Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ЗАЛОЗИ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ

ЗАЛОЗИ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ

Назва:
ЗАЛОЗИ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,98 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з біології
ЗАЛОЗИ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ


Основною ознакою будови залоз внутрішньої секреції є від-сутність вивідних проток, тому їхні секрети виділяються безпо-середньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, яке означає «збудження»). Науку, що вивчає будову, функції і за-хворювання залоз внутрішньої секреції, називають ендокрино-логією.
До залоз внутріш-ньої секреції віднося-ться: гіпофіз, щитовид-на, прищитовидні, ши-шковидна (епіфіз), вилочкова (тімус), наднирники, статеві і під-шлункова. Останні дві одночасно є і залоза-ми зовнішньої секре-ції, тому їх називають змішаними. Значення залоз внутрішньої секреції. Поняття про гормони. Роль гормональної регуляції в організмі. Гормони — це біоло-гічно активні речови-ни, які в невеликих кількостях здатні ро-бити на організм знач-ний вплив.
Гормони характе-ризуються специфіч-ністю, тобто кожний гормон виконує певну функцію і не торкається інших. Гормони, надходячи в кров, виконують свою роль далеко від місця синтезу. В швидкості виникнення ефекту гормони поступаються нервовій системі.
Хімічна природа гормонів неоднорідна: видозмінені амінокис-лоти, білки, поліпептиди, стероїди (органічні сполуки, які нале-жать до групи складних ліпідів, що не піддаються омиленню) та ін. Так, тироксин щитовидної залози є йодованою амінокисло-тою; інсулін, глюкагон підшлункової залози, соматотропний гормон (росту) гіпофізу — білки; адреналін, норадреналін наднирників — катехоламіни (азотвмісні органічні сполуки, що утворюються в клі-тинах організмів з амінокислот у процесі декарбоксилювання) гормони статевих залоз: естрадіол, тестостерон — стероїди.
Гормони мають сильний вплив на регуляцію обміну речовин, росту, статевого розвитку, функцій окремих органів. Одні гормони здатні підсилювати функцію, а інші — послаблювати. Отже, завдя-ки гормонам, що виробляються в залозах внутрішньої секреції, здійснюється регуляція життєдіяльності організму.
На жаль, злагоджена функція залоз внутрішньої секреції може розладнюватися. Вони можуть виділяти гормони в надлишку і це супроводжується гіперфункцією їх (більше норми). В інших випадках залози можуть виробляти мало гормонів, тоді проявляє-ться недостатність їх в організмі — гіпофункція (менше норми). Гіперфункція і гіпофункція призводять до порушення життєдіяль-ності організму, захворювань.
Залози внутрішньої секреції виконують багато функцій. Серед них найбільш показовим у цьому відношенні є гіпофіз. Він невеликий за розміром, маса його 0,35-0,65г, розташований при основі мозку, з яким сполучений за допомогою ніжки. В гіпофізі виділяють три долі: передню, середню і задню. Усі вони продукують гормони з різними функціями.
Передня доля виробляє кілька гормонів. Один з них впливає на ріст тіла, інші — на діяльність статевих залоз, щитовидної залози, наднирників і т. п. Гормон росту стимулює розвиток ор-ганізму, одночасно впливаючи на обмін жирів, вуглеводів і білків. При надлишку цього гормону розвивається гігантизм. У дітей і дорослих хвороба проявляється по-різному. Зріст хворих дітей значно більший зросту однолітків, і в юному віці вони можуть до-сягати двох метрів.
Якщо гіперфункція передньої долі гіпофізу розвивається у до-рослих, то у них ніби відновлює-ться ріст. При цьому збільшую-ться тільки ті частини тіла (руки, ноги, язик, ніс, щелепи), які не втратили здатність рости. Захво-рювання називають акромегалією.
При недостатній кількості гор-мону росту у дітей розвивається карликовість. На відміну від кретинізму, що зв'язаний з гіпофункцією щитовидної залози, зберігаються пропорції тіла і психічний розвиток. Якщо захворювання виникає у дорослих, то змінюється обмін речовин, який супроводжується тяжким ожирінням або, навпаки, схуд-ненням (виснаженням).
Середня доля гіпофіза виділяє гормон, який регламентує утво-рення пігменту шкіри.
Задня доля гіпофізу нагромаджує гормони вазопресин і окси-тоцин, що надходять сюди від підгорбової ділянки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЗАЛОЗИ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок