Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат: Актинідія коломікта,астрагал шерстистоквітковий

Актинідія коломікта,астрагал шерстистоквітковий / сторінка 2

Назва:
Актинідія коломікта,астрагал шерстистоквітковий
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 

Застосування. Рослина проявляє заспокійливу, відхаркувальну, жовчогінну, гіпотензивну та судинорозширювальну дію. Препарати астрагалу шерстистоквіткового поліпшують діурез, а також функціональну діяльність печінки. В народній медицині їх застосовують як потогінний, сечогінний та блкювотний засоби, а також для зменшення набряків різної етіології. Препарати .застосовують при порушенні сну, серцево-судин-ній недостатності І—II стадії, гострому і хронічному нефритах та нервових захворюваннях.
Ми застосовуємо астрагал шерстистоквітковий для лікування нефриту у поєднанні з такими рослинами: спориш звичай-ний, верес звичайний, квітки глоду колючого, трава вероніки лікарської, квітки та листки алтеї лікарської у співвідношен-ні 1:2:2:1:1:1. Беруть 1 столову ложку суміші, залива-ють 1 склянкою окропу, настоюють 4 год. П'ють по 2 столові ложки 3 рази протягом доби за 30 хв. до їди.
Для лікування неврозу доцільно траву астрагалу шерстис-токвіткового поєднувати з травою собачої кропиви серцевої, плодами глоду колючого, травою бобівника трилистого, коренями з кореневищами синюхи блакитної, травою м'яти перцевої, шишками хмелю звичайного у співвідношенні 1:2:2:1: 0,5 : 1 : 1. Беруть 1 столову ложку суміші, заливають 1 склянкою води, кип’ятять на малому вогні 5 хв., настоюють 1 год. Вживають як і попередній настій.
Курс лікування при нефриті і неврозі – 3-4 тиж.


Соняшник звичайний — Helianthus annuus L.
Російська назва — подсолнечник однолетний. Родина складноцвіті — Compositae.
Поширена однорічна технічна і сільськогосподарська культура, яка широко культивується на півдні України. Стебло високе, іноді досягає 2 м, пряме, з губчастою серцевиною. Ли-стки великі, черешкові. Нижні листки супротивні, решта — чергові. Суцвіття — багатоквітковий кошик з плескатим або ледь випуклим диском. Квітки двостатеві, трубчасті. Плід — сім'янка з шкірястим оплоднем, що не зростається з насіни-ною. Цвіте з середини липня до кінця серпня.
Сировина. З лікувальною метою збирають крайові квітки і молоді листки, сухі стебла і головки рослини. Промисловість виробляє соняшникову олію.
Хімічний склад. У крайових квітках знайдено гіркі речови-ни, холін, бетаїн, тараксантин, каротин. Листки містять каро-тин (близько 11 мг/100 г), смолисті речовини та каучук (бли-зько 0,6%). Вміст олії в насінні становить 47—52%. У со-няшнику звичайному виявлено вуглеводи (близько 27 %), біл-кові речовини (близько-20 %), фітин (2 %), органічні кислоти, дубильні речовини.
Застосування. Препарати соняшника звичайного застосо-вують у народній медицині як спазмолітичний засіб, у мину-лому їх використовували і як протималярійний засіб. Соняіш никова олія — цінний дієтичний харчовий продукт. У науковій медицині її використовують як розчинник для лікувальних ре-човин. Соняшникову та кукурудзяну олію вживають при жовч-нокам'яній хворобі, як жовчогінний засіб при холециститі, хо-лангіті, холангіогепатиті.
Натщесерце випивають 2 столові ложки соняшникової олії, лягають на правий бік і кладуть під праве підребір'я гарячу грілку. Поширена думка, що для лікувальної мети треба вико-ристовувати очищену олію. Ми ж дотримуємось іншої думки, оскільки у промислових умовах соняшникову олію добувають шляхом екстрагування бензином і денатурації. Лікувальна дія олії, добутої кустарний шляхом (у невеликих районних олій-нях, окремих цехах), значно вища.
Олія повинна входити в меню 2—3 рази на тиждень як за-сіб для профілактики і лікування атеросклерозу, а також як продукт, що сприяє перистальтиці кишечника.
Як спазмолітичний засіб використовують спиртову настой-ку крайових квіток рослини. Беруть 1 частину подрібнених крайових квіток, заливають 5 частинами 70 % спирту і насто-юють протягом 10 діб. П'ють по 30—40 крапель 3—4 рази протягом доби за 30 хв .до їди. Призначають її при ядусі, бронхоспазмі, тяжкому затяжному кашлі, кишкових та шлун-кових кольках.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Актинідія коломікта,астрагал шерстистоквітковий

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок