Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Теорії походження біосфери та її еволюція

Теорії походження біосфери та її еволюція

Назва:
Теорії походження біосфери та її еволюція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему :
Теорії походження біосфери та її еволюція


Зміст :
Походження життя – творіння або абіогенний синтез .
« Живе від живого !»
Життя – вічне явище .
Розвиток життя та програмування .
Що це за система .
Подвійне керування .
Чи правий Дарвін та його теорія ?
Спонтанні мутації – двигун еволюції чи помилки « програми » ?
Стрибки еволюції та онтогенез .
Еволюція—експеримент супермозку .
Роль людини у еволюції .
Два шляхи розвитку .
Майбутнє людства яке воно ?


Епіграф: На початку Бог створив небо
та землю .
А земля була над безоднею ,
і Дух Божий ширяв над поверхнею води.
І сказав Бог : « Хай станеться світло !»
І сталося світло ...
І сказав Бог : « Нехай вода вироїть дрібні
істоти , душу живу , і птаство що літає
над землею під небесною твердю»...
Перша книга Мойсеєва «Буття».
 
Поки що не відомо , чи дійсно так народилося життя на нашій планеті чи ні , але зрозуміло на данному етапі одне : життя не могло самозародитися само . Взагалі проблема походження життя на Землі до цього часу є одним з самих хвилюючих питань. Перші наукові теорії , як відомо створили О.Опарін та Дж.Холдейн . Згідно з їх уявленнями , на початку історії землі відбувся абіогенний синтез складних органічних сполук з простих хімічних сполук , що містилися первісних земних океанах , « в первинному бульйоні » під впливом вулканічного тепла , розрядів та блискавок , ультрафіолетового опромінення та інших факторів зовнішнього середовища почався синтез сполук та біополімерів . Молекули амінокислот об’єднувалися в пептиди , які потім зверталися у a-спіраль , а потім у більш складну структуру утворюючи первісні білки . Утворювалися ліпіди , що утворювали первісні мембрани . З ціх білків та ліпідів у свою чергу синтезувалися первіні живі істоти мікроскопічних розмірів .
На данному етапі серйозно сприймати такого типу гіпотези навіть смішно . Як відомо Стенлі Міллер у ряді експеріментів моделював умови які , можливо були на первинній землі . (Вважають , що у ті часи атмосфера була зовсім не така як зараз: легкі гази – водень , гелій , азот , кисень та аргон – уходили з атмосфери , томущо гравітаційні поле нашої , ще не достатньо щильної планети не могло їх утримати ; однак прості сполуки , що містили ці елементи могли бути зтримані , до них належить : вода аміак двуокис вуглецю та метан . До того як тепература впала нижче 100 градусів , вважається , що уся вода знаходилася у парообразному стані . Атмосфера була відновна , а не окисна .) У створеному ним апараті , що мала джерело енергії , підогрівом та холодильником синтезував багато речовин , що мають важливе біологічне значення : амінокислоти , аденин , та прості цукри , наприклад рибозу та деякі інші . Після цього Орджел в Інституті Солка у сходному експеріменті синтезував нуклеотидні ланцюги довжиною у шість мономерних одиниць ( прості нуклеїнові кислоти ) .
Так , дійсно теорія Опаріна має деякий сенс , але вона ніяк не може вирішити питання з перехідом від складних органічних речовин до простих живих организмів . Особливо неймовірним є якесь з’ясування питання властивості живих систем до розмноження . Взагалі у цієї та інших гіпотез є один суттєвий недолік : немає жодного факту , який би підтвердив можливість
абіогенного синтезу на Землі хоча б найпростішого живого організму з неживих сполук . Усі досліди змогли синтезувати лише досить довгі ланцюжки пептидів , цукрів , та жирів . І тільки ! Жалюгідні деталі великої та дуже складної машини ! Зараз найактуальнійшим зараз є принцип Реді « Живе — лише від живого » . Але навіть , якщо колись вдасться синтезувати у лабораторії життя , це доведе лише те , що для синтезу життя потрібна присутність потужнього розума , складних лабораторних умов та техніки . І , навіть , якщо вдасться синтеувати примитивне життя , як можно тоді розв’язати питання чому життєві форми ускладнювалися від бактерій до людини ?
Нищівного удару по теорії абіогенного синтезу завдало математичне моделювання . Математики підрахували , що зародження живого організму з неживих блоків практично дорівнює нулю .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Теорії походження біосфери та її еволюція

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок