Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ЕМВ З БІОЛОГІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ПІД ЧАС СВІТЛОЛІКУВАННЯ

МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ЕМВ З БІОЛОГІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ПІД ЧАС СВІТЛОЛІКУВАННЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ЕМВ З БІОЛОГІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ПІД ЧАС СВІТЛОЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,71 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК: 519.876.5:615.831
Трунов О.М., Бєліков О.Є.
МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ЕМВ З БІОЛОГІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ПІД ЧАС СВІТЛОЛІКУВАННЯ
У статті розглядаються основні характеристики електромагнітного випромінювання, визначаються гіпотези виникнення первинного ефекту при взаємодії електромагнітного випромінювання з біотканиною, будується математична модель такої взаємодії.
Ключові слова: Електромагнітне випромінювання, біологічна тканина, взаємодія, характеристики, гіпотези, математичне моделювання, гармонійний осцилятор, потенціальний бар'єр, конформаційні рухи.
В статье рассматриваются основные характеристики электромагнитного излучения, определяются гипотезы возникновения первичного эффекта при взаимодействии электромагнитного излучения с биологической тканью, строится математическая модель такого взаимодействия.
Ключевые слова: электромагнитное излучение, биологическая ткань, взаимодействие, характеристики, гипотезы, математическое моделирование, гармонический осциллятор, потенциальный барьер, конформационные движения.
In the article it is examined the basic characteristics of E-field radiation, the hypotheses of appearance of the primary effect for the interaction E-field radiation and biological, it is build mathematical model of this interaction.
Key words: E-field radiation, biological, interaction, characteristics, hypotheses, mathematical model, harmonic oscillator, potential barrier, conformation motions.
Механізм впливу фізичного фактора на біотканину та функціональний стан того чи іншого органу під час розвитку хвороби та фізіотерапевтичних процедур є головною метою теоретичних досліджень, спрямованих на розробку приладів фізіотерапії.
На сучасному етапі розвитку науки досі не сформована чітка модель відгуку біологічних об'єктів на вплив електромагнітного та, його складової - магнітного поля, тому завдання побудови математичної моделі впливу магнітного поля, яка дозволить визначати незначні стаціонарні та швидкоплинні структурні перебудови, що мають місце у макромолекулярній біотканині, є актуальним. Таким чином, нерозв'язаною проблемою є вибір гіпотези первинної дії ЕМВ на біооб'єкт та побудова на її основі математичної моделі.
Відомо, що біологічні тканини здатні поглинати кванти електромагнітного випромінювання (ЕМВ). За законом Ейнштейна-Старка про фотохімічний еквівалент, на кожен поглинутий фотон утворюється активована часточка. За цим слідує первинна реакція (на рівні клітин), яка потім протікає на тканинному й рівні функціонального органу, включаючи можливу системну відповідь організма в цілому [1].
Спостереження показали, що ефект, до якого призводить ЕМВ, визначається особливостями випромінювання та властивостями об'єкта впливу.
Основна характеристика ЕМВ, що відіграє первинну роль, - це інтенсивність. Високий рівень інтенсивності викликає втрату вологи, призводить до випаровування тканин; середня інтенсивність - коагуляцію тканин. Низькоінтенсивне ЕМВ (не більше 100 мВт/см2) впливає на енергетичний потенціал молекул, а його вплив інтенсифікує біохімічні процеси.
До другої визначальної характеристики [2] відноситься ступінь відповідності довжини хвилі випромінювання максимуму поглинання, а також здатність ЕМВ на цій довжині хвилі проникати до внутрішніх шарів тканин. Шкіра та більшість тканин людини найбільш «прозорі» до випромінювання з довжиною хвилі 800-1200 нм, що дозволяє йому розповсюджуватися у тканинах на значну глибину. Наприклад, глибина проникнення ЕМВ при довжині хвилі 630 нм не перевищує 1 см, а при 890 нм складає 6-8 см [3].
Когерентність випромінювання, на погляд деяких науковців, дозволяє локалізувати фотохімічну реакцію та наблизити її до клітин. Разом з тим,
Т.Й. Кару вважає, що когерентність та поляризованість не мають значення для фотобіологічної дії ЕМВ, оскільки на глибині понад 200 мкм такі властивості значно слабшають [4].
Велике значення має і режим генерації випромінювання. За час, що дорівнює тривалості імпульсу, тканини, які розташовані на максимальній глибині проникнення, при імпульсній подачі випромінювання отримують більше енергії, ніж при опромінюванні неперервним ЕМВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ЕМВ З БІОЛОГІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ПІД ЧАС СВІТЛОЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок