Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат на тему: Дати обґрунтування інтенсивної технології вирощування зернових культур. Взаємозв’язок фаз розвитку, етапів органогенезу і продуктивності. Технологічна колія та її значення при впровадженні інтенсивних технологій вирощування.

Дати обґрунтування інтенсивної технології вирощування зернових культур. Взаємозв’язок фаз розвитку, етапів органогенезу і продуктивності. Технологічна колія та її значення при впровадженні інтенсивних технологій вирощування. / сторінка 3

Назва:
Дати обґрунтування інтенсивної технології вирощування зернових культур. Взаємозв’язок фаз розвитку, етапів органогенезу і продуктивності. Технологічна колія та її значення при впровадженні інтенсивних технологій вирощування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Важливим резервом збільшення виробництва зерна є впровадження інтенсивних технологій його вирощування. Такі технології вимагають вкладення додаткових коштів (на використання добрив, пестицидів, нових сортів), внаслідок чого виробничі витрати на один гектар площі збільшувалися по озимій пшениці на 35,1%, озимому ячменю – 33,6%, ярому ячменю – 27,8 і кукурудзі – 22,1%. Внаслідок цього собівартість одного центнера зерна була дещо вищою за середні обласні показники. Разом з тим, завдяки зростанню рівня врожайності і ціни реалізації, за рахунок одержання більш якісної продукції, основні економічні показники були вищими. Так, вирощування зернових культур за інтенсивною технологією дозволило одержати наступні прирости врожайності до середнього обласного рівня: по озимій пшениці – 14,2%, озимому ячменю – 16,0%, ярому ячменю – 22,3 і кукурудзі – 14,4%. З економічних показників більшою мірою зростав чистий прибуток на один гектар площі і меншою мірою – рентабельність. Часка чистого прибутку за рахунок інтенсифікації в загальному чистому прибутку була більш високою в озимих зернових культур: у пшениці – 29,9%, ячменю – 44,8%. Найменшою вона була в кукурудзі – 20,5%.
Впровадження інтенсивних технологій вирощування зернових, технічних, овочевих і плодових культур потребує застосування високоякісних органічних і мінеральних добрив, вміст і співвідношення елементів живлення в яких повинні максимально відповідати біологічним вимогам культур і агрохімічним властивостям грунтів. Нині цього можна досягти, застосовуючи суміші добрив, які, на відміну від односторонніх добрив, містять не фіксовану кількість поживних елементів, а ту, яка потрібна в грунті для отримання запланованого врожаю, якої потребують кліматичні умови і біологія культури.
Технологічна колія.
Під час догляду за зерновими в процесі вегетації необхідно виконати певний обсяг робіт з внесенням добрив і обприскування посівів, які пов’язані з переміщенням наземних агрегатів по полю.
Колеса трактора і причіпної машини ущільнюють грунт і пошкоджують рослини. Так, один проїзд по рослинах висотою 40 см призводить до зниження їх врожаю на 4-8%.
Ущільнення грунту одноразовим проходом техніки викликає різке (у 1,5-2 рази) зниження продуктивності кущистості, довжини стебла і кількості зерен у ньому. Тільки через переущільнення грунту врожайність рослин зменшується до 20%. Крім того, механізаторам вадко дотримуватись необхідної відстані між проходами агрегатів. Це призводить до огріхів і накладок.
Пересування сільськогосподарської техніки по технологічній колії дозволяє своєчасно виконати операції догляду за посівами, зводить до мінімуму механічні пошкодження рослин і площу пол., що ущільнюється колесами машин. Забезпечується висока якість виконаних робіт за рахунок точного маркування поля і недопущення перекриття або пропусків по стиках, між проходами агрегатів. В кінцевому результаті це призводить до підвищення врожайності і якості зерна, а також продуктивності праці. Ширину колій і ходових доріжок, відстань між технологічними коліями встановлюють, виходячи з наявної у господарстві техніки для догляду за посівами. Параметри технологічної колії повинні співпадати з шириною захвату обприскувача і розкидача мінеральних добрив, з розмірами колії трактора та шириною гусениць чи коліс трактора і причіпного знаряддя.
Якщо в господарстві є сівалки марки СЗ-3,6 чи СЗА-3,6, розкидачі мінеральних добрив НРУ – 0,5 чи РМС-6, обприскувачі ОПШ-15 або ПОМ-630 і трактори МТЗ з вузькопрофільними шинами, то формують колі шириною 1350 мм з відстанню між ними 10,35 м і шириною ходових доріжок 300 мм. Для цього необхідно на середній сівалці присівалкового апарату закрити в насіннєвому ящику 8-й та 17-й висівні апарати.
У випадку застосування іншого набору техніки, зокрема розкидачів мінеральних добрив марки І-РМГ-4 чи РУМ-5, формують технологічні колії шириною 1800 мм, а ходові доріжки залишають шириною 450 мм. У цьому разі закривають 6 і 7-й та 18 і 19-й висівні апарати присівалкового апарату трисівалкового апарату, або перекривають їх через два проходи агрегати при сівбі однієї сівалкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Дати обґрунтування інтенсивної технології вирощування зернових культур. Взаємозв’язок фаз розвитку, етапів органогенезу і продуктивності. Технологічна колія та її значення при впровадженні інтенсивних технологій вирощування.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок