Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Виникнення життя на Землі

Виникнення життя на Землі / сторінка 2

Назва:
Виникнення життя на Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
В метеоритах були виявлені складні з’єднання Вуглецю. Деякі з них можна розглядати як попередники складних біологічних молекул( але утворились вони щонайменше 4(5 млрд. років назад і не на Землі( а на якійсь іншій планеті. Виявлення цих з’єднань свідчить про те( що Земля зовсім не є єдиним місцем( з котрим пов'язані процеси виникнення життя: ці процеси можуть проходити і в інших ділянках Всесвіту( хоча подальша еволюція могла проходити зовсім різними шляхами. Ці знаходки слугують матеріальним підтвердженням повсюдності процесів зародження життя: ми зараз можемо говорити не тільки про виникнення життя на Землі( але про виникнення життя взагалі. Ми починаємо усвідомлювати( що процес еволюції життя є процес всезагальний і необхідний.
Енергетичний баланс життя.
Процес виникнення життя розпадається логічно на декілька стадій. Перша – це формування простих біогенних молекул – процес( якому( очевидно( передували поглинання і фіксація вільної енергії. Джерелом вільної енергії при цьому могли бути деякі форми випромінювання – або безпосередньо сонячна радіація( або сонячний вітер( потік плазми( складена в основному з ядер Водню і електронів( розповсюджуваних з великою швидкостю від Сонця в результаті безперервного розширення сонячної корони)( або енергія радіоактивного розпаду. Таким чином( в “первинному бульйоні” в процесі його формування накопичувалась вільна енергія. Перша стадія еволюції життя в цьому бульйоні представляє собою поперед усього перетворення більш простих з’єднань за рахунок накопиченої вільної енергії в більш складні молекулярні струкрури. За цим в якийсь момент ( який саме( невідомо) під дією ультрафіолетового випромінювання Сонця з'являється нове джерело енергії( достатнє – але і не тільки – для підтримання життя. Однак життя не могло існувати на цьому принципі нескінченно. Виникали різні поглинаючі ультрафіолет форми( які( однак( безслідно зникли. Саме тут і діяв процес природного відбору на молекулярному рівні. На сьогодні ми бачимо тільки ті( що виграли в цьому змаганні.
Гіпотеза панспермії
Панспермія – гіпотеза про повсюдність поширення в Всесвіті зародків живих істот. Згідно панспермії( в світовому просторі розсіяні зародки життя (наприклад( спори мікроорганізмів)( які рухаються під тиском світових променів( а потрапивши в сферу притягання планети( осідають на її поверхні і закладають на цій планеті початок живого. Ця гіпотеза була видвинута шведським вченим Ареніусом в 1907 р.
4. Перші теорії Опаріна і Холдейна
Накопичення фактів( говорячих о хімічній і генетичній єдності життя(неминуче повинно було рано чи піздно навести на певні роздуми про виникнення життя. Першою спробою в цьому роді стала книга Опаріна “Виникнення життя”( видана ним в 1924 р. Ідеї( висказані в цій невиликій за об'ємом книзі( лягли в основу майже всіх сучасних теорій виникнення життя. Опарін висказав припущення( що при міцних електричних розрядах в земній атмосфері( яка 4-4(5 млрд.р. назад складалась із аміаку( метану( вуглекислого газу і пари води( могли виникнути найпростіші органічні з’єднання( необхідні для виникнення життя. П'ять років пізніше ті ж самі в сутності положення ( але незалежно від Опаріна( були в значно коротшій формі висказані Холдейном. Обидві ці роботи представляють собою спробу використати нові знання відносно циклів біохімічної реакції окислення і бродіння( для того щоб пояснити виникнення життя через виникнення її важливіших біохімічних властивостей в умовах( які( як припускається( існували на первісній Землі; особливу увагу при цьому приділяють процесам( відбуваючимся в океані( або гідросфері( а також на зміні в примитивній атмосфері Землі.
В 1897 році Бухнеру вдалось ізолювати “неживий” фермент із дріждживих клітин( досліджувані Пастером в 1855 р. Ця робота поклала початок хімічному вивченню процесу бродіння. Цим самим були закладені основи для поняття природи і функціонування ферментів – органічних молекул( здатних в багато разів прискорювати звичайні хімічні реакції надзвичайно специфічні в своїй діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виникнення життя на Землі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок