Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Теорії Ламарка та Дарвіна

Теорії Ламарка та Дарвіна

Назва:
Теорії Ламарка та Дарвіна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На тему:
План
Оцінка теорії Ламарка.
Основні положення теорії Дарвіна і значення її для науки.
Докази еволюції.
Визначення виду, популяції; критерії виду.
Природний відбір.
Форми природного добору.
Основні напрямки еволюційного процесу.
Опис будь-якого біогеоценозу.
Оцінка теорії Ламарка.
Видатна заслуга Ламарка полягає в створенні першого еволюційного навчання. Він відкинув ідею сталості видів, протиставивши їй представлення про змінюваність видів. Його навчання затверджувало існування еволюції як історичного розвитку від простого до складного. Уперше було поставлене питання про фактори еволюції. Ламарк зовсім правильно вважав, що умови середовища впливають на хід еволюційного процесу. Він був одним з перших, хто відзначив надзвичайну тривалість розвитку життя на Землі. Однак Ламарк допустив серйозні помилки насамперед у розумінні факторів еволюційного процесу, виводячи їх з нібито властивого весь живому прагнення до досконалості. Також невірно розумів причини виникнення пристосованості , прямо зв'язував їх із впливом навколишнього середовища. Це породило дуже розповсюджені, але науково зовсім необґрунтовані представлення про спадкування ознак, що здобуваються організмами під безпосереднім впливом середовища.
Еволюційне навчання Ламарка не було досить доказовим і не одержало широкого визнання серед його сучасників.
Основні положення теорії Дарвіна і значення її для науки.
Основні принципи еволюційного навчання Дарвіна зводяться до наступного положенням:
1. Кожен вид здатний до необмеженого розмноження.
2. Обмеженість життєвих ресурсів перешкоджає реалізації потенційної можливості безмежного
розмноження. Велика частина особів гине в боротьбі за існування і не залишає потомства.
3. Чи загибель успіх у боротьбі за існування носять виборчий характер. Організми одного виду
відрізняються друг від друга сукупністю ознак. У природі переважно виживають і залишають
потомство ті особи, що мають найбільш удале для даних умов сполучення ознак, тобто краще
пристосовані.
Виборче виживання і розмноження найбільш пристосованих організмів Ч. Дарвін назвав природним добором.
4. Під дією природного добору, що відбуває в різних умовах, групи особів одного виду з покоління в покоління накопичують різні пристосувальні ознаки. Групи особів здобувають настільки істотні відмінності, що перетворюються в нові види.
Найбільші вчені в різних країнах сприяли поширенню еволюційної теорії Дарвіна, захищали її від нападок і самі вносили вклад у її подальший розвиток. Дарвінізм уплинув не тільки на біологію і природничі науки, але і на загальнолюдську культуру, сприяючи розвитку природничонаукових поглядів на виникнення і розвиток живої природи і самої людини.
Докази еволюції.
Докази єдності походження органічного світу.
1. Всі організми, будь те віруси, бактерії, рослини, чи тварини, гриби, мають дивно близький елементарний хімічний склад.
2. В усіх у них особливо важливу роль у життєвих явищах грають білки і нуклеїнові кислоти, що побудовані завжди по єдиному принципі і з подібних компонентів. Високий ступінь подібності виявляється не тільки в будівлі біологічних молекул, але й у способі їхнього функціонування. Принципи генетичного кодування, біосинтезу білків і нуклеїнових кислот єдині для всього живих.
3. У гнітючого більшості організмів як молекули-акумулятори енергії використовується АТФ, однакові також механізми розщеплення цукрів і основний енергетичний цикл клітки.
4. Більшість організмів мають клітинну будівлю.
Ембріологічні докази еволюції.
Вітчизняні і закордонні учені знайшли і глибоко вивчили подібності початкових стадій ембріонального розвитку тварин. Усі багатоклітинні тварини проходять у ході індивідуального розвитку стадії бластули і гаструли. З особливою виразністю виступає подібність ембріонального стадій у межах окремих чи типів класів. Наприклад, у всіх наземних хребетних, так само й у риб, виявляється закладка зябрових дуг, хоча ці утворення не мають функціонального значення в дорослих організмів. Подібна подібність ембріональних стадій порозумівається єдністю походження всіх живих організмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Теорії Ламарка та Дарвіна

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок