Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Кільчасті черви

Кільчасті черви / сторінка 2

Назва:
Кільчасті черви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Травна трубка, як правило, пряма і поділена на такі відділи: ротова порожнина, глотка, стравохід, який розширюється у воло, мускульний шлунок, середня кишка, задня кишка, що закінчується анальним отвором. У глотку і стравохід відкриваються протоки залоз, секрет яких сприяє пере-робці їжі. Стінки середньої кишки мають залозисті клітини, які виробляють травний фермент. Інші клітини всмоктують пере-травлену їжу.
Органи виділення — метанефридії (гр. meta — після, nephros — нирка) — служать для виділення продуктів обміну ре-човин. Вони розпочинаються лійкою в порожнині тіла; від лійки йде звивистий канал, який відкривається назовні в наступному сегменті. Метанефридії розташовані метамерно: у кожному сег-менті їх по два.
У кільчаків у зв'язку з ускладненням будови та збільшенням активності розвинулась кровоносна система. Здебільшого вона замкнена, тобто кров рухається по судинах, не виливаючись у порожнину тіла. Основні судини — спинна та черевна — посег-ментно з'єднані кільцевими. Серед них виділяються своєю тов-щиною пульсуючі судини, які оточують стравохід і виконують роль сердець. Кровоносна система виконує функції транспорту по-живних речовин та газів, а також захисну (фагоцити крові захоп-люють бактерій, інородні тіла тощо).
В анелід порівняно з іншими червами спостерігається інтен-сифікація обміну речовин і дихання. Обмін газів в основному відбувається через шкіру, проте багато морських форм мають зябра.
За способом розмноження кільчасті черви або різноста-теві, або ж гермафродити. Розмноження здебільшого статеве, іно-ді безстатеве— шляхом брунькування або поділом.
Розвиток прямий або з метаморфозом.
2.. КЛАС БАГАТОЩЕТИНКОВІ ЧЕРВИ, АБО ПОЛІХЕТИ,—POLYCHAETA
Це найчисленніший клас анелід (понад 5000 видів, близько 130 видів живе у водоймах України). Здебільшого поліхети — жи-телі морських водойм (населяють весь Світовий океан) і лише зрідка — солонуватих і прісних водойм. Окремі представники ве-дуть паразитичний спосіб життя. І Найхарактернішою ознакою багатощетинкових є наявність на кожному сегменті по парі параподій із пучками щетинок. Параподії — це зачатки кінцівки, які вперше серед безхребетних з'явилися у поліхет.
На параподіях у багатьох видів поліхет містяться розгалужені зябра. Всі поліхети роздільностатеві, розвиток із перетворенням; личинка — вкрита війками трохофора веде планктонний спосіб життя. Тривалість життя поліхет —2—3 роки. Багато поліхет гине " під час розмноження, оскільки виведення статевих продуктів у них пов'язане із розривами стінок тіла.
Цей клас поділяють на два підкласи: Рухливі і Сидячі. Перші за допомогою параподій активно переміщуються по дну, плава-ють, енергійно проникають у грунт. У них добре розвинений го-ловний відділ з очами та іншими органами чуття. За способом живлення вони найчастіше хижаки.
Сидячі форми живуть переважно в трубках, утворених із ре-човин, що виділяються їхньою шкірою, та піщинками, уламками черепашок, грудочками мулу. Іноді ці трубочки майже повністю занурені в грунт, з якого вистиркається лише передня частина тіла з численними щупальцеподібними відростками, що утворю-ють ловильний апарат. Головний відділ розвинений слабко або ре-дукований. Параподії також розвинені слабко.
До підкласу Рухливих належать нереїди, які зустрічаються у всіх морях Радянського Союзу, в тому числі в Чорному та Азов-ському.
У 1939—1941 pp. під керівництвом академіка Л. О. Зенкевича (1889—1970) були проведені роботи по переселенню нереїд із Азовського моря в Каспійське. Акліматизація пройшла успішно і сприяла зростанню харчових ресурсів Каспію. Живлячись дет-ритом (рослинними рештками), нереїди включають у харчові лан-цюги мул, який раніше «мертвим капіталом» лежав на дні Кас-пійського моря. Самі ж вони мають високу калорійність (1 г сухої речовини містить до 5000 кал) і становлять основну кормову, базу для осетрових риб. Осетер і севрюга майже повністю жив-ляться нереїсом.
До підкласу Сидячих належать піскожили (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Кільчасті черви

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок