Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Виникнення життя на Землі

Виникнення життя на Землі

Назва:
Виникнення життя на Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Виникнення життя на Землі
Вступ
Поняття часу
Гіпотези виникнення життя на Землі:
природний результат еволюції матерії
абіогенез і біогенез
данні( отримані при досліджені метиоритів
енергетичний баланс життя
гіпотеза панспермії
Перші теорії Опаріна і Холдейна
Основні етапи виникнення життя:
хім. еволюція живого
початкові етапи біологічного обміну
хіральна чистота живого
6. Прискорення еволюції
1. Людина часто схильна звертатися до минулого( так-як в ньому заховані його таємниці. Звернення до історії завжди пов(язане з уявленням про незловимий хід часу( однак небагато хто мають ясну уяву про багаторіччя світу( в якому ми живемо. Скільки не існувало людство – питання про те( як і коли утворилась Земля( цікавило всіх. Питання( як і з чого зародилось життя( було одним з перших питань( з яким первісна людина звернулась до себе( ледве змогла і озирнутись в жорсткій боротьбі за існування.
2. Є що-небудь більш загадкове( ніж час? З глибокої давнини людство намагається проникнути в його сутність( виразити словами( числами( міфами. Саме в стародавніх міфах вперше з(являються поняття “день” і “рік”( котрі являються більш конкретними( ніж поняття “час”. Вони мають початок і кінець. Згідно з біблією( Земля виникла декілька тисяч років назад. В інших культурах( наприклад( по китайській міфології( вік Землі оцінюється в 130 тисяч років. Давньоіндійські філософи вважають Землю такою старою( що навіть більш старою( ніж визначають сучасні вчені. Перший імпульс до поняття категорії часу дали( очевидно( давньогрецькі вчені-атомісти. Але лише в епоху Відродження (15-16ст.) наука починає звільнюватися від всезагального впливу міфології і всесильної влади церкви. Починається епоха Великих географічних відкриттів ( доведена кулеподібна форма Землі. Корали – яскравий приклад геологічного годинника( але вони можуть служити тільки в періоді( не старше 440 млн. років.
3.Природний результат еволюції матерії.
З незапам(ятного часу походження життя було загадкою для всього людства. Але здатність задати собі питання: “Звідки ми?” – людина отримує порівняно недавно( 7-8 тисяч років тому( на початку нового кам(яного віку (неоліта). Разом з тим з'являється віра в те( що навколишня природа – тварини і рослини( річки і моря( гори і рівнини – також одушевлені. Ідея самозародження життя з води( мулу чи гниющої матерії також йде від давніх міфів. В різноманітних варіантах ця ідея дожила до початку 20 століття. Більшість сучасних спеціалістів переконані в тому( що виникнення життя в умовах первичної Землі( є природний результат еволюції матерії. Це переконання основано на доведеній єдності хімічної основи життя( побудованій з декількох простих і самих розповсюджених у Всесвіті атомів. Ні один серйозний вчений сьогодні не вважає( що життя на Землі - виключно( явище у Всесвіті. Не дивлячись на те( що проведено і проводяться безліч ціленаправлених дослідів( але до сих пір не з’ясовано ніяких фактів( котрі показали б( що істоти принесені на Землю метеоритами або з космічною пиллю.
Біогенез і абіогенез
В розвитку вчення про походження життя важливе місце займає гіпотеза( яка затверджує( що все живе походить тільки від живого – теорія біогенезу. Цю теорію в середині 19 в. протиставляли ненаучним уявам про самонародження організмів. Однак як теорія походження життя( біогенез неупорядкований( оскільки принципіально протиставляється живе неживому( підтверджує відкинуту наукою ідею вічності життя.
Абіогенез – ідея про походження живого з неживого – вихідна гіпотеза сучасної теорії походження життя. Важливо підкреслити( що зараз життя на Землі не може виникнути абіогенним шляхом. Життя виникло на Землі абіогенним шляхом. В теперішній час живе походить тільки від живого(біогенне походження). Можливість повторного виникнення життя на Землі вилучене.
Данні( отримані при дослідженні метеоритів.
Однак( аж до самого останнього часу ми могли оперувати тільки методом логічної реконструкції. Але ось зовсім недавно ми отримали в руки зовсім неоцінимий матеріал: вдалось виявити надзвичайно давні з’єднання( які містять Вуглець( при чому ці з’єднання були виявлені не на Землі( де б вони зазнали за її багатовікову історію надто великі зміни( а в занесених до нас із космосу метеоритах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виникнення життя на Землі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок