Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат: Виникнення життя на Землі

Виникнення життя на Землі / сторінка 4

Назва:
Виникнення життя на Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Все це не могло з'явитись до появи мембран. Утворення мембранної структури вважається самим важким етапом хімічної еволюції життя. Біологічні мембрани( як відомо( складають агрегати білків і ліпідів( здатні розмежувати речовини від середовища і надати упаковці молекул міцності.
Початкові етапи біологічного обміну
Вважають( що в початкових етапах передбіологічної еволюції коацервати( в яких виникла концентрація певного набору металів і простих органічних речовин( стали основою для переходу до біогенних синтезів. Навіть перші живі організми могли получити АТФ із оточуваного середовища.
З іншого боку( каталітична активність коацерватов могла бути підсилина і при виникненні комплексів між металами і органічними з’єднаннями.
До виникнення дійсної живої істоти здібність до самовідтворення не обов’язково могла бути зв'язана з точною редуплікацією нуклеїнових кислот( так як вона здійснювалась дуже повільно. Самоподвоєння їх могло б бути результатом постійності співвідношення швидкостей різних реакцій обміну речовин( йдучих із участю коферментов – каталізаторов небілкової природи. Надалі( очевидно( шов передбіологічний відбір коацерватов і по здібності накопичення спеціальних білковоподібних полімерів( відповідальних за прискорення хімічних реакцій. Всі ці зміни привели до виникнення циклічного обміну речовин( характерного для живих створінь.
В системі коацерватов не виключен і відбір самих нуклеїнових кислот( тобто відбір по генам. Система з успішною працюючою послідовністю нуклеотидів в нуклеїновій кислоті має право називатись живою.
Хіральна чистота живого
В питанні про походження життя одним із загадкових залишається факт наявності абсолютної хіральної чистоти (від греч. cheir – рука ): у живих істот – зміст в молекулах білків тільки “лівих” амінокислот( а в нуклеїнових кислотах – “правих” цукрів. Подібне явище могло виникнути тільки внаслідок утрати передбіологічного середовища первинної зеркальної симетрії (однаковий зміст правих і лівих ізомерів амінокислот і цукрів). Неживій природі присутня тенденція установлення зеркальної симетрії(рацемації).
Досвіди останніх років показали( що тільки в хірально чистих розчинах практично могло виникнути біологічно вагоме видовження ланцюга полінуклеотидів і процес самореплікації. Живі системи організовані так( що тРНК із правих цукрів приєднує до себе тільки ліві амінокислоти. Ось чому виникнення життя( очевидно( виключалось до руйнування зеркальної симетрії передбіологічного середовища і появи саморепліцируючих систем.
Усі живі організми піддтримують свою хіральну чистоту( і еволюція не надала їм засобів для мешкання в рацимічному середовищі.
Всі викладені – не більш як правдоподібні гіпотези можливих шляхів виникнення життя( і тут можна очікувати нових цікавих відкриттів. Так( за останні роки показано( що давно відомі бактерії( проживаючі в гарячих джерелах( на дні океанів( в шлунку деяких жуйних тваринах( поглинаючи вуглекислий газ( водень і виділяючі метан (метаноутворюючі бактерії)( мало відрізняються від організмів( які жили на Землі першими.
В проблемі виникнення біологічного обміну на Землі ще є багато нез'ясованого. Занесене життя на землю чи воно тут виникло? Прошов біологічний обмін через коацерватний стан чи первісно виникає генетичний код? Але научно вірогідною залишається можливість виникнення життя з неорганічних речовин за допомогою діяння фізичних факторів середовища і діяння передбіологічного відбору.
6.Прискорення еволюції
Прискорення (акселірація) – відміна риса еволюції: вперше це підкреслив академік Опарін. Після виникнення життя на Землі її еволюція характеризується тенденцією до поступового прискорення. Від виникнення перших живих істот (біля 3(5 млрд.р.назад) до першого масового розвитку багатоклітинних в вендську епоху пройшло більш 2(5 млрд.р. Для досягнення величезного різноманіття тварин і рослин було необхідно біля 400 млн.р.( для розвитку ссавців і птах – біля 100 млн.р.( приматів – біля 60 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виникнення життя на Землі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок