротливі вакуолі _______ з тіла надлишки ______ разом з ______ ______, регулюють ______ усередині клітини. Дихання здійснюється всією ______ ______. Розмножуються ______ і ______ шляхом. Важливою особливістю найпростіших є здатність їх до ______. При цьому вони покриваються ______ оболонкою і переходять у стан ______. Цисти можуть ______ різкі зміни ______ ______, збері-гаючи при цьому ______. У ______ умовах цисти ______ і з них виходять ______ ______.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Екологічні групи найпростіших

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок