Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Кільчасті черви

Кільчасті черви

Назва:
Кільчасті черви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
На тему:
Кільчасті черви


План
Кільчасті черви. Будова і їх життєва функція.
Багатощетинкові черви. Підклас. Рухливі і Сидячі.
Малощетинкові черви.


1. Тип кільчасті черви, або Анеліни annelides
Всього відомо близько 8000 видів анелід, з них у фауні СРСР – понад 1000 видів, на Україні - близько 300. Це найбільш високоорганізовані, в основному вільноживучі черви. Розміри варію-ють від 0,5 мм до 3 м (рис. 31). Населяють моря, прісні водойми, а також вологий грунт. Більшість анелід, жителів гідросфери, ве-дуть придонний спосіб життя, трапляючись у прибережній смузі. Проте є й такі, що опускаються на глибину 1000 м, а деякі—до 8000 м. Бентосні кільчасті черви повзають по дну або зариваю-ться в мул або пісок; є серед них і сидячі форми. Порівняно неба-гато видів веде вільноплаваючий спосіб життя, входячи до скла-ду планктону. Невелика кількість анелід (п'явки) є ектопарази-тами тварин і людини.
Тіло анелід складається з головної лопаті, сегментованого тулуба і задньої анальної лопаті. Сегменти тулуба подібні між собою (гомономна сегментація). Шкіряно-м'язовий мішок розвинений набагато краще, ніж у, плоских і круглих червів. Тіло вкрите одношаровим епітелієм, що виділяє тонку кутикулу. Під нею розташовані два шари добре розвинених м'язів: кільце-вих і поздовжніх. У рухах беруть участь і допоміжні придатки: щетинки та параподії. Щетинки розташовані поодиноко або пучками правильними поздовжніми рядами. Парайодії явля-ють собою бічні вирости тіла з добре розвиненою мускулатурою і пучками щетинок. Розташовані по боках кожного сегмента, крім головного і заднього відділів. Розчленованість тіла на сегменти, наявність добре розвинених м'язів, параподій і щетинок забезпе-чують різноманітні рухи цих тварин у воді, на поверхні землі та в грунті.


Рис. 32. Поперечний розріз дощового черв'яка: 1- кутикула: 2 — епідерміс: З — кільцеві м'язи; 4 — поздовжні м'язи; 5 — целомічний епіте-лій; 6— целом; 7 — щетинки; 8 — метанефридій: 9 — черевний нервовий ланцюжок; 10 — че-ревна кровоносна судина; 11 — кишка; 12 — тифлозоль; 13 — спинна кровоносна судина.
Прогресивного розвитку набуває нервова система. Вона представлена надглотковими та підглотковими нервовими вузлами (гангліями), що, з'єднуючись між собою, ут-ворюють навкологлоткове нервове кільце, і черевним нервовим ланцюжком із посегментно розташованими гангліями, від яких відходять нерви до різних органів. В анелід як вільноживучих тварин дю.бре розвинені органи чуття. У багатьох із них є очі, ідо знаходяться не лише на голові, але й на тулубі та хвості. Наявні також смакові рецептори та нюхові клітини, які приймають запахи та інші хімічні подразники. Добре розвинені органи слуху, побудовані по тину локаторів. У примітивних кільчаків є статоцисти.
Завдяки розвитку різноманітних органів чуття анеліди діста-ють різноманітну інформацію про зміни в навколишньому середо-вищі та переробляють її в головних гангліях. Це значно збільши-ло активність червів і визначило складніші форми їх інстинктив-ної поведінки. Кільчаки краще, ніж інші черви, можуть утворювати тимчасові зв'язки і здатні переробляти їх по типу умовних рефлексів.
Кільчастим червам властива вторинна порожнина тіла, або цело м. Це порожнина між стінками тіла і внутріш-німи органами, яка розвивається з мезодерми і обмежована влас-ним целомічним епітелієм. У кільчаків целом розділений перего-родками на сегменти. Целом властивий усім іншим тваринам, що за систематикою йдуть за анелідами. Вторинна порожнина ви-повнена рідиною, за своїм хімічним складом близькою до мор-ської води. Целомічна рідина виконує ряд функцій: служить «гід-равлічним скелетом», завдяки її руху переносяться поживні речовини, кисень, вуглекислий газ, продукти обміну речовин. Внутрішні перегородки захищають організм при пораненнях і розривах тіла. Кільчастим червам властиве явище регенерації.
Травна система анелід також досконаліша. У них кра-ще виражений поділ травної системи на різні відділи, кожний із яких виконує свою функцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Кільчасті черви

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок